عمل به تعالیم امام رضا(ع) از نشانه های خداوند رضوی است


ایسنا/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی، عمل به امام رضا (ع) را از نشانه های خداوند رضوی دانست.

حجت الاسلام احمد مروی در مراسم اهدای لوح های الهی در بارگاه منور رضوی که در شب میلاد با سعادت حضرت ولیعصر امام زمان (عج) در حرم رضوی برگزار شد، در خصوص خدمت در بارگاه صحبت کرد. منور رضوی و تکریم زائران یکی از مهم ترین الزامات است وی با قرائت زیارت عالیه تصریح کرد: خادمی حضرت رضا (ع) محدود به جغرافیای خاصی نیست. تمام دنیا از آن امام رضا (ع) است و هر جا که به تعالیم این امام همام به نیت خدمت به حضرت رضا (ع) عمل کند، خادم حضرت رضا (ع) است.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) زنده و حاضر است و بر همه اعمال ما ناظر است، عمل به منویات حضرت رضا (ع) را از نشانه های خداوند رضوی دانست و خاطرنشان کرد: برخورد با زائران باید متناسب با مقام و منزلت باشد. مهمانان حضرت رضا (ع). خدام رضوی در برخورد با زائران باید صبور، صبور، بشاش و خوش خلق باشد.

تولیت آستان قدس رضوی بر مشارکت فعال خادمان بارگاه رضوی در امور حرم تاکید کرد و اظهار داشت: هیچکس مانند خدا مشکلات را نمی شناسد. بنابراین خادم باید مدیریت حرم مطهر را در بهبود هر چه بیشتر شرایط خدمت رسانی به زائران حضرت رضا (ع) یاری کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وظیفه شیعیان در دوران غیبت اشاره کرد و گفت: امامان معصوم (ع) مظهر و حامل حقایق قرآن هستند. حرمت ائمه برگرفته از قرآن است. قرآن زنده است و پیام دارد و هر پیامی که معصومین (ع) دارند خارج از قرآن نیست، اما آیا خواندن و دیدن قرآن باعث تحول روحی در هر انسانی می شود؟

مروی افزود: بسیاری از دوستداران اهل بیت(ع) آرمان و آرزوی دیدار با حضرت مهدی(عج) را دارند، اما آیا زیارت این حضرت باعث تحول روحی در همه انسان ها می شود؟ قرائت قرآن و تدبر در جمال نورانی حضرت مهدی (عج) زمانی در انسان تغییراتی ایجاد می کند که توانایی و استعداد دریافت نعمت های الهی را در خود پرورش داده باشد.

تولیت آستان قدس رضوی ملبس شدن انسان از زشتی ها و انحرافات و آراستن به نیکی و فضیلت را از راه های ایجاد قابلیت دریافت نعمت معرفی و تصریح کرد: . منتظر واقعی در زمان غیبت باید با عمل صالح، تقوا، پاک زیستن، دستگیری از نیازمندان، پرهیز از گناه و معصیت، رعایت اخلاق اسلامی و… توانایی و توانایی درک امام زمان (عج) را ایجاد کند. .

مروی افزود: منتظران ظهور در زمان غیبت باید تزکیه کنند و تحولی مثبت در اعمال و سبک زندگی خود ایجاد کنند تا در عصر ظهور در کنار حضرت ولیعصر (عج) باشند.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین دردها و غم ها بر دوش امام زمان (عج) است، گفت: هر گناه و معصیتی در دنیا، دردی بر اندوه امام زمان (عج) اضافه می شود. بنابراین پرهیز از گناهان و معصیت ها یکی از مسائل مهم در مقوله انتظار است.

تولیت آستان قدس رضوی، گره گشایی از مشکلات دیگران را کاهش آلام حضرت مهدی (عج) دانست و گفت: به همان اندازه که دل نیازمندان را شاد می کند، رنج دیگران را کاهش می دهد. باعث شادی و زدودن غم از دل امام زمان (عج) می شود.

در این مراسم ملک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی طی سخنانی توفیق خدمت در بارگاه منور امام رضا(ع) را نعمتی الهی دانست که جز با عنایت حضرت رضا(ع) حاصل نمی شود. ع) و بیان کرد: برنامه سه ساله آستان قدس رضوی از اوایل دهه 1400 آغاز می شود که خداوند نقش بسیار مهمی در پیشبرد آن دارد.

وی تشکیل شایسته ترین خدای حضرت رضا (ع) را از طریق دوره های معرفتی و آموزشی، ارائه بهترین خدمات به زائران حرم مطهر رضوی در زمینه های مختلف و انجام زیارت متعالی و معرفتی را از اهداف این برنامه معرفی کرد. برنامه سه ساله آستان قدس رضوی.

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی رحمتی در خصوص اعطای احکام حرم امام رضا (ع)، در این مراسم 272 نفر از خداوند توفیق ارتقاء می یابند که از این تعداد 212 نفر تجلیل و 56 نفر تجلیل خواهند شد. و چهار نفر به مقام خدمه رسمی آستان قدس رضوی دست یافتند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.