دستگاه برش لیزری فلزات طراح و سازنده دستگاه های فوق العاده برش لیزری

دستگاه برش لیزری فلزات – طراح و سازنده دستگاه های فوق العاده برش لیزری
برش لیزر فلزات, برش لیزر فلزات صنعتی, دستگاه برش لیزر فلزات

عوامل مختلفی بر قیمت دستگاه برش لیزر تاثیر دارد. لیزر در هسته فیبر قراردارد. بر اساس نیازی که دارید طرح ارائه شده را که برای دستگاه در نظر دارید به رایانه میدهید. لازم به ذکر است که در هنگام خرید این دستگاهها باید توجه داشته باشید که شرکت تولید کننده، خدمات پس از فروش این محصول را ارائه میدهد یا نه و کیفیت خدمات پس از فروش آن چگونه است. دستگاه برش لیزر با استفاده از بروزترین تکنولوژی ساخته شده و در انجام عملیات لیزری از قبیل برش اجناس فلزی و غیر فلزی مورد استفاده قرار میگیرد.در بخش صنعت توجه به آن بیشتر نیز میشود. از صنایع بزرگ مانند خودروسازی، کشتیسازی تا صنایع دقیق تولید کالای پزشکی و صنایع ظریفی همچون جواهر سازی و تولید قطعات الکترونیکی همگی از این ویژگی کاربردی لیزر برای برش قطعات مختلف و فلزات متنوع استفاده می کنند. این دستگاه برای برش کاری های خاص و دقیق روی فلزات مورد استفاده قرار گرفته و می توان از آن جهت دقت بالا در برش کاری ورقه های نازک بهره برداری کرد.

دستگاه برش لیزر فلزات

جواهر سازان دریافتند ک حکاکی با دستگاه های لیزری نسبت به سایر دستگاه ها از دقت بیشتری برخوردار است. هزینه پایین حکاکی لیزری و وجود مواد اولیه ارزان قیمت یک راه حل برای شخصی سازی جوایز و جام ها به وجود آورده اما حکاکی های دستی یک راه حل مناسب برای جام ها و کاپ های گران قیمت قهرمانی هستند. این دستگاه ها قادر به برش انواع فلزات از جمله استیل ضد زنگ، کربن استیل، فولاد آلیاژی، آهن فنری، صفحات مسی، ورقهای آلومینیوم، طلا و نقره هستند. البته دستگاه های لیزری وجود دارند که توانایی برش فولاد تا چند سانتی متر را هم دارند، اما به دلیل هزینۀ زیاد و مصرف برق بالا ، استفاده از آن ها مقرون به صرفه نیست. به طور کلی توصیه می شود از دستگاه برش لیزر CO2 برای برش صفحات فولاد کربنی تا ۲۰ میلی متر، صفحات فولاد ضد زنگ تا ۱۰ میلی متر، اکریلیک، چوب و دیگر مواد غیر فلزی استفاده شود. یکی از مهمترین سوالات برای خریداران دستگاه برش لیزر فلزات فایبر وجود دارد این هست که مشخصات فنی دستگاه چه باید باشد و نکته ایی که باید خدمت شما عرض کنیم این هست که قطعات متفاوتی در دستگاه استفاده شده است .

در این دستگاه فیبر با یک ماده خاکی که شامل erbium, dysprosium, ytterbium, neodymium است رها میشود. لیزر Nd-YAG برای تضعیف ماده و حکاکی روی قطعه و در مواقعی که قدرت بسیار زیاد مورد نیاز است، استفاده میشود. نیروی انسانی تنها زمانی استفاده میشود که دستگاه به ورق فلزی برا برش نیاز داشته باشد یا اینکه کار دستگاه تمام شده باشد.در واقع کار اصلی بدون نیاز به نیروی انسانی کاملا به طور اتوماتیک صورت میگیرد.این دستگاه ها کار را بدون وقفه انجام میدهند و وقفه ای در کارشان پیش نمی­آید.همچنین این دستگاه ها میزان پلیسه و ضایعات بسیار کمی دارند. استفاده از این دستگاه باعث میشوند که جواهر سازان بتوانند سفارشی سازی، شخصی سازی و زیبایی محض را در سازه های خود داشته باشند. این فلزات با توان کمتر از 40وات به راحتی و با جزئات زیبا و تمیز حکاکی میشوند. شایان ذکر است بدانید امروزه برش لیزری فلزات با روش های مختلفی انجام می شود که از جمله آن می توان به روش تبخیر ماده، ایجاد برش سرد، ایجاد شکاف که به کمک تنش های حرارتی به وجود می آید، سوزاندن و ذوب کردن که این کار به وسیله گاز پرفشار صورت می گیرد.

Th᠎is c onte nt has been generat ed with G᠎SA C​ontent Ge nera᠎to r DEMO.

در واقع دستگاه برش لیزر فلزات به کمک یک کامپیوتر کنترل می شود. دستگاه برش لیزر می¬تواند به تولید با دقت بالا و تحمل کم، کاهش ضایعات مواد و تنوع فرآیندی مواد کمک نماید. کار برش را با دقت و ظرافت شروع می کند. لیزر دستگاهی است که با تقویت نوری، نور ساطع می کند و این کار از طریق فرایند گسیل خود القایی تشعشعات الکترومغناطیسی انجام می شود. حکاکی لیزر در رنگ های مختلف وجود دارد اما آلومینیوم آنود شده با حکاکی لیزری بهترین آنهاست که هیچ دود و یا بقایایی به جا نمیگذارد. در واقع وظیفه این قطعه این است که اشعه گاز CO2 را تامین کند. در مقابل دستگاه پلاسما زبری بسیار کم در سطح و لبه ایجاد می کند. در گذشته شکل دادن به آهن بصورت دستی صورت می گرفت که هم کند بود و هم نادقیق.اما امروزه روش های مدرنی برای این کار وجود دارد که یکی از آن ها دستگاه برش لیزر می باشد. برخی از این دستگاه ها دارای سری چرخشی هستند که در اطراف شی را حکاکی میکنند. استفاده از پارامتر های کنترل عددی در کامپیوتر های موجود در این دستگاه ها سبب افزایش سرعت برش، دقت بالا و تنظیم توان خروجی جهت صرف انرژی کمتر میباشند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.