فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود


ایسنا/آذربایجان غربی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: شهادت جایگاه والا و رفیعی است که نصیب بنده های خاص خداوند متعال می شود.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ۱۱ بهمن در کنگره شهدای روحانی که در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با حضور طلاب و روحانیان خواهر و برادر برگزار شد، اظهار کرد: شهادت و اهدای جان در راه خداوند متعال، مقام رفیع و بسیار والایی است که فقط نصیب بنده های خاص خداوند متعال می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه اکثریت انسان ها در حسرت رسیدن به مرتبه الهی ارزشمند به سر می برند، اضافه کرد: بر همین اساس همه ادیان توحیدی به این مقوله اهمیت زیادی داده اند همچنین همه اوصیای الهی نیز به واسطه شهادت از دنیا رفته اند.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه بالاتر از هر خیر یک فضیلت و خوبی دیگری وجود دارد ولی چیزی بلندمرتبه تر از شهادت وجود ندارد، اظهار کرد: بنابراین باید نسل جدید با اهمیت این مقوله آشنا شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود به گوشه ای از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این ارتباط اشاره کرد و گفت: همان طور که رهبر فرزانه انقلاب فرموده اند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

این مسئول بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی و بین نسل جدید کشورمان تاکید کرد و بیان کرد: به واسطه همین روحیه شهادت طلبی بود که توانستیم کشورمان را در برهه های حساس مختلف نظیر هشت سال دفاع مقدس، داعش و … در مقابل آسیب های متعدد حفظ کنیم.

حجت الاسلام قریشی به نقش شهدای روحانی در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: طلاب در سال های مبارزه با رژیم بعث نه تنها کار ترویجی و تبلیغی انجام می دادند، بلکه خودشان هم دوشادوش مردم در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا می کردند.

انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.