فائوچی: ترامپ رئیس جمهور می شود، شاید من استعفا بدهم


یک کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده می گوید در صورت انتخاب مجدد ترامپ به احتمال زیاد از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. او واکنش دولت رئیس جمهور سابق آمریکا به همه گیری کووند را “کمتر از مطلوب” توصیف کرد.

در مصاحبه با دیلی میل، دکتر. به گزارش دیلی میل، آنتونی فائوچی از واکنش “کمتر از مطلوب” دولت دونالد ترامپ به کووید-19 در دوران ریاست جمهوری خود انتقاد کرد و اعتراف کرد که نمی خواهد دوباره انتخاب شود. در سال 2024، جمهوری آمریکا دوباره تحت نظارت این رئیس جمهور سابق ایالات متحده خدمت خواهد کرد.

کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده روز یکشنبه در مصاحبه ای با جیم آکوستا مجری شبکه سی ان ان گفت که به احتمال زیاد قبل از بازگشت به عنوان مشاور در دولت بالقوه دونالد ترامپ استعفا خواهد داد.

آکوستا از فائوچی پرسید: “اگر ترامپ قرار است به عنوان رئیس جمهور به کاخ سفید بازگردد و کووید هنوز یک تهدید است، یا وضعیت اضطراری بهداشت عمومی دیگری وجود دارد، آیا این توانایی ترامپ برای مقابله با چنین همه گیری است؟” مطمئن خواهید شد؟ می خواهید در پست خود بمانید؟

فائوچی با خنده عصبی پاسخ داد: “خب، پاسخ من به سوال دوم منفی است.”

وی ادامه داد: در مورد سوال اول، اگر به سابقه پاسخ ها در این دولت نگاه کنید، فکر می کنم در بهترین حالت می توان گفت که این پاسخ مطلوب نبوده است.

او ادامه داد: «و فکر می‌کنم خود داستان روایت خواهد کرد.» نیازی به توضیح بیشتر در این مورد نیست، مفید نیست.

فائوچی و ترامپ سابقه مشاجره بر سر مسائل بهداشت عمومی دارند.

جو بایدن، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور ایالات متحده، بنا به گزارش ها توسط کاخ سفید ترامپ برکنار شد و به ندرت در کنفرانس های مطبوعاتی حاضر شد و از مصاحبه با رسانه های بزرگ خودداری کرد.

او اغلب از مصاحبه های خود با رسانه های محلی و پادکست ها برای انتشار پیام خود در مورد بیماری کووید استفاده می کرد. با این حال، ترامپ نارضایتی خود را از فائوچی ابراز کرد و در مقطعی او را “احمق” خواند و علناً استعفای او را بررسی کرد.

فائوچی 82 ساله از سال 1984 مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بوده است.

در سال 2021، او به عنوان مشاور ارشد پزشکی دولت بایدن منصوب شد. فائوچی دهه ها را صرف مشاوره به روسای جمهور ایالات متحده در مورد شیوع بیماری کرد و در طول اپیدمی ایدز به یک چهره عمومی تبدیل شد.

رابطه نه چندان خوب بین رئیس جمهور سابق ایالات متحده و فائوچی در اوایل شیوع بیماری همه گیر آشکار شد، زیرا ترامپ به طور فزاینده ای در برابر مجبور کردن آمریکایی ها به پیروی از دستورالعمل های بهداشتی محدود کننده فائوچی مقاومت می کرد.

فائوچی در مورد رابطه خود با ترامپ پس از روی کار آمدن بایدن در ژانویه 2021، گفت که دوست ندارد سخنان فرمانده کل سابق آمریکا را نقض کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.