سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم خراسان جنوبی افتتاح شد


ایسنا/ خراسان جنوبی سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم خراسان جنوبی شب گذشته 26 فروردین همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در حسینیه جماران بیرجند گشایش یافت.

محمود رمضانی عصر دیروز 24 فروردین ماه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم خراسان جنوبی که در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: این نمایشگاه تا ساعت 17:30 تا 23 همه روزه پذیرای بازدیدکنندگان است. 2 می

به گزارش ایسنا، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به حضور ویراستاران بومی و غیر بومی در نمایشگاه قرآن، ادامه داد: به صورت مجازی، غرفه پاسخگویی به پرسمان ها و پرسمان های دینی و غرفه برگزار می شود. در ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعال.

وی با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه بیش از 1200 عنوان کتاب با تیراژ 12 هزار جلد به نمایش گذاشته شده است، گفت: محصولات عرضه شده در دهمین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم استان با تخفیف 30 تا 40 درصد عرضه می شود.

رمضانی تصریح کرد: 20 درصد از این تخفیف ها مربوط به فروش کتاب و 10 و 20 درصد تخفیف نشریه است.

وی گفت: در این نمایشگاه داوطلبان می توانند از آموزش رایگان وبلاگ نویسی و جلسات تخصصی در فضای مجازی که نشست های تخصصی برگزار می شود، بهره مند شوند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: عضویت رایگان کتابخانه ها و جست و جوی پشتیبانی با همکاری کتابخانه های استان و کمیته امداد در محل نمایشگاه انجام می شود.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این آیین اظهار داشت: ماه رمضان ماه قرب الهی است و یاد انسان او را به آن قرب و کرامت نزدیک می کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ذکر یکی از نام های قرآن و به معنای ذکر است، تصریح کرد: ذکر وسیله ارتباطی است و خداوند قرآن را نازل کرده تا به آن نزدیک شویم. با قرآن و با خدا اگر بخواهیم باید یادمان باشد ارتباط برقرار کنیم.

وی افزود: نزول قرآن به حدی است که خداوند آن را در شب قدر نازل کرده و حتی ماه رمضان را با قرآن معرفی می کند و روزه یکی از راه های قرب الهی است و برای پاک شدن باید روزه گرفت.

حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن و دعوت به ضیافت الهی برای قرب الهی است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند کتاب انقلاب ما قرآن است و اگر انقلاب کنیم. اجرای قرآن است وصیت او باز هم فرمان خاتم نبی (ص) بر اعتماد به قرآن و عترت است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب دنیا گرفتار جهل مدرن است و تنها راه نجات بشریت پناه بردن به قرآن و عترت است.


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.