شکلات و تنقلات جایگزین آجیل نوروزی می شوند


ایسنا/ گیلان رئیس اتحادیه آجیل فروشان رشت افزود: با توجه به گرانی آجیل و کاهش قدرت خرید مردم، آجیل سنتی جایگزین آجیل عید شده است.

حمید انزانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش قیمت شاه بلوط باعث شده مردم شهر رشت امسال کمتر شاه بلوط خریداری کنند.

وی افزود: قدرت خرید مردم پایین است و بازار آجیل، گردو شامل پسته، بادام هندی، فندق، بادام و … ضعیف شده و فروش آن کاهش چشمگیری داشته است.

انزلی با اشاره به اینکه این اتحادیه 150 عضو دارد، ادامه داد: اعضای این اتحادیه امسال به دلیل سفره خالی مردم و کاهش قدرت خرید فروش خوبی نداشتند.

رئیس اتحادیه آجیل رشت افزود: در میان اقلام آجیل و خشکبار، مردم مجبور شده اند آجیل، تنقلات و شکلات های سنتی را در سفره خانواده خود جایگزین کنند.

انزانی گفت: در صورت ادامه بازار فروش آجیل عید نوروز به همین منوال پیش بینی می شود آجیل رشت موجود در بازار به سردخانه برسد.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش فروش اصناف آجیل رشت و خرید نقدی از اصناف، به زودی شاهد تعطیلی برخی از این اصناف خواهیم بود و دیگر نمی توانند به کار خود ادامه دهند زیرا دیگر صرفه اقتصادی برای آنها ندارد. این زمینه.

انزانی افزود: برخی واحدهای صنفی شاه بلوط اجاره می دهند و هم اکنون به جای شاه بلوط، تنقلات و شکلات بیشتری می فروشند.

رئیس اتحادیه آجیل رشت گفت: عرضه اقلامی مانند آجیل، شکلات و چیپس در فروشگاه های بزرگ ضربه دیگری به واحدهای آجیل فروش وارد کرده است و مردم در هنگام خرید مایحتاج روزانه خود از این فروشگاه ها آجیل می خرند و باید تدابیر لازم را حس کرد. ، لازم است توسط مراجع ذیصلاح حمایت از اصناف شهرستان رشت حذف شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.