سردار کارگر: یک میلیون و 200 هزار زائر امسال به راهیان نور سفر کردند.


رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و رئیس ستاد راهیان نور گفت:

به گزارش ایسنا، سردار بهمن کارگر در صد و چهل و چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری راهیان نور که صبح امروز (پنجشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به مبارزات شمال غرب کشور، تشریح کرد. : همدانی از جمله چهره هایی بود که در کردستان نقش آفرینی کرد اما کمتر به آن اشاره می شود که به مبارزات آنها نیاز به پرداختن است.

وی با تاکید بر اینکه شهید بروجردی برای کشور به ویژه کردستان زحمات زیادی کشیده است، تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان از جمله شهید همت و احمد متوسلیان از نیروهای شهید بروجردی بودند و متوسلیان فقط از شهید بروجردی شنیده بود.

رئیس ستاد مرکزی کمینهو دالوز از اتخاذ 24 تصمیم اساسی با موضوع کمینهو دالوز در سطح ستاد کل نیروهای مسلح با حضور فرماندهان مافوق نیروهای مسلح خبر داد و افزود. مقاومت شخصی رئیس جمهور شکل گرفت.

سردار کارگر با اشاره به دیدار مسئولان راهیان نور با رئیس جمهور، گفت: حجت الاسلام رئیسی با علاقه و عشق به راهیان نور صحبت کرد و اعلام کرد که کمک به این جریان را وظیفه الهی می دانیم؛ در حالی که در این مسیر به عنوان یکی از مسئولان راهیان نور حضور پیدا کردند. این نوع نگاه برای جریان نور بسیار مفید است. ایشان هم بدون اطلاع در شلمچه شرکت کردند که باید قدردان این علاقه باشیم. سرلشکر “باقری” رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح دقیقاً برای راه اندازی مجدد کامینهو دالوز پس از کرونا به پا خاست و در مردادماه ابلاغیه کمینهو دالوز را تایید و امضا کرد. او اعلام کرد که راهیان نور را طبق دستور حفظ خواهیم کرد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: امسال یک میلیون و 200 هزار زائر به راهیان نور سفر کردند. استقبال مردم استان خوزستان از بازگشایی سفرهای راهیان نور. امسال در حالی که جاده ها و بناهای راهیان نور شلوغ بود، خوشبختانه هیچ حادثه ای در سفر راهیان نور رخ نداد.

وی تاکید کرد: در خصوص اسکان زائران راهیان نور اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است و تنها در مجموعه راهیان نور استان خوزستان ظرفیت اسکان 120 هزار زائر وجود دارد. این امکان با افزایش ظرفیت های غرب و شمال غرب کشور با رویدادهای جدید حدود 200 هزار نفری محقق می شود. در دیداری که با حجت الاسلام «موسوی» امام جمعه خوزستان داشتیم، وی با بیان اینکه وضعیت فرهنگی خوزستان به دلیل تعطیلی دوساله راهیان نور بدتر شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه راهیان نور در حال توسعه هستند، وضعیت فرهنگی در خوزستان به هم ریخته است. چرا که راهیان نور آثار فرهنگی بسیار خوبی در استان خوزستان دارد و منشأ آثار معنوی است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.