فعالیت غیرقانونی مربیان بدون مجوز فدراسیون جودو در مازندران


ایسنا/ مازندران رئیس کمیته دفاع شخصی جودو مازندران از غیرقانونی بودن فعالیت مربیان غیرمجاز فدراسیون جودو در این استان خبر داد.

مسلم اکبری روز چهارشنبه در نشست خبری که در ساری برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته دفاع شخصی جودوی استان مازندران بر اساس دستورالعمل و آرم کمیته دفاع شخصی مجوز فعالیت مربیان واجد شرایط را تایید و مرجع تایید کرده است، گفت: گفت: مغایر با فدراسیون جودو و دفاع شخصی (سبک و انضباط) و نداشتن مجوز از کمیته دفاع شخصی جودو استان مازندران، فعالیت آنها غیرقانونی است.

وی با اشاره به نامه 1401 به نمایندگی از تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در سال 1387 بر لزوم دفاع از خود برای مردم به ویژه ارکان نیروهای مسلح تاکید کرده بودند.

رئیس کمیته دفاع شخصی جودو استان مازندران بر تجدید حیات جودو به عنوان تنها رشته ورزشی و دفاع شخصی در جهان تاکید کرد و افزود: از سال 1382 نیروهای مسلح برای نیازهای خود از دفاع شخصی استفاده کردند.

اکبری با تاکید بر اینکه تعداد زیادی مربی جودو در کشور آموزش دیده اند، خاطرنشان کرد: مجموع مربیان دفاع شخصی مازندران 86 مربی است که از این تعداد 10 نفر زن هستند. همچنین دفاع شخصی متعلق به فدراسیون جودو است و اخیرا 11 سبک دفاع فردی در بدن جودو گیر کرده است.

وی گفت: دفاع شخصی فقط به کار بردن نیروی بدنی و انجام حرکات و فنون نیست. ما در کشوری زندگی می کنیم که از امنیت بالایی برخوردار است اما مردم باید دفاع شخصی را بدانند و از این نظر دفاع شخصی یعنی جودو. نیاز واقعی و حقوقی معرفی شود.

رئیس کمیته دفاع شخصی جودو استان مازندران با اشاره به اینکه دفاع شخصی از سال 1383 وارد مازندران شد و شروع به عضوگیری کرد، ادامه داد: متأسفانه در صورتی که دانش آموزی در کلاس آموزش و پرورش حضور داشته باشد، هیچ گونه اقدامی با فعالیت رشته هایی که مرتکب تخلف می شوند، صورت نمی گیرد. دفاع شخصی در صورت وقوع حادثه، بیمه شامل حال آن نمی شود، در حالی که اینطور نیست و دفاع شخصی ساختار خاص خود را دارد.

اکبری ساماندهی ساختار کمیته دفاع شخصی شورای عالی مازندران را گامی مهم برای این حوزه اعلام کرد و گفت: این حوزه در حوزه فردی و انتظامی بسیار کاربردی است و تفاهم نامه ای با نیروهای مسلح و سپاه کربلای استان منعقد شد. قانون نیاز به حمایت و اطلاعات دارد.

وی خاطرنشان کرد: نوجوانان مستعد زیادی در استان داریم که باید با اطلاعات دقیق وارد میدان شوند، دانشگاه ها باید بدانند که دفاع شخصی توسط مربیان دیگر به صورت غیرقانونی آموزش داده می شود در حالی که ما توانایی پوشش این مربیان و ارائه خدمات تخصصی به آنها را داریم. صلاحیت های.” داشتن.

این مسئول از شناسایی و تشکیل کمیته جودوی استان مازندران در سال گذشته خبر داد و با اشاره به اقدامات جدید کمیته دفاع شخصی جودوی استان مازندران، گفت: ساختار شورای عالی کمیته دفاع شخصی استان مازندران را ساماندهی کنید. ارائه دفاعیه رسمی و قانونی برای ادارات و ارگان ها و موسسات ورزشی و هیئت ها و دانشگاه ها، شناسایی و معرفی مسئولین کمیته دفاع شخصی جودو استان مازندران، سازماندهی و سازماندهی مربیان، داوران و تیم های ورزشی در شهرستان های استان مازندران، شناسایی. و تشکیل کلاسهای دفاع شخصی و شناسایی کلاسهای دفاع شخصی در شهرستانها مختلف، تشکیل و بسترسازی برای استعدادیابی دفاع شخصی در شهرهای بالقوه، برگزاری آزمون و ارتقای درجه و کمربند دانش آموزان و مربیان دفاع شخصی، همراهی صدور نظر دانشجویان مربیان و داوران استان مازندران و برگزاری همایش های سالانه تجلیل از قهرمانان، مربیان و داوران و پیشکسوتان و افسران کمیته دفاع شخصی استان مازندران از برنامه های کمیته دفاع شخصی جودوی استان مازندران در سال جاری است.


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.