سید حسن خمینی: از گذشته درس بگیریم، از گذشته نه


سید حسن خمینی در مراسم وقف سال حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: اول از گذشته درس بگیرید اما در گذشته نمانید و دوم به فکر آینده باشید، تصمیم بگیرید، مصمم باشید و اراده کنید. اگر خدا بخواهد روزی می توانیم و اتفاقات خوبی در پیش داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم نکوداشت سال حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) با تبریک عید نوروز و عید سعید فطر شعبانیه گفت: باید اعطا شود. یک منبع و دارایی بزرگ با او داشته باشید. شاید یکی از فلسفه‌هایی که در صداپیشگی‌های ما مردم را تشویق می‌کند کنار هم بنشینند و روزهایشان را با هم بگذرانند، عید است، تا به اتفاقاتی که در این روز بر سرشان آمده فکر کنند و برای آینده‌شان برنامه‌ریزی کنند.

یادگار امام یادآور شد: سالی پر از خیر، شر، عبادت، اشتباه، موفقیت و ضعف برای همه ما گذشت. آن لحظات و البته تمام لحظات با خودمان و در میان دوستان به این فکر کنیم که چه بلایی سرمان آمده که می توانست بهتر باشد. آنچه الطافی خداوند متعال به ما داده است که ما سزاوار آن نیستیم، اما خداوند از فضل و کرامت خود به ما داده است.

وی افزود: چه خطراتی ممکن بود گریبان ما را بگیرد و ما بی خبر به دنبال آن ها بودیم. چقدر این بیماری بدخیم که انشالله به پایانش نزدیک می شویم از دوستان و آشنایان گرفته است؟ او می توانست ما را هم بگیرد و خداوند به ما زندگی با عزت داد و به لطف خود ما را لایق زنده ماندن قرار داد.

سید حسن خمینی اظهار داشت: سال 1400 با همه فراز و نشیب هایش گذشت و نشان از گذراندن بقیه عمر شماست. خوب یا بد، هر چه پیش روی ما باشد می گذرد. “اوه، آهنگی که مردم به خاطر دارند.” ای کاش روزهایی که پشت سر می گذاریم روزهایی برای افتخار باشد. اول اینکه از گذشته درس بگیریم ولی در گذشته نمانیم و دوم اینکه به آینده فکر کنیم، تصمیم بگیریم، مصمم باشیم و اراده کنیم تا انشاءالله روزها و اتفاقات خوبی در پیش داشته باشیم.

وی با اشاره به یاد و خاطره یاران امام و کسانی که در سال گذشته از دنیا رفتند، از جمله حجت الاسلام والمسلمین محتشمی پور و حجت الاسلام والمسلمین جلالی خمینی، گفت: به حق پدر و مادر شما به خدا سوگند که این سال خوبی برای ماست و دشمنان این کشور، دشمنان اسلام و دشمنان مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت پیامبر(ص) از توفیق محروم گردند. ما همچنان پیرو راه امام، شهدا و سیره نورانی پیامبر (ص) و اهل بیت هستیم. در عرصه فردی و اجتماعی به فضل و کرامت جنابعالی و از خداوند منان برای همه ملت ایران پر برکت باد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.