سیستم های ضد سرقت خودرو با قابلیت ردیابی از هر نقطه ایران / تجهیز دوچرخه به سیستم ضد سرقت


محققان یک شرکت مبتنی بر اینترنت اشیا، سیستم‌های ردیابی مبتنی بر اینترنت اشیا را توسعه داده‌اند که می‌تواند جایگزین مناسبی برای سیستم‌های هشدار موجود در بازار باشد، با این تفاوت که این سیستم‌های جدید می‌توانند خودروهای دزدیده شده را بدون توجه به مسافت و در صورت سرقت شناسایی کنند. می توان آن را خاموش کرد و با استفاده از سوئیچ امکان روشن کردن مجدد آن وجود ندارد.

شایان امینی، مدیرعامل شرکت دانشبانیان در گفت وگو با ایسناوی افزود: فعالیت این گروه را در زمینه توسعه فناوری های ردیابی خودرو از سال 92 آغاز کردیم و در حال حاضر 10 متخصص در حوزه الکترونیک و فناوری اطلاعات در این گروه فعالیت می کنند.

وی سیستم های ضد سرقت و ردیابی سامانه ناوگان حمل و نقل را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از محصولات ما که مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد، سیستم های ضد سرقت و ردیابی خودرو است. این سیستم شامل دستگاهی مجهز به سیم کارت است که در خودرو نصب و تعبیه شده است.

امینی از نرم افزار به عنوان بخشی دیگر از این سامانه یاد کرد و ادامه داد: این نرم افزار بر روی تلفن همراه یا افراد نصب می شود و افراد می توانند از طریق تلفن همراه شخصی خود به موقعیت های لحظه به لحظه از خودروی خود دسترسی داشته باشند.

دانشبانیان، مدیرعامل این شرکت خاطرنشان کرد: اگر برای خودرو اتفاقی بیفتد، به محض اینکه خودرو مانند سیستم های دزدگیر قدیمی خودرو شروع به زدن دزدگیر کند، بلافاصله تلفن همراه شخص یا افرادی که نرم افزار را نصب کرده اند، ارسال می شود. او هشدار می دهد

مجری طرح با تاکید بر اینکه این سامانه بدون محدودیت در بعد مسافت و مسافت هشدارهای لازم را به مالکان خودرو ارائه می دهد، گفت: در صورت سرقت خودرو، قطع سیستم سوخت رسانی یا برق توسط این سیستم، خودرو به این صورت عمل می کند. که امکان روشن کردن خودرو حتی از طریق سوئیچ وجود ندارد.

امینی با بیان اینکه می توان این سیستم را با بسیاری از سیستم های ضد سرقت، قفل پدال و یا دزدگیر تصویری جایگزین کرد که امروزه دیگر نمی تواند امنیت خودروها را تامین کند، افزود: حدود 20 تا 30 خودرو مجهز به این سیستم ضد سرقت به سرقت رفته است. اما با امکانات این سیستم صاحبان خودرو توانستند خودروی خود را پیدا کنند.

امینی با اشاره به برد عملیاتی این سامانه توضیح داد: با توجه به اینکه این سامانه مجهز به سیم کارت است، محدودیت و بعد مسافتی وجود ندارد. پس اگر مثلاً خودرو در منطقه سیستان و بلوچستان و فرد در شهر تبریز باشد می تواند دستورات لازم را برای جلوگیری از سرقت صادر کند.

این محقق با اشاره به اینکه یکی از مزیت های مناسب این سامانه عدم محدودیت مسافت است، خاطرنشان کرد: اخیرا سارقان با بارگیری با جرثقیل اقدام به سرقت خودروها می کنند و مشتریانی داریم که پس از 24 ساعت متوجه شده اند خودروی آنها به سرقت رفته است. با استفاده از این سیستم علاوه بر بررسی لحظه به لحظه محل خودروی شما، پس از 24 ساعت، پارکینگی که خودرو در آن پارک شده بود را شناسایی و اقدام به تحویل گرفتن آن کرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر این سیستم بخواهد سیستم های دزدگیر قدیمی را جایگزین کند چقدر هزینه دارد، گفت: محصولات ما از یک میلیون تا 2 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارند و از قیمت کمتر و امنیت بیشتری نسبت به معمولی برخوردار هستند. آلارم.” او دنبال میکند؛ زیرا حداکثر برد آلارم های تصویری یک تا 1.5 کیلومتر است. اما در محصول ما فاصله پارامتر بر دقت و ایمنی آن تاثیری ندارد.

مدیرعامل این شرکت افزود: همچنین برای نصب این دزدگیر فقط باید یک بار پرداخت کنید. یعنی اگر شخصی این سیستم را در ماشین خود نصب کند و بعد از مدتی ماشین خود را بفروشد، می تواند این سیستم را از ماشین قبلی باز کرده و به ماشین جدید منتقل کند.

به گفته این محقق، این سیستم دزدگیر قابلیت نصب در تمامی خودروها و موتورسیکلت های داخلی و خارجی را دارد و ما این محصول را در مدلی تولید کرده ایم که قابل استفاده روی دوچرخه نیز می باشد.

امینی تصریح کرد: امروزه سرقت دوچرخه افزایش یافته و با استفاده از این سامانه در صورت سرقت قابل ردیابی است.

مجری طرح با تاکید بر اینکه نصب این سیستم ایمنی خودرو نیاز به تغییرات اساسی در خودرو ندارد، گفت: نصب این سیستم خودروها را از گارانتی خارج نمی کند، ضمن اینکه از نظر امنیت در رابطه با سیستم های دزدگیر موجود، سطح امنیتی بالاتری دارد. طی 8 سالی که این سیستم را در انواع خودروها نصب کرده ایم، هیچ گزارشی مبنی بر تداخل الکتریکی در خودروها دریافت نکرده ایم.

به گفته وی، تاکنون بیش از هزار دستگاه از این سامانه ها در خودروهای حساس و تمام برقی 206 و 207 توسط نمایندگان این شرکت ها نصب شده است و تاکنون گزارشی مبنی بر تداخل در این خودروها به آن شرکت ارسال نشده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون گزارشی مبنی بر سرقت خودرو و ناتوانی فرد در یافتن خودروی خود نداشته ایم. اگر کاربر نام کاربری و رمز عبور یا شماره سریال مربوط به دستگاه خود را داشته باشد و از ما کمک بخواهد، می توانیم خدمات امنیتی ارائه دهیم.

امینی افزود: کاربری داشتیم که تلفن همراهش داخل خودرو بود، گوشی و خودروی وی همزمان به سرقت رفتند و با همکاری پلیس 110 توانستیم محل سرقت خودرو را ردیابی و گزارش کنیم. “

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.