سردخانه زیر صفر و بالای صفر

سردخانه زیر صفر و بالای صفر
سردخانه

این سیکل تبرید تا زمانی که دمای سردخانه به میزان دلخواه برسد ادامه پیدا می کند. روغن مورد استفاده در سیستم های سردکننده باید از بهترین نوع بوده و مواد خارجی رطوبت و موم در آن وجود نداشته باشد و یا به میزان حداقل باشد. در اصل رطوبت محصول و تعادل آن با محيط اطراف، تعيين کننده ی شرايط رشد ميکرو ارگانيسم هاست. عایقبندی سردخانه یک مسئله بسیار حیاتی است زیرا علاوه بر جلوگیری از هدررفت انرژی، مانع از تغییر مداوم دمای سردخانه (ناشی از تبادل دمایی با محیط) میشود. استفاده از نخ آغشته شده به گوگرد نیز روشی است برای نشت یابی سیستم آمونیاکی. چون اواپراتور های آمونیاکی به صورت سیلابی عمل می کنند و کل لولههای اواپراتور از آمونیاک پر میشود احتمال برگشت آمونیاک بسیار بالا میباشد به همین دلیل است که قبل از اینکه مایع برگشتی وارد کمپرسور شود وارد سپراتور شده ودر نهایت کمپرسور از مخزن سپراتور بخار حاصل شده را مکش میکند و مجددا فن سردخانه سه فاز سیکل تکرار میشود. دلیل این تفاوت این است که در زمان مکش نیاز به بارگیری کمتری در محفظۀ سیلندر وجود خواهد داشت و در نتیجه در زمان تراکم هم نیاز به فشار کمتری خواهد بود.

صنعتی این مشکلات به صورت رایج وجود دارد.

فشار تقطیر آمونیاک حدود ۸ تا ۱۳ بار می باشد و بازده برودتی حجمی آن نسبتاً زیاد است. این سردخانه همانگونه که از اسم آن مشخص است قابل حمل می باشد و می توان در صورت نیاز به جابجایی آن را به راحتی جابجا کرد. در سیستم های سردکننده مکانیکی قطعات متحرک را به منظور ازدیاد عمر دستگاه و گرفتن قدرت بیشتر روغن کاری می نمایند. امروزه سردخانه برای نگهداری مواد غذایی و افزایش عمر نگهداری آنها و همچنین به منظور افزایش کیفیت عرضه محصول، کاربرد فراوانی پیدا کرده است. یکی از روشهایی که از سالها پیش در ساختن سردخانهها مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از ساندویچ پانل است. از آنجا که وظیفه اصلی سردخانه ها پیشگیری از فساد محصولات و حفظ حداکثر کیفیت در مدت زمانی معین است، اگر در قسمتی از سیستم سردخانه مشکلی پیش بیاید که موجب اختلال در تولید سرما در سیستم گردد، موجب خسارات جبران ناپذیر می گردد که بعضا در برخی سردخانه های صنعتی این مشکلات به صورت رایج وجود دارد. ازديگر سرمازاهای سازگار با محيط زيست که در سطح وسيعی آماده عرضه است، ترکيبی با نام تجارتی SAFE-ENVIRO است که ترکيبات اصلی آن را گازهای نفتی مثل C3H8 و C5H10 تشکيل میدهد. ᠎C ontent h᠎as been created with the he​lp of ᠎GSA Cont᠎ent Ge᠎nerator DEMO !

باغداران عرضه کنندگان لبنیات و مواد پروتئینی به راحتی میتوانند با استفاده از سردخانه مدیریت عرضه خود را بهینه کرده و سود آوری را افزایش دهند. قابل توجه است که امکان ارسال محصولات به تمامی نقاط روستایی و شهری ایران عزیز وجود دارد و خریداران گرامی در سراسر ایران می توانند محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهند. همچنین حضور نمایندگان EIG در تمامی استان های کشور امکان نصب و راه اندازی راحت سردخانه ها را برای مشتریان عزیز فراهم آورده است. گروه صنعتی EIG برای کاهش میزان مصرف برق از کمپرسور های کم مصرف و استاندارد ساخت کشور های اروپایی استفاده میکند، این موتور ها به دلیل کارکرد خودکار و مناسبی که دارند میزان مصرف سردخانه جسد را در حد قابل توجهی کاهش میدهند. ساخت سردخانه نیاز به دقت و دانش مهندسی بسیار بالایی دارد و هر گونه وقفه در روند کار تاسیسات برودتی می تواند خسارت جبران ناپذیری به بار آورد، به همین دلیل همیشه برای این نوع کارها باید به دنبال متخصصان حرفه ای، با تجربه و مسئولیت پذیر باشید. محفظه آن نیز به دلیل محافظت از سرما و کاهش مصرف انرژی از اهمیت بسیاری برخوردار است. This data was written by GSA Con᠎tent Gene᠎ra᠎to r DEMO!

سرد خانه ها باید بر حسب نوع استفاده پالت بندی گردند و قسمت زیر پالت ها و پشت قفسه ها کاملاً قابل شستشو باشد و گذاشتن مواد غذایی در کف سردخانه ممنوع است. استفاده از وسايل جابه جايى دستى مواد، مانند چرخ هاى پالت بر دستى در سيستم هاى جابه جايى مواد، فوايد زيادى دارد. پالت یا بارچین سکوى کوچک قابل انتقالى است که براى جابه جايى و يا قرار دادن مواد روى آن به کار مى رود. برای ساخت سردخانههای زیر صفر کوچک، یک بخش یا اتاق از یک ساختمان را در نظر میگیرند و با ساندویچ پنل بصورت اصولی عایق کاری میکنند و بعد از نصب ساندویچ پنل تجهیزات مورد نیاز شامل استاتیک و داینامیک، نصب خواهد شد، از سردخانههای زیر صفر کوچک برای نگهداری محصولات غذایی در هتلها و رستورانها و فروشگاههای خرده فروش یا برای انبار میوهها با عنوان سردخانه میوه استفاده میشود. با توجه به اهمیت سردخانه در نگهداری مواد فاسد شدنی و پیدایش سرد کننده ها اولین بار در سال ۱۸۷۳ میلادی استفاده از گاز آمونیاک به عنوان مبرد در سیستم های برودتی تراکمی شناخته شد. سیستم سردخانه های تراکمی غالبا از نوع سردخانه فریونی یا سردخانه آمونیاکی است که از هر کدام در کاربرد های خاصی استفاده می گردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.