سازمان ملل: تاکنون بیش از 350 غیرنظامی در اوکراین کشته شده اند


کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز شنبه اعلام کرد که از زمان حمله نیروهای روسیه به اوکراین دست کم 351 غیرنظامی کشته شده اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، این خبرگزاری همچنین از مجروح شدن 707 نفر خبر داد، اما گفت که تعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است.

آژانس ملل متحد گفت که بیشتر تلفات غیرنظامیان ناشی از سلاح های انفجاری از جمله گلوله های توپخانه و راکت انداز و همچنین موشک ها و حملات هوایی بوده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل معتقد است که ارقام واقعی به‌ویژه در مناطق تحت کنترل دولت بسیار بیشتر است، زیرا اطلاعات در برخی از مناطق خشونت‌آمیزتر به تأخیر افتاده است و بسیاری از گزارش‌ها هنوز در انتظار تأیید هستند.

2.75 میلیارد دلار کمک بشردوستانه به پناهندگان اوکراینی

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده که در لهستان به سر می برد، گفت: «دولت بایدن برای کمک به اوکراینی ها در لهستان و جاهای دیگر، اخیراً 2.75 میلیارد دلار کمک از کنگره دریافت کرده است. او درخواست کمک های بشردوستانه کرد.

وی افزود: «این خواسته هم برای برآوردن نیازهای افراد و جوامع آسیب پذیر در اوکراین و هم برای حمایت از خدمات پناهندگان، از جمله اینجا در لهستان است». این مبلغ علاوه بر بیش از 54 میلیارد دلار کمک بشردوستانه به اوکراین است که هفته گذشته اعلام کردیم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.