دستورالعمل های فعلی برای تشخیص کووید از آلرژی های فصلی


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) در گزارش جدید درباره تشدید آلرژی‌های فصلی در این ماه، شباهت‌ها و تفاوت‌های بین علائم کووید-19 و آلرژی‌های فصلی را به ما یادآوری می‌کند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، علائم رایج برای افراد مبتلا به ویروس کرونا و آلرژی های فصلی شامل سرفه، سردرد و خستگی است. علائمی مانند بدن درد، از دست دادن چشایی یا بویایی، و تب یا لرز معمولاً با کووید-19 مرتبط هستند.

بر اساس این گزارش، تنگی نفس یکی دیگر از علائم شایع ویروس کرونا است و در افراد مبتلا به آلرژی فصلی کمتر دیده می شود. کووید-۱۹ نیز کمتر باعث عطسه، خارش یا آبریزش چشم ها می شود که از علائم رایج آلرژی هستند.

به گفته این مرکز، علائم بیشتر مرتبط با آلرژی شامل گلودرد و آبریزش یا گرفتگی بینی است، اما افراد مبتلا به کووید-19 نیز می توانند این علائم را تجربه کنند.

در حالی که تفاوت های آشکاری بین بیماری کووید-19 و آلرژی های فصلی وجود دارد، پزشکان همچنان به افرادی که مطمئن نیستند چه عوارض جانبی را تجربه می کنند توصیه می کنند. اما بهتر است این علائم را تا تشخیص قطعی توسط متخصص در نظر گرفته و اقدامات احتیاطی لازم را در این زمینه توسط بیمار و اطرافیان انجام دهد.

در حالی که افراد مبتلا به آلرژی فصلی در معرض خطر ابتلا به کووید-19 یا علائم شدیدتر ویروس نیستند، افراد مبتلا به آسم متوسط ​​تا شدید ممکن است در معرض خطر بیشتری برای بستری شدن در بیمارستان کرونا باشند.

به گزارش مدیکال دیلی، آلرژی در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن به عوامل و محرک های خارجی به نام «آلرژن» (آلرژن) ایجاد می شود. آمارهای این سازمان نشان می دهد که سالانه بیش از 50 میلیون آمریکایی انواع مختلفی از آلرژی ها را تجربه می کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.