راهنما کر درایر چیست و انواع آن کدامند ؟ خریدار

کر درایر چیست و انواع آن کدامند ؟
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

فیلر درایر وسیله ای برای حذف ناخالصی سیستم تبرید مانند رطوبت، اسید، لجن و غیره می باشد که در دو نوع فیلتر درایر هرمتیک (بسته) و فیلتر درایر با مغزی قابل تعویض (کر درایر) در خطوط مایع و ساکشن سیستم تبرید نصب می گردد. 2. تعویض فیلتر درهنگام تعمیر. امروزه در طراحی سیستم های تبریدی و صنایع یخچال سازی از فیلتر درایر برای محافظت از اجزای کمپرسور استفاده می شود. در چیلر تراکمی رطوبت تنها یکی از عوامل است که در سیستمهای تبرید ایجاد دردسر می کند. در صورتی که یکی از اجزای اصلی سیستم نظیر کمپرسور تعویض شود. نکته قابل توجه این است که فیلترهای دو جهته از یک شیر یک طرفه برای اطمینان از عملکرد فیلتر استفاده میکنند. فیلترهای درایرقادر به جمعآوری اسید و ذرات جامد هستند. این کالا محصول شرکت دانفوس مکزیک بوده و با بهترین قیمت و شرایط تحویل مناسب و سریع آماده ارسال به سراسر نقاط ایران میباشد.

کر درایر کستل 4490/A برای استفاده در انواع مختلف چیلر و سردخانه​Th​is  data was creat ed ᠎with the  help of G SA  Co nt en᠎t Gene᠎rator ᠎DEMO !

وظیفه حذف این آلاینده ها را دارد.

بهتر است هنگام نصب این قطعه کاتالوگ محصول مطالعه شود. با توجه به وظایف ذکر شده، این فیلتر ممکن است برای دلایل خاصی روی سیستم تهویه نصب گردد. آلودگی هایی که عموما در سیستم تبرید و سردخانه به دلیل واکنش های شیمیایی و آلودگی های محیطی به وجود می آید شامل ترکیباتی همچون موم (لجن)، پلیسه، رطوبت اسید و اکسید مس و غیره می باشد که به فیلتر درایر وظیفه حذف این آلاینده ها را دارد. اسیدهایی که به دلیل شکستن ساختار و تجزیه مبرد یا روغن کمپرسور در ساختمان این قطعه ایجاد میشوند شامل اسیدهای ارگانیک و غیر ارگانیک میباشد. تجزیه مواد شیمایی ممکن است به دلیل ورود عواملی نظیر رطوبت و یا دمای بالای سیستم رخ دهد. سیالهای مبرد و انواع روغن کمپرسور به لحاظ ساختار شیمایی که دارند ممکن است در شرایط خاصی دچار تجزیه شیمایی شوند و کارایی خود را از دست بدهند. سیستمهای تبریدی و کمپرسور به گونهای طراحی و ساخته شدهاند که امکان ورود آلودگی و آب به درون آنها وجود دارد از این رو صدماتی به دستگاه وارد میشود.

در حقیقت دی اکسید سیلیسیم یک کاتالیزگر بوده و می تواند ترکیبات هیدروژنی را به سرعت وارد واکنش شیمیایی کند؛ که از همین مطلب جهت تولید جاذب های کر درایر استفاده می شود. سیال پیش از ورود به فیلتر دارای فشار کمی است که همین فشارکم سبب افزایش میزان تماس سیال با هسته فیلتر شده و در نتیجه باعث افزایش جذب رطوبت میشود. فیلتر درایر کمپرسور عموما از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که شامل یک قسمت فیلتر (صافی) با توری بزرگ برای گرفتن ذرات و ناخالصی های درشت، یک قسمت فیلتر (صافی) با توری ریز جهت حذف ذرات ریز و قسمت دیگر خشک کن، درایر یا رطوبت گیر جهت حذف رطوبت از سیستم تبرید می باشد. یکی از وظایف اصلی فیلتر داریر، جداسازی ذرات و جذب رطوبت است و با این قابلیت، توانایی پاک سازی کامل سیال را قبل از بازگشت به کمپرسور بر عهده دارد. فیلتر درایر از یک صفحه داخلی و یک بلوک تشکیل شده که در بین آن یک رینگ بزرگ قرار گرفته شده است که وظیفه گرفتن مواد جامد را بر عهده دارد.

وظیفه فیلتر درایر بهعنوان بخشی از مدار تجهیزات سرمایشی و تبریدی حذف مایع و اسید از مبرد و جلوگیری از گرفتگی لوله مویرگی است. زمانی که مایع منجمد میشود، لوله مویرگی بسته میشود و فشار مکش افزایش مییابد. شرکت میکروپور Mikropor نسل جدید درایر های تبریدی (رطوبت گیر کمپرسور هوا) خود را همراه با کنترلر های دیجیتال سری DIGI-PRO تولید می کند که در سیستم عملکرد و همچنین از نظر ظاهری تفاوت فوق العاده ای ایجاد کرده است. آشنایی با عملکرد خشک کن یکی از مقدمات ضروری برای تعویض فیلتر درایر کولر گازی محسوب میشود. این موضوع میتواند یکی از دلایل تعویض فیلتر درایر کولر گازی باشد. گرما: اگر به قسمتی که فیلتر درایر نصب شده است بیش از حد گرما وارد شود باید فیلتر درایر را تعویض کرد زیرا نکته مهم در نگهداری این فیلترها حضور در مکان سرد میباشد. از جمله ویژگی های این گاز می توان به خواص ترمودینامیکی فوق العاده نسبت به سایر گاز ها و همچنین توانایی کار در درجه حرارت های بالا و پایین و کارکرد عالی در فشار پایین اشاره کرد. ماکزیمم فشار کاری این فیلتر 46 بار است و رنج دمایی آن حداکثر 70 و حداقل 40- درجه سانتی گراد می باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.