رژیم صهیونیستی با تجهیز اوکراین به سامانه های پدافند هوایی مخالف است


رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که رژیم صهیونیستی با درخواست رئیس جمهور اوکراین برای تجهیز این کشور به سامانه های پدافند هوایی مخالفت کرده است.

به گزارش ایسنا، شبکه اسرائیلی کان به نقل از یک مقام اسرائیلی اعلام کرد که این رژیم به اوکراین اطلاع داده است که تنها می تواند این کشور را به کمک های بشردوستانه مجهز کند.

باراک رافید، تحلیلگر سیاسی والا گفت: سفیر اوکراین در سرزمین‌های اشغالی روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری در تل‌آویو از اسرائیل خواست تا از سامانه‌های دفاع هوایی حمایت کند.

سفیر اظهار داشت که کشورش سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین را نمی‌خواهد زیرا برای رهگیری موشک‌های کوتاه‌برد است، بلکه سامانه‌های دیگری را می‌خواهد که بتواند موشک‌های دوربرد روسیه را رهگیری کند.

وی گفت که یایر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل و الون اشبیتز وزیر خارجه اسرائیل با پیشنهاد گیلاد آردان نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد برای امضای پیش نویس قطعنامه شورای امنیت ایالات متحده مخالفت کرده اند و تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرده است. این پروژه جمعه گذشته با وتوی روسیه شکست خورد.

این تحلیلگر اسرائیلی گفت که لاپید هنگام برخورد با بحران اوکراین مسائل سیاسی داخلی را در نظر می گیرد. لاپید با سخنرانی آردان در مجمع عمومی سازمان ملل مخالفت کرد و به معاون آردان دستور داد تا صحبت کند.

رژیم صهیونیستی هیچ یک از تحریم های کشورهای غربی علیه روسیه به دلیل عملیات در اوکراین را اجرا نکرده است و پروازهای هوایی و تجارت بین دو طرف ادامه دارد.

مقامات تل آویو می گویند که در واکنش به حمله روسیه به اوکراین محتاط هستند زیرا نمی خواهند عملیات در سوریه را به خطر بیندازند. آنها نگران هستند که هرگونه موضع تحریک آمیز علیه مسکو می تواند توانایی ارتش اسرائیل برای انجام حملات در عمق سوریه را کاهش دهد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.