دیپلماسی فداکاری یکی از راه های افزایش پیوندهای فرهنگی بین کشورهاست

دیپلماسی فداکاری یکی از راه های افزایش پیوندهای فرهنگی بین کشورهاست

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: باید به فداکاری دیپلماسی به عنوان یکی از راهکارهای افزایش تعاملات و روابط فرهنگی بین کشورها به ویژه جهان اسلام توجه ویژه شود.

به گزارش ایسنا، نشست بررسی راهکارهای همکاری مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه های فرهنگی و «دیپلماسی ایثار» با حضور معاون فرهنگی برگزار شد. و آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به میزبانی معاونت فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
محمدعلی فقیه معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرهنگی مشترک برای تقویت پیوندهای فرهنگی در جهان اسلام و کشورهای مقاومت گفت: فداکاری دیپلماتیک به عنوان راهکاری برای افزایش تعامل است. و روابط فرهنگی کشورها به ویژه در جهان اسلام باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. مفاهیم والای «ایثار»، «مقاومت» و «ایثار» به عنوان مؤلفه های مهم توسعه فرهنگی در سطح بین المللی، کالاهای فرهنگی استبدادی است که می توان از آنها بهره برداری کرد.
وی افزود: یکی از سیاست های تحول آفرین بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی و آموزشی استفاده و انتشار حداکثری محتوای فاخر در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت برای ایجاد نقشه است. در عرصه «جهاد تبیین» مقام معظم رهبری باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.
پس از این دیدار محمدعلی کیانی مدیرکل تعاون فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری رویدادهای فرهنگی مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت و مقوله «دیپلماسی ایثار» استقبال کرد. ایثار» و گفت: و آثار فرهنگی از جبهه مقاومت است و برپایی این نمایشگاه می تواند تأثیر بسزایی در گسترش، همخوانی و تعالی فرهنگ مقاومت در جهان اسلام داشته باشد.
لازم به ذکر است در این نشست و در مرحله اول و با توسعه همکاری ها و فعالیت های مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اولین نمایشگاه بین المللی محصولات فرهنگی کشور 9 کشور در دمشق در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد با استفاده از ظرفیت های رایزنی فرهنگی کشورهای مقاومت اسلامی با همکاری اداره کل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران اولین گام در عرصه بین الملل برداشته شود. سطح به جهاد و افشای و ارائه میراث فکری و فرهنگی شهدا فراملی بودن.
رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار حضور داشت.
انتهای پیام

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.