دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردی دارد؟
برش لیزر فلزات, برش لیزر فلزات صنعتی, دستگاه برش لیزر فلزات

دستگاه های لیزر فایبر در استفاده از فلز های نازک لبه هایی به خوبی دستگاه های CO2 تحویل میدهد. پرتوهای بهتر ، نازلها ، کنترل فرآیند و مواد باعث می شوند که فرایند برش به خوبی جریان داشته باشد. به این طریق که زاویه های مخروط داخل نازل ، جریان برابر و هم محوری را برای برش با فشار زیاد و کمترین میزان تلاطم در داخل منطقه برش ایجاد می کند. برش لیزری فلزات در کمترین زمان ممکن،با کمترین هزینه،بالاترین دقت و بدون کوچکترین آسیب به سطح فلز میتواند هرآنچه مورد نیاز شما باشد را تولید کند.شما دیگر نیاز به ساخت قالب های متعدد ندارید و تمام قطعات شما به صورت یکسان و بدون کوچکترین خطا برش میخورد. سر انجام سطح بریده شده با کیفیت خیلی عالی ایجاد میشود. نقطه ضعف استفاده از نیتروژن این بود که برای برش مواد نیاز به جریان بسیار زیاد گاز داشت ، بنابراین به یک نازل با قطر بزرگ و نیتروژن با فشار بالا نیاز داشت تا برش مواد ضخیم تر و برش با سرعت بیشتر را انجام دهد. برای از بین بردن فرایند اصلاح ثانویه ، برنامه نویسان مجبور بودند در گوشه های هر قطعه تغییراتی را ایجاد کنند تا از یک توان ، فرکانس و پردازش کمتری استفاده کنند.این کار زمان زیادی را در قسمت برنامه نویسی گرفت و به همین ترتیب آنها متوجه شدند که تمیز کردن لبه ها پس از برش به جای صرف وقت در برنامه نویسی ، کارآمدتر است.  This was cre at ed with GSA Con᠎tent Generat᠎or Demov᠎ersion.

دستگاه برش لیزر فلزات

اما اگر لیزر با سرعت زیاد کار کند و تمرکز دستگاه کمی کاهش پیدا کند و از فوکوس خارج شود منجر به تولید قطعات معیوب می شود. لیزرهای فایبر معمولاً دارای BPP 1 تا ۳ میلی متر • mrad هستند ، که به لیزر اجازه می دهد خیلی سریع مواد نازکتری را برش دهد ، اما باعث افت کیفیت لبه در فلزات ضخیم تر می شود.به همین دلیل دستگاه لیزر CO2 انتخاب سازنده هایی است که فلزات ضخیم تر را برش میدهند. کیفیت پرتو لیزر بوسیله ی پارامتر پرتو (BPP) محصول اندازه گیری می شود. دستگاه های لیزر CO2 معمولاً دارای BPP از ۸ تا ۹ میلی متر • mrad هستند که به لیزر این امکان را می دهد تا فولاد را بدون ضایعات و آلومینیوم را با کیفیت بسیار خوب لبه ، برش دهد. لیزرهای امروزی می توانند ضخامت های متنوعی از متریال را برش دهند و به یک لبه با کیفیت بسیار خوب ، صاف و یکنواخت دست یابند به طوری که نیازی به ارسال آن به یک فرایند اشکال زدایی ثانویه نباشد. همچنین دستگاه های برش لیزر توانایی ایجاد مدل های مختلفی از لیزر ها را دارند که شامل ، لیزر های گازی ، رادیو اکتیو ، شیمیایی و جامد می باشد . Th is da ta w​as created by G SA Content Ge nerato r  DE MO!

این دقت بالا از دو موضوع نشأت می گیرد.

سنسور تشخیص پلاسما این فرکانس نور را مشاهده می کند و محاسبه می کند که فرایند برش به زودی دچار مشکل می شود. اگر یک فوتون با روزناتور همتراز نشده باشد، آینه آن را هدایت نمی کند. شنبه 00/11/02، تهران , (اخبار رسمی): امروزه با تولید انواع دستگاه های لیزر در دنیای صنعت تحول عظیمی در دنیای تولیدات به وجود آمده است. نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده میشود. این دقت بالا از دو موضوع نشأت می گیرد. هد: وظیفه این قطعه متمرکز سازی اشعه تولید شده در یک نقطه است. در واقع برش لیزری فناوری است که در آن اشعه لیزر با متمرکز شدن بر روی یک نقطه ، نیروی بسیار قدرتمندی تولید کرده که باعث بریده شدن جسم مورد نظر با کیفیتی بسیار عالی می شود. خدمات برش لیزر ( Laser cutting) فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده میشود. سوالی که در این زمینه برای شما همراهان عزیز مطرح می شود این است که، آیا این دستگاه برش فقط برای فلزات قابل استفاده است ؟ فقط چون در بازار ایران فعال هستیم قضیه خدمات پس از فروش بسیار اهمیت پیدا میکند . تولید کننده های دستگاه برش لیزری و سی ان سی این مسئله را متوجه شدند و باعث شدند کنترلرها فراتر از اجرای فقط یک برنامه ، فرایند های بیشتری انجام دهند.

برش لیزر فلزات

استفاده از این فناوری در صنایع مختلف و تولید قطعات استفاده می شود. این امر به صنایع اجازه می دهد تا با استفاده از لیزر فایبر طیف کاملی از انواع فلزات با ضخامت های متفاوت را برش دهند ، بدون اینکه لازم باشد از پرتوی مخصوصی استفاده کنند و یا لنز را تغییر دهند. شرکت نور پایتخت با تولید محصولات فلزی توسط تکنولوژی های روز مانند خم ورق های فلزی، خم و برش ورق، برش لیزر فلز و یا پانچ و خم CNC و با سابقه طولانی در زمینه تولیدات فلزی آماده همکاری با انبوه سازان و سازندگان مسکن و فروشندگان لوازم منزل می باشد. شما میتوانید با در نظر گرفتن ابعاد برش لیزری مورد نیازتان و جنس ورق، تمامی کارهای باقیمانده را به استیل رخ بسپارید. برش لیزری سریع صاف و دقیق است، که به طور کلی نیازی به پردازش مرحله بعدی ندارد. مشخص است که هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد سرعت آن نیز بیشتر خواهد شد. از دیگر عوامل موثر می توان به عملیات حکاکی و یا برش نیز اشاره داشت.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از برش لیزر فلزات دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.