درخواست معاونت بانک مسکن


از حدود 23 هزار واحدی که برای دریافت وام نوسازی به بانک مسکن ارائه شده است، این بانک تاکنون 3 هزار و 528 واحد تسهیلات را پرداخت کرده است که معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع این تسهیلات شد.

به گزارش ایسنا، فرآیند نوسازی بافت های فرسوده به دو صورت انجام می شود. یک قسمت در قالب طرح نهضت ملی مسکن و بخشی دیگر از طریق اعطای تسهیلات است. در چارچوب نهضت ملی مسکن، نوسازی و بهسازی سالانه 150 هزار واحد در دستور کار قرار گرفته است. تاکنون 45000 واحد اجرا شده است این است.

در بخش تسهیلات، به گفته محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، تاکنون 23 هزار و 429 واحد برای دریافت وام به بانک مسکن ارائه شده است. آئینی با توجه به تعداد کم از بانک مسکن درخواست تسریع در بازپرداخت وام برای تمدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد که با تلاش دستگاه های بانک مسکن در کشور که همواره تامین مالی اکثر پروژه های حوزه مسکن در کنار وزارت راه و شهرسازی را بر عهده داشته اند. شهرسازی، سایر واحدهای معرفی شده شتاب گرفته و نیازمند نوسازی خواهند بود تا بتوانند قرارداد ببندند و تسهیلات ویژه نوسازی دریافت کنند.

تسهیلات ویژه نوسازی شامل 600 میلیون تومان در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز در بافت فرسوده اطراف عتبات عالیات و در سایر مناطق تهران 450 میلیون تومان و در سایر کلانشهرها 400 میلیون تومان با نرخ سود است. حدود 11 درصد و سایر شهرها 350 یک میلیون تومان با نرخ سود حدود 10 درصد در تمامی این موارد 150 میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می شود. متقاضیان نوسازی بافت های فرسوده نیز می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن با بازپرداخت 20 ساله با نرخ سود 18 درصد استفاده کنند.

آخرین برآوردها حاکی از وجود 161 هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری مصوب در کشور است که شامل بافت های متوسط ​​(فرسوده)، بافت های تاریخی و سکونتگاه های غیررسمی است. جمعیتی در حدود 21 میلیون نفر در این مناطق زندگی می کنند که اکثر آنها کیفیت زندگی پایینی دارند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.