فتح الله زاده: حامیان رسانه ای برای عزیزی باج می خواستند/ خادم/ سازش بود نه انتخاب!


مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با اشاره به روند احتمالی تغییرات مدیریتی در فدراسیون فوتبال می گوید: هیات مدیره فدراسیون فوتبال باید تصمیم درست و قاطعی برای آینده فوتبال کشور بگیرد.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق استقلال در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال و حواشی مدیریتی که در این مدت در رابطه با استعفای احتمالی شهاب الدین عزیزی خادم به وجود آمد، گفت: به عنوان فردی که فوتبال را دنبال می کنم، به این ترتیب که یک سال پیش علاوه بر صعود تیم ملی به جام جهانی، آیا شناخت خوبی از مشکلات فوتبال ایران داشتید، ما نگاه خوبی به این مسائل فوتبال و این اتفاقات نداریم، زیرا متأسفانه افرادی که فوتبالیست هستند، علی دایی، محمد دادکان و محمد عابدینی رفتند.

وی ادامه داد: آن شب که قرار بود من رئیس فدراسیون فوتبال منتخب باشم، به برنامه 90 رفتم و آقای فردوسی پو از من در این مورد سوال کردند و من پاسخ دادم که این یک پدیده انتخاباتی نیست، یک پدیده است. مصالحه سبک.” وقتی در آخرین انتخابات فدراسیون برنامه ها را دیدم، احساس کردم که این یک روند انتخاباتی نیست و نامزدها سبک هستند. باید بگویم با 40 نفر نمی توان انتخابات برگزار کرد. برخی موج می گیرند و پول خوبی خرج می کنند و مردم می خرند. همانطور که در کشورهای پیشرفته، مجمع باید به 200 نفر کاهش یابد. افراد با تجربه در مدیریت فوتبال باید عضو مجمع باشند. بازیکنان و پیشکسوتان بیشتری نیز باید درگیر شوند. هرکسی که ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده داشت، تجربه زیادی دارد و باید عضو مجمع هم باشد. ما از پتانسیل موجود استفاده نمی کنیم.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال افزود: پس رای دادن فوتبال ما را نابود می کند. فوتبال را نمی توان در محل بازی کرد. در حال حاضر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال قدرت زیادی دارد و می تواند موضوعی را به رئیس فدراسیون فوتبال ابلاغ کند تا اجرایی شود. من روند خوبی برای فوتبال نمی بینم و این خیلی بد است، اجازه ندهید فوتبالیست ها به فضای فوتبال ما بیایند. الان عده ای به فدراسیون می آیند که ظاهرا هیچ سمتی در فدراسیون ندارند اما 30 میلیون پاداش می گیرند. حساب و کتاب ندارید؟ امیدوارم به زودی اتفاقات بهتری با کمک اهالی فوتبال و هیئت مدیره رخ دهد.

فتح الله زاده درباره عملکرد شهاب الدین عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال گفت: من صریح صحبت می کنم. وقتی عده ای عزیزی خادم را رئیس فدراسیون فوتبال می کنند بعداً از او باج می گیرند. هر چه می گویند بنده عزیز باید انجام دهد. ما در برخی رسانه ها 2-3 پدرخوانده فوتبال داریم که می خواهند همه آن را مالک شوند. حالا بچه ای را می بینیم که 20 آپارتمان دارد و هیچ کس نمی پرسد آن آپارتمان ها از کجا آمده اند. امثال ما مثل این ها از فوتبال دور می شوند و می آیند به عزیز خادم قول می دهند که از او حمایت می کنیم و این در حالی است که نمی توانند دور هم جمع شوند. وقتی اینقدر تحقیر شدیم خودمون و فوتبالمون رو نابود می کنیم.

وی در ادامه درباره اظهارات صریح کمیته اخلاق در حمایت از عزیزی خادم و تقابل کمیته اخلاق با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: به نظر من اگر هیات مدیره فدراسیون فوتبال قاطع باشد و با شجاعت تصمیم بگیرد، می تواند هر کاری انجام دهد زیرا همه ارکان این است. زیر نظر شورا

فتح الله زاده در پایان گفت: دو زنجیره لطمه جبران ناپذیری به فوتبال ما وارد می کند. اولین مسئله لابی سیاسی است. برخی از این افراد با فشارهایی که این وزارتخانه به آنها وارد می کند سعی در نفوذ در فضای موجود دارند و می خواهند افراد مختلفی را به ریاست باشگاه ها و فدراسیون ها وارد کنند. تا زمانی که این فشارها وجود داشته باشد، فوتبال و ورزش ما روزگار بهتری نخواهد داشت. این آقایان بهتر است به امور سیاسی خودشان پایبند باشند. موضوع دوم افرادی هستند که پول دارند و خود پول برای گرفتن رای می آید. این دو مورد باید به دست افراد درستکار رسیدگی شود و امیدوارم با این اتفاقات نجات پیدا کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.