سبزی هفتاد و چهار سرو به کود آلی تبدیل می شود


ایسنا/ زنجان شهردار قیدار از تولید کودهای ارگانیک و ارگانیک از سفره سبزهفتوسین خبر داد.

سید مصطفی موسوی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم حفاظت از طبیعت در تمام ایام سال به ویژه این ایام، اظهار کرد: از شهروندان طبیعت دوست شهر قیدار می خواهیم که سبزه هفتگی خود را در طبیعت رها نکنند. آن را به کود آلی تبدیل کنید.” تحویل شهرداری

وی با یادآوری اینکه برخی از خانواده ها در آخرین روز تعطیلات نوروزی سبزی های کاشته شده خود را با خودروی خود به مقصد می برند، افزود: این سبزه ها با افتادن در گردنه ها و جاده ها و جاده ها صحنه زشتی را ایجاد می کنند.

شهردار قیدار با بیان اینکه سبزی های کاشته شده قابل تبدیل به کمپوست است، تصریح کرد: به همین دلیل از شهروندان قیدار تقاضا داریم این سبزی ها را به شهرداری تحویل دهند تا پس از فرآوری به کود ارگانیک در فضای سبز شهری مورد نظر اقدام کنند. مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم می توانند سبزی های خود را به محل های تعیین شده جمع آوری زباله تحویل دهند، افزود: این سبزی ها به کارخانه تولید کمپوست تحویل داده می شود تا برای تولید کودهای ارگانیک و کودهای ارگانیک استفاده شود.

موسوی همچنین از توزیع کیسه زباله بین خانواده های قیداری توسط شهرداری در روز طبیعت خبر داد و اعلام کرد: لازم است در روز طبیعت به حفاظت از طبیعت توجه بیشتری شود و با توجه به مشکلات حفظ فضای سبز برای ورود به طبیعت تلاش شود. و شرایط کم آبی از مزارع محافظت می کند و به چمن آسیب نمی رساند و زباله ها را در مناطق ویژه و در کیسه های زباله می ریزند.

شهردار قیدار خاطرنشان کرد: در سه ورودی شهر قیدار شامل میدان سهروردی، میدان پژوهش و میدان بسیج، مناطقی برای جمع آوری سبزی و توزیع کیسه های زباله در روز 13 فروردین توسط شهرداری قیدار پیش بینی شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.