عباسپور: واردات خودرو باعث افزایش کیفیت و کاهش قیمت می شود


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجوز دولت برای واردات خودرو باعث افزایش کیفیت تولید خودرو و کاهش قیمت تمام شده خودرو می شود، گفت: با این اتفاق قیمت خودرو دو برابر نمی شود و رقابت پذیری افزایش می یابد.

روح الله عباسپور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به مصوبه هیات وزیران مبنی بر واردات عمومی خودرو، گفت: در بحث خودرو دو مشکل اساسی وجود دارد، یکی هزینه و دیگری بحث کیفیت خودرو. “

وی تصریح کرد: با مجوز دولت برای واردات خودرو، هم از کیفیت خودروسازی و هم قیمت تمام شده خودرو کاسته می شود، زیرا در این صورت خودروها دیگر دو نرخی نخواهند شد و با کاهش سود، حاشیه سود کاهش می یابد. خودرو از خارج وارد می شود.» برای اینکه بتوانیم رقابت کنیم باید کیفیت را بالا ببریم. نیاز به رقابت بهبود کیفیت و داشتن قیمت مناسب است. در حال حاضر مشکل ما هم نبود قیمت مناسب است و هم کیفیت پایین خودرو.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برای پاسخگویی به مطالبات مردم باید واردات خودرو عملیاتی شود تا هم کیفیت بالا برود و هم قیمت ها مناسب باشد تا بتوانیم با خودروسازان خارجی رقابت کنیم.

عباسپور همچنین به تعهد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واگذاری سهام دولتی سایپا و ایران خودرو به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: هنوز این اتفاق نیفتاده است و سهم دولت در ایران خودرو شش درصد و در سایپا 17 درصد است. که علیرغم وجود این سهمیه عملا توسط دولت، هیات مدیره و مدیرعامل این دو شرکت انتخاب می شود که یکی از مشکلات و معضلات است.

وی در پایان گفت: اگر بخش خصوصی بتواند روی سهام ایران خودرو و سایپا ورودی داشته باشد، هیات مدیره و اداری را انتخاب می کند و ممکن است شاهد مشکلات دیگری مانند 85 هزار میلیارد تومان زیان انباشته نباشیم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.