شهرک نشینان تندرو برای دومین روز متوالی به مسجد الاقصی حمله کردند


رسانه های فلسطینی گزارش دادند که شهرک نشینان تندرو اسرائیل روز دوشنبه برای دومین روز متوالی با حمایت نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی حمله کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم، شهرک نشینان تندرو اسرائیلی امروز (دوشنبه) با حمایت نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی حمله کردند.

این دومین حمله متوالی شهرک نشینان یهودی افراطی در این هفته است.

روز یکشنبه، نیروهای اسرائیلی پس از حمله به مسجد الاقصی و وادار کردن اکثر صحن های مسجد به تخلیه نمازگزاران، 9 فلسطینی را دستگیر و تعدادی از نمازگزاران را زخمی کردند.

گفتنی است پلیس رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود تمامی افراد زیر 40 سال به داخل صحن مسجد الاقصی محدودیت هایی را برای ورود فلسطینیان به مسجد الاقصی اعمال کرده است.

در همین حال، گروه راست افراطی یهودی الحکیل (معبد) از سازماندهی حملات گسترده به مسجد الاقصی در هفته عید فصح خبر داد.

این حملات دسته جمعی که برای دومین روز متوالی انجام می شود از ساعت 7 صبح به دروازه غربی مسجد الاقصی آغاز شد و انتظار می رود تا روز پنجشنبه هفته جاری ادامه یابد.

در همین راستا، نیروهای رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) به شهرک «الیمون» در شمال غرب شهر جنین حمله کردند که در نتیجه آن دو نفر زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان این حمله دو فلسطینی مورد اصابت گلوله های پلاستیکی نیروهای اسرائیلی قرار گرفتند و حال یکی از زخمی ها وخیم است.

حدود دو هفته از آغاز عملیات گسترده دستگیری و جستجوی ارتش اسرائیل در کرانه باختری رود اردن و در نتیجه تشدید تنش و درگیری با فلسطینی ها می گذرد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.