طرح های فناوری جهاددانشگاهی نمونه بارز تولید و اشتغال دانش بنیان است


ایسنا/ گیلان رئیس جهاد دانشگاهی کشور فناوری های تولید شده در جهاد دانشگاهی را مصداق بارز تولید و اشتغال دانش بنیان دانست و گفت: ایران توانایی خوبی برای دستیابی به توسعه و پیشرفت به ویژه در حوزه اقتصاد مبتنی بر دانش دارد.

حمیدرضا طیبی امروز در گفت وگو با ایسنا، در حاشیه نشست تخصصی مدیریت توسعه جهاد دانشگاهی در استان گیلان، دیدگاه های مقام معظم رهبری را سرلوحه اقدامات جهاددانشگاهی دانست و گفت: فناوری، فرهنگ، علمی و … آموزش کاربردی و کارآفرینی

وی با بیان اینکه ایران توانایی خوبی برای دستیابی به توسعه و پیشرفت به ویژه در حوزه اقتصاد دانش بنیان دارد، تصریح کرد: اقدامات و فعالیت های جهاددانشگاهی با پژوهش های کاربردی در حوزه های پژوهشی و فناوری، فناوری، پزشکی، کشاورزی، علمی انجام شده است. انسانی و اجتماعی در کنار هم است تا بتوانیم مشکلات کنونی جامعه را با تولید فناوری حل کنیم و نگاهی به تحولات علمی روز دنیا داشته باشیم و از علم فعلی و فناوری های آینده عقب نمانیم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه در حوزه فناوری های نوین از جمله سلول های بنیادی توانایی پیشرفت در مرز علم را داریم و می توانیم این علم را به فناوری تبدیل کنیم، گفت: امروز با افتخار می گوییم. که در زمینه فناوری های نوین جزو پیشگامان کشور از جمله ژن درمانی، ویروس درمانی و سلول درمانی هستیم.

طیبی با اشاره به جایگاه جهاد دانشگاهی در حوزه فنی، مهندسی و کشاورزی گفت: فناوری های مختلفی را تولید و اعمال می کنیم.

وی دستاوردهای جهاد دانشگاهی را مورد تشویق و تایید رهبر معظم انقلاب در دیدار با جهادگران در سال 97 دانست و افزود: اگرچه جهاد دانشگاهی دارای توانمندی های بسیار خوب و فناوری های بسیاری است، اما اثبات این دستاوردها برای مسئولان زمان می برد. ” ما باید بتوانیم فناوری های لازم را تولید کنیم و دست پر به دست کارفرمایان برسیم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور از اختصاص 30 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های فناوری جهاد دانشگاهی طی سال 98 خبر داد و گفت: 31 طرح فناوری را اجرا کرده ایم و امروز اکثر این طرح ها تکمیل شده یا در شرف اتمام است. قطعا استفاده از دستاوردهای جهاد می تواند تحول بزرگی در توسعه اقتصاد دانش بنیان کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه طی سال 98-99 با کمک دولت و مجلس بودجه های فناوری جهاد دانشگاهی افزایش یافت، خاطرنشان کرد: نتیجه این افزایش اعتبار را در سال های 1400 و 1401 گرفتیم و موفق به تعریف پروژه های جدید شدیم. ” بنابراین افق پیش رو این است که فناوری های تولید شده را به مرحله تجاری سازی و انعقاد قرارداد ببریم.

طیبی فناوری های تولید شده در جهاد دانشگاهی را مصداق بارز تولید دانش بنیان و اشتغال زا دانست و خاطرنشان کرد: برای سال 1401 30 طرح فناورانه را در دستور کار داریم که انشاالله با برنامه ریزی مناسب شروع خواهیم کرد. بودجه مجلس .

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.