رئیس: اقدامات لازم برای رفع فقر مطلق باید سریعاً اجرا شود


وی به مسئولان گفت: «در حالی که اقدامات و اصلاحات ساختاری و بلندمدت برای کاهش فقر و بی عدالتی بر خدمت به فقرا ارجحیت دارد، اما نباید از سرعت خدمت رسانی به نیازمندان غافل شد». برای این شب عید می توانید با اقدامات جهادی از فقرا و نیازمندان جامعه دستگیر کنید.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر پنجشنبه (۵ اسفند) در اولین جلسه شورای عالی رفاه و بهزیستی در دولت سیزدهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عدالت اجتماعی است و از این رو، وجود فقر در جامعه اسلامی به هیچ وجه زیبنده این نظام نیست، گفت: جامعه اسلامی باید بر اساس عدالت اجتماعی اداره شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه راه حل اصلی و اساسی فقرزدایی اصلاح شاخص ها و زیرساخت ها برای برقراری عدالت اجتماعی است، افزود: این درست است که برای ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی پایدار باید در توزیع ظرفیت ها عادلانه عمل کرد. امکانات.” فقر و بی عدالتی را اصلاح کنید، اما مراقب فقرا و نیازمندان باشید.

رئیسی گفت: اصلاح چارچوب ها و شاخص ها از اولویت بالاتری نسبت به پرداختن به فقرا و نیازمندان برخوردار است، اما همزمان با اجرای برنامه ها و اقدامات ساختاری و بلندمدت باید با اقشار مستضعف و نیازمندان برخورد کرد و برنامه ریزی های فوری صورت گرفت. برای رفع فقر مطلق». داشته است.

رئیس جمهور به تاکیدات مقام معظم رهبری به ویژه دولت مردمی و انقلابی مبنی بر تهیه و تدوین پیوست عدالت برای تمامی تصمیمات و اقدامات اشاره کرد و تصریح کرد: محور عمل این دولت اجرای عدالت است. هیچ تصمیم یا اقدامی در این دولت نباید باعث ایجاد و تشدید فشار اقتصادی بر فقرا شود.

رئیسی همچنین یکی از ضروری ترین اقدامات خدمت رسانی به فقرا و نیازمندان را به روز رسانی سامانه جامع اطلاعات بازنشستگی و تامین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: سامانه اطلاعاتی وزارت تامین اجتماعی باید با گستردگی اطلاعات خود، با سایر سامانه ها به روز و همسو شود. اطلاعات مربوط به دستگاه را یکپارچه و متصل کنید.

رئیس جمهور یکی دیگر از اقدامات لازم در راستای اصلاحات ساختاری برای فقرزدایی و رفاه مردم در حکومت مردمی را ارتقای نقش و مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی در برنامه ریزی ها دانست و گفت: بسیج و دوست دارم برای نشان دادن توانایی های مردم استفاده شود.

رئیسی به تجربه مقام معظم رهبری در مطرح کردن ظرفیت های مردمی در حوزه کمک های مردمی در روزهای ابتدایی شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: کاملاً سازماندهی و سازماندهی کنید.

رئیس جمهور تاکید کرد: برنامه های رفع فقر مطلق را به آینده موکول نکنید. رفع فقر مطلق از جمله اقداماتی است که حتی نباید از امروز به فردا موکول شود. جلسات و برنامه های خود را طوری تنظیم کنید که در این شب عید بتوانید با اقدامات جهادی از فقرا و نیازمندان جامعه دستگیری کنید.

رئیسی تصریح کرد: امروز قدرت دولت در کنار نهادهای انقلابی و امدادی قرار گرفته و توانمندی های آنها یکپارچه شده است. از این فرصت باید به طور مؤثر و در سریع ترین زمان ممکن برای ریشه کنی فقر مطلق و همچنین اصلاح ساختارهای ایجاد شده توسط فقر و بی عدالتی استفاده شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: البته اجرای برخی برنامه ها برای اصلاح ساختارها زمان بر است، اما باید هر چه سریعتر برنامه ها و اقدامات لازم برای رفع فقر مطلق طراحی و اجرا شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از وضعیت رفاه خانواده های ایرانی از نظر درآمد، تحصیل، بهداشت، مسکن، دسترسی به امکانات و زیرساخت های آبی و انرژی ارائه کرد.

در این جلسه تمامی دستگاه ها موظف شدند همکاری های لازم را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تکمیل و توسعه پایگاه رفاه ایرانیان تکمیل و اطلاعات لازم را در اختیار این وزارتخانه آنلاین قرار دهند.

همچنین وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی به عنوان مسئول حقوقی در حوزه سیاست های مددکاری اجتماعی موظف شد برنامه جامع فقرزدایی را با همکاری سایر دستگاه ها تهیه و در جلسه آتی شورا ارائه کند. سرپرست بازنشستگی و تامین اجتماعی.

در این جلسه همچنین طرح مبارزه با سوء تغذیه کودکان و اصلاح اساسنامه صندوق بازنشستگی کشوری صنایع مس تصویب شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.