رئیس جمهور فنلاند با درخواست عضویت در ناتو موافقت کرد


رئیس جمهور فنلاند امروز (یکشنبه) از تغییر تاریخی در سیاست کشورش خبر داد و تایید کرد که این کشور قصد دارد به ائتلاف نظامی ناتو بپیوندد.

به گزارش رویترز، روسیه که 1300 کیلومتر مرز مشترک با فنلاند دارد، عضویت فنلاند در ناتو را اشتباهی خواند که به روابط دوجانبه مسکو و هلسینکی آسیب می رساند.

همچنین انتظار می رود با افزایش حمایت عمومی از عضویت در ناتو، سوئد برای پیوستن به ائتلاف نظامی درخواست دهد.

رئیس جمهور فنلاند Sauli Niinistste و نخست وزیر Sanaa Marin روز پنجشنبه اعلام کردند که طرفدار پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند و در واقع به این کشور چراغ سبز برای درخواست عضویت در ناتو نشان دادند.

نینیست به خبرنگاران در کاخ ریاست جمهوری فنلاند گفت: امروز ما رئیس جمهور و کمیته سیاست خارجی دولت فنلاند تصمیم گرفتیم که کشورمان برای عضویت در ناتو درخواست دهد.

روز شنبه، نینیست با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تماس گرفت تا همتای روس خود را از قصد خود برای پیوستن به ناتو مطلع کند، که پوتین در پاسخ گفت که این اقدام به روابط بین دو کشور آسیب می زند.

نینیست در رابطه با این تماس گفت که او و کشورش ترجیح می دهند به جای اینکه مخفیانه و در گوشه ای پنهان شوند، مستقیماً به طرف مقابل بگویند که چه چیزی باید گفته شود و این کاری است که او در این تماس انجام داد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.