طرح های محرومیت از تامین آب پایدار؛ اولویت پایگاه آب خراسان جنوبی


ایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح های محرومیت زدایی روستاها از آبرسانی پایدار به روستاهای خراسان جنوبی در دستور کار جدی قرارگاه آب استان قرار دارد و از این پس روند اجرای طرح ها رصد می شود.

جواد قناعت امروز دوشنبه 4 اردیبهشت در جلسه قرارگاه آبفای خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی شرایط اقلیمی خاصی دارد و مسئله خشکسالی و کم آبی یکی از معضلات جدی استان به ویژه در روستاها است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص خشکسالی و کم آبی در استان، اجرای طرح محرومیت زدایی از آب روستاهای خراسان جنوبی با مشارکت امام حسن مجتبی (ع) و شرکت فاضلاب اجرا شد. . وی افزود: در این طرح موضوع آبرسانی پایدار به روستاهای استان در بدترین شرایط طی یک تا دو سال پیگیری می شود که با توجه به وجود ردیف اعتباری برای این موضوع در سال 1401 و 1402، باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببریم.”

استاندار خراسان جنوبی گفت: اولین هدف این طرح ملی تامین آب پایدار روستاهای بالای 20 خانوار حداقل تا پایان امسال و تا هفته دولت 1402 است که علاوه بر تامین آب به 49 روستا، آبرسانی به 46 روستای باقی مانده و آبرسانی به روستاهای 15 خانوار نیز در این طرح قابل مشاهده است.

قناعت تصریح کرد: با محوریت معاونت امور عمرانی استاندار، اجرای طرح محرومیت زدایی از آب روستا به صورت ویژه در دستور کار قرارگاه آبفای استان قرار دارد که باید به صورت مستمر نظارت، کنترل و پایش شود و موانع احتمالی در جریان اولویت اجرا و بررسی پروژه مطرح شده است.

وی با بیان اینکه استانداری خراسان جنوبی از اجرای طرح محرومیت زدایی روستاهای استان در اسرع وقت حمایت می کند، تاکید کرد: در صورت نیاز به هر نوع مصوبه ای در حین اجرای این طرح باید این موضوع برطرف شود. با هم افزایی مثبت بین آژانس ها.

قنات از امام حسن مجتبی (ع) و شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی خواست تا 22 تیرماه امسال تمام تلاش خود را برای جذب منابع برای اجرای این طرح ها به کار گیرند و علاوه بر جذب اعتبار، آب روستاهای جدید را نیز تامین کنند. یک طرح محرومیت اضافه کنید.

وی بیان کرد: برای رعایت شرایط بهینه پروژه های آبرسانی، ایستگاه آب استان هر 2 هفته یکبار و در ماه های آتی تشکیل جلسه دهد و قرارگاه اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد تشکیل جلسه دهد. با استاندار در مورد خرید اقلام و سایر موارد گفتگو کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نانوایی قمی با شکاف های میلیاردی نقره داغ شد

ایسنا/ قم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از تعطیلی یک نانوایی بربری غیرمجاز در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.