در آینده چقدر زمان را در دنیای متاورز سپری خواهیم کرد؟


رئیس کارگروه آموزش و پژوهش انجمن بلاک چین ایران با اشاره به شباهت وضعیت متاورس در سال های آینده با وضعیت فعلی شبکه های اجتماعی گفت: .

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش موسسه گارتنر، تخمین زده می‌شود که ۲۵ درصد از جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۶ حدود یک ساعت در روز را در متاوارز سپری کنند و به طور متوسط ​​روزانه ۵۵ دقیقه در اینستاگرام به مرورگر اینستاگرام بپردازند.

عباسی با بیان اینکه هنوز برای صحبت یا قانون گذاری در مورد متاورز زود است، ابهام دنیای متوارس را جالب ترین بخش این فناوری دانست و افزود: شاید جالب تر از سایر فناوری ها در مورد متاورز این باشد که هنوز مشخص نیست. است.” می توان گفت تمام آنچه تاکنون در این باره گفته شده استعاری نیست.

دکتر. ابوالقاسم رجبی، پژوهشگر سیاستگذاری فناوری اطلاعات با اشاره به نقش آینده فناوری های نوین در زندگی مردم گفت: فناوری های دگرگون شده می توانند به قلب زندگی ما سرازیر شوند، در صورتی که فقط با پیام در مقابل رسانه ها روبرو شویم و پیام ما باشد. بدون ارزش خارجی.” ، اما در Metavars ما یک هستی شناسی معکوس منحصر به فرد داریم. این مهم است که در متا فناوری ها پیشرو باشیم، زیرا می توانیم در آینده موثر باشیم.

رجبی با اشاره به چالش های مقابله با فناوری های نوین در کشور گفت: مهمترین چالش ما کنار گذاشتن رویکرد تهدیدآمیز و نگاه به رویکردهای فرصت طلبانه است. چالش دوم این است که چون این فناوری را نداریم، باید به سراغ مقررات گذاری در این حوزه برویم، از سوی دیگر، قانون و مقرراتی برای مقررات تخصصی نداریم. موضوع آموزش در این زمینه نیز می تواند تسهیل کننده ای در ارتباطات باشد.

دکتر. محسن رضایی صدرآبادی، استاد دانشگاه و آینده پژوه اقتصاد فضای مجازی نیز با اشاره به جنبه تمدنی فناوری های نوین، خاطرنشان کرد: متاورس انقلابی و گامی برای رسیدن به عصر فناوری و تمدن جدید در ایجاد عصر مجازی است. متوارس اکنون مرحله گذار است، گزاره های اساسی در این زمینه وجود دارد که اگر دولت یا بخش خصوصی توجه نکند از دنیا بسیار عقب می ماند و کشور، مردم، بخش خصوصی و همه متضرر خواهند شد. ، فرصت ها و تهدیدها به خودی خود وجود ندارند، رفتار ما و نحوه استفاده ما (دولت، مردم، بخش خصوصی) از فناوری فرصت ها و تهدیدها را شکل می دهد.

به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، صدرآبادی با تاکید بر اینکه نباید نگاه منفی داشت و سپس قانون گذاری کرد، خاطرنشان کرد: نکته دوم بحث ورود یا عدم ورود به دولت است. مدل سنتی حاکمیت گلوگاه یک مدل قدیمی است که در کشور ما دنبال می شود. مهمترین مسئله بینش و رویکرد به معرفت است و تا اندیشه و بینش متعالی نباشد، پیشرفتی حاصل نمی شود. اگر می خواهیم قوی باشیم باید به دنبال تغییر باشیم. در این زمینه، شناخت بازیگران جدید، طرح های جدیدی را ایجاد می کند. نکته سوم این است که ما باید به دنبال تصرف قدرت و تصرف قدرت باشیم; سیاست گذاری به چشم انداز ما از آینده بستگی دارد. سیاست‌های کشور باید در جهت حمایت دولت از استارت‌آپ‌ها باشد و دولت باید از شرکت‌ها برای ورود به تجارت در فضای رقابتی حمایت کند. کسب و کارهای کوچک باید حمایت شوند تا بتوانند وارد این فضا شوند و فعالیت کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.