عدالت یکی از کلیدواژه های مرتبط با هویت ایرانی-اسلامی است


وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از حوزه هایی که هر روز و هر لحظه با واژه های عدالت، عدالت، قضاوت و داوری سروکار دارد ورزش است.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در همایش صلح، حکمیت، ورزش اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: بهترین مردم کسانی هستند که به دیگران منفعت می رساند، آنها را دور هم جمع می کند و نیکی می کند. کمکشون کن.”

وی افزود: «عدالت» یکی از کلیدواژه های اصلی و تداعی کننده هویت ایرانی و اسلامی ملت شریف ایران است. محور عدالت با تاریخ، فرهنگ، تمدن، دین و سنت ما ایرانیان در هم تنیده است و چه در اسناد معتبر تاریخی به جا مانده از تمدن غنی و کهن ایرانی و چه در پنج اصل اساسی دین، مکان را می بینیم. از عدالت چگونه بشر از آغاز زندگی بر روی زمین تا به امروز با همه فرهنگ و زبان و سبک زندگی و دین و اعتقادات خود همواره به دنبال عدالت برای تداوم زندگی اجتماعی و آرامش و موفقیت بوده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که هر روز و هر لحظه با واژه های عدالت، عدالت، قضاوت و داوری سروکار دارد ورزش است، گفت: در حوزه های قهرمانی، حرفه ای و همگانی ورزش ورزش محلی و ورزش محلی و سنتی و آیینی و توسعه مدیریت و منابع و زیرساخت ها اگر روحیه قضاوت و عدالت محوری نباشد ورزش و ورزشکار بودن و مسابقات ورزشی و استعدادیابی و رواج ورزش و فعالیت بدنی به معنای واقعی کلمه از بین می رود. . و برای همیشه فراموش خواهد شد

وی افزود: به همین دلیل است که ورزشکاران همواره پیشگام فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه هستند و صحنه های بی نظیر پهلوانی، جوانمردی و اخلاق مداری را در مسابقات ورزشی به وفور در نقاط مختلف ایران و جهان می بینیم.

حمید سجادی با اشاره به ورزشکاران نامدار ایران گفت: تاریخ ورزش ایران عزیز گواه درخشش انسان های بزرگ و آزاده ای است که نام و آوازه آنان با عدالت و دموکراسی و انسانیت آمیخته است.

وی افزود: قهرمانانی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی و قهرمانان و قهرمانانی که جان شیرین خود را در راه عزت و آزادی میهن نثار کردند به ویژه شهدای سرافراز ورزشکارانی که مدال آنها لوح آنهاست.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امروز در مراسم افتتاحیه «مرکز داوری، میانجیگری، صلح و تعهد در ورزش جمهوری اسلامی ایران» می گویم در هر زمینه ای که ارتباطات وجود داشته باشد. ، تعاملات، کار و منافع جمعی، احتمال اختلاف وجود دارد، نظر نیز وجود دارد. ورزش نیز از این امر مستثنی نیست و به خصوص با ورود ورزش به عرصه حرفه ای، امکان تضاد و اختلاف نظر وجود دارد. .

وی تاکید کرد: نکته مهم نحوه حل و فصل اختلافات، رفع ابهام و شفافیت در عمل است تا هرگونه اختلاف و سوء تفاهم به خوبی پاسخ داده شود و جای خود را به آرامش، همدلی، همکاری، وفاق و تفاهم بدهد.

وی تاکید کرد: به همین منظور و با تلاش قوه قضائیه و بویژه «مرکز توسعه حل اختلاف قضایی»، «مرکز داوری، میانجی گری، صلح و تعهد در ورزش جمهوری اسلامی ایران» به همراه ورزش همگانی در کشور چنان خواهد بود که مثل همیشه خانواده عزیز ورزش به دور از هر گونه اختلاف و دعوا و دعوا به سوی تعالی و پیشرفت و موفقیت قدم بردارند.

سجادی ضمن قدردانی از زحمات مسئولین قوه قضائیه گفت: همکاران محترم قوه قضائیه به عنوان مرجع عمومی رسیدگی به شکایات و تظلمات نقش قانونی موثری در حفظ کرامت انسانی دارند و همکاران محترم در این مرکز نیز حفظ حیثیت فردی و اجتماعی جامعه ورزش کشور و به منظور تسریع و تسهیل در حل و فصل اختلافات، با پشتوانه مفاهیم عالی فرهنگی و اجتماعی از جمله صلح، سازش، میانجی گری و داوری همراه با سایر ارکان قوه قضائیه، تفاهم ایجاد کند. در میان جامعه هدف

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: به عنوان خدمتگزار ملت شریف ایران و خانواده بزرگ ورزش کشور از این اقدام ارزشمند و ماندگار که نقش موثر و سهم بسزایی در توسعه و پیشرفت ورزش عزیزمان ایران دارد قدردانی می کنم. مجسنی ​​رئیس محترم قوه قضائیه و همکاران محترم قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس محترم مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه و همکاران محترم، همکاران گرامی در معاونت حقوقی، مجلس و استانهای وزارت ورزش و ورزش. جوانان و همه دست اندرکاران در اجرای این آیین باشکوه از شما تشکر می کنند.

وی در پایان گفت: معتقدم هر قدمی که در عرصه ورزش برای خیر و برکت برداشته می شود، با همت و تلاش مدیران محترم نظام، تیم وزارت ورزش و جوانان و حمایت رسانه های محترم است. مردم باعث ایجاد انگیزه و امید برای ورزشکاران عزیز می شود.” نام وطن برافراشته و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان به اهتزاز در خواهد آمد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.