صنعا: سیاست آمریکا مبتنی بر جنگ و بحران در جهان است


سفیر صنعا در سوریه گفت: آنچه در مورد سیاست آمریکا مشخص است این است که به دنبال راه انداختن جنگ و ایجاد بحران در هر کشوری در جهان بر اساس منافع خود است.

به گزارش ایسنا، عبدالله صبری، سفیر صنعا در سوریه به اسپوتنیک گفت که حمله به یمن غیرعادی نبوده و اگر واشنگتن صلاح می دید که این جنگ را متوقف کند، این جنگ هفت سال یا بیشتر طول نمی کشید، به ویژه اینکه کشورهای اتحادیه عرب آنها در اطاعت از کاخ سفید از خود پیشی می گیرند.

سفیر یمن توضیح داد که دولت صنعا به اظهارات بی‌پروا و گمراه‌کننده آمریکایی‌ها، چه از سوی مقامات آمریکایی یا نه، توجهی نمی‌کند.

وی افزود: ما دیدگاه‌های خود را در مورد راه‌حل کشور در برابر همه میانجی‌ها قرار می‌دهیم و آنها را مورد آزمایش قرار می‌دهیم و اگر در این مورد جدی هستند، باید از پرونده انسانی به عنوان کلید صلح و راه‌حل سیاسی یمن شروع کنند.

صبری تاکید کرد: چشم انداز صلح صنا شرایط سختگیرانه ای ندارد و ما می خواهیم نیازهای مردم یمن را که با بزرگترین فاجعه انسانی جهان دست و پنجه نرم می کنند، برآورده کنیم که سازمان ملل توصیف کرده است.

پیش از این، وزارت خارجه آمریکا از همه طرف‌های درگیر در یمن خواسته بود برای جلوگیری از وخامت اوضاع انسانی در این کشور، تنش‌ها را کنار بگذارند و درخواست‌های صلح را بپذیرند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.