ساختن فیلم های انقلابی فاخر جهاد است

در سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه به همراه جمعی از فرماندهان این نیرو در بنیاد سینمایی فارابی حضور یافتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ابتدای این بازدید که با مراسم تقدیر از عوامل فیلم «وضعیت مهدی» همراه بود، دکتر سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی تولد پاسداران را تبریک گفت سهم چشمگیر نیروی هوافضای سپاه در تولید نیروی دفاعی و امنیتی کشور بر لزوم بازنمایی توانمندی ها، دستاوردها و رشادت های این نیرو در عرصه های مختلف تاکید کرد. شکل آثار سینمایی
سید مهدی جوادی با ارائه گزارشی از تولید فیلم دفاع مقدس و همچنین پروژه های امسال بنیاد سینمایی فارابی در این زمینه، آمادگی خود را برای همکاری با بنیاد فرهنگی روایت فتح و نیروی هوافضای سپاه پاسداران در سال جاری اعلام کرد. هوا و فضای کشور از جمله توان پهپادی سپاه باید ساخته شود.

در این بازدید که با مراسم قدردانی از عوامل فیلم «وضعیت مهدی» همراه بود، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از نمایش فیلم در اتاق عباس کیارستمی بنیاد سینما فارابی در سخنانی کوتاه گفت: کار بزرگ و زیبایی است. هنر می تواند این فرهنگ را زنده نگه دارد و در عرصه هنر نیز کار سینمایی تاثیرگذار است. امروز رزمندگان، فرماندهان و افسران عرصه جهاد فرهنگی، شما عزیزان و دست اندرکاران انجام چنین کارهایی هستید و بدانید که این کار بسیار عمیق بود و خاطرات بسیاری را زنده کرد.
وی با آهی آسوده ادامه داد: یکی از نکات مهم «موقعیت مهدی» برای من این است که شهید کاظمی بارها خاطره آخرین تماس با شهید باکری را قبل از شهادت در حالی که گریه می کرد برایم تعریف می کرد و شما دقیقاً نقاشی می کشیدید. همین صحنه اینجا برای ما و مخاطب در «مقام مهدی» است.
سردار امیرعلی حاجی زاده اظهار داشت: این فیلم یادآور رشادت های عزیزانمان در جزایر مجنون و عملیات بدر بود و آن خاطرات را برای ما زنده کرد. من به نوبه خود از فیلمسازان تشکر می کنم و امیدوارم همچنان به ساخت چنین فیلم های بزرگی ادامه دهید و این را جهادی برای خود بدانید که جهاد در عدالت نیز هست.
در بخشی از این مراسم «سید محمد نادری» رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح ضمن تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام علی (ع)، گفت: به قلم سید مرتضی آوینی، مفتخریم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را روایت کنیم.
وی با اشاره به بیش از دو یا سه سال کار مطالعاتی و پژوهشی روی این پروژه گفت: همه عزیزان اعم از تهیه کننده و کارگردان محترم صحنه و بازیگران دست به دست هم داده و آثار فاخر و قابل دفاع در عرصه تولید کرده اند. دفاع مقدس». . همه اینها مرهون بینش اساسی شهید آوینی است که سرانجام پس از گذراندن همه نظریات به این نکته رسید که هنر وسیله ای بیش نیست برای رسیدن به حقیقت.
در پایان این اکران، سردار امیرعلی حاجی زاده، سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، سید محمد نادری، مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، نادری، معاون نیروی هوافضای سپاه و سیدمحمد حسینی، کارگردان، حضور یافتند. انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس هدایایی را از وحید حجازی فر، روح الله زمانی وحید ابراهیمی، ابراهیم امینی، بهزاد آقابیگی، مسیح سراج، امیر زاغری، وحید شیخ لر، شهرام خلج، ایمان کرمیان، حبیب ولی نژاد و معصومه ربانی و جمعی از بازیگران و گروهی از بازیگران اهدا کرد. بازیگران فیلم سپاسگزار بودند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.