فقرزدایی باید توسعه یابد/ کارهای جهادی; عامل تقویت سیستم


ایسنا/ گیلان نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید اقدامات فقرزدایی و اهدای بسته های معیشتی تدوین شود، خاطرنشان کرد: برای رشد هر استان و شهرستان در بعد فکری، فرهنگی و معیشتی نیازمند سند فرهنگی هستیم.

آیت الله رضا رمضانی در دیدار صمیمی با مسئولان گروه های جهادی آستارا که در آستان مقدس امامزادگان قاسم و ابراهیم (ع) این شهرستان برگزار شد، گفت: گروه های جهادی نقش اساسی و اساسی در فعالیت فرهنگی یک جامعه ایفا می کنند. شهر

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه گزارش های ارائه شده از فعالیت های جهادی در شهرستان آستارا نویدبخش اقدامات خوبی در این زمینه است، تصریح کرد: توزیع بسته های معیشتی، جذب خیرین، فقرزدایی و معاندین نیازمندان (PECE).

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات به نیازمندان در جامعه بسیار موثر است، افزود: این خدمات نشان می دهد که حکومت دینی برای فقرزدایی تلاش می کند.

آیت الله رمضانی فقرزدایی را یکی از آموزه های مهم اسلام دانست و تصریح کرد: اسلام حتی مسلمان و غیرمسلمان را در خصوص فقرزدایی نمی شناسد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کار جهادی و محرومیت زدایی از جمله اقداماتی است که همه حاضر به انجام آن نیستند چون منفعت مالی ندارد، خاطرنشان کرد: جوانان شاغل در این حوزه ها باید مورد تشویق و حمایت قرار گیرند. زیرا بدون چشم انداز کار می کند.

وی به بیکاری نیمی از جوانان فعال در گروه های جهادی در شهرستان آستارا اشاره کرد و گفت: این جوانان باید با انگیزه ارائه بسته های زندگی به نیازمندان با حضور در مناطق دورافتاده مورد حمایت قرار گیرند.

آیت الله رمضانی در ادامه با تاکید بر اینکه از استاندار گیلان و تیم مدیریتی ایشان می خواهم تمام شهرستان های استان را بدون تفاوت بررسی و نیاز هر کدام را بسنجید، افزود: ظرفیت های شهرستان های گیلان باید بازتعریف شود و جوانان در فیلدهای Community AND برای استفاده در این بخش وجود دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کار برای خدا یک ارزش متعالی است، تصریح کرد: این اقدامات جهادی است که نظام را حفظ کرده و به جایی رسیده ایم که می توانیم روی پای خود بایستیم. . تقویت گروه های جهادی ایران اسلامی در همه عرصه ها پیروز شد.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان دارای قابلیت های فراوانی است، تصریح کرد: فرماندار آستارا نیز می تواند با تدارک تیمی برای جوانان جهادگر در مسیر توسعه شهرستان گام بردارد.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه باید برای فقرزدایی و اهدای بسته های معیشتی تدابیری اندیشیده شود، تاکید کرد: برای رشد هر استان و شهرستان در بعد فکری، فرهنگی و معیشتی نیازمند سند فرهنگی هستیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مرکز استان باید دغدغه جدی برای شهرستان آستارا داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه معتقدان به گفتمان نظام اسلامی در شهرستان آستارا مدیر و مسئول شده اند، گفت: مسئولیت دادن به فردی که گفتمان نظام را قبول ندارد ممنوع است.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه مطالبه گری حق هر شهروند و هر انقلابی است، افزود: مطالبه گری باید عالمانه، مدبرانه، واقع بینانه، دلسوزانه و با آداب اخلاقی و معنوی باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم پیشنهاد و راه حلی ارائه دهیم باید بر اساس اصول اخلاقی باشد، تصریح کرد: جامعه اسلامی باید اخلاق مدار باشد و رمز معاد اخلاقی است. .

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم کتاب قانون، زندگی و انسان است، گفت: این کتاب آسمانی انسان را به درستی و به جامع ترین وجه معرفی می کند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی بازوی توانمند شهرستان ها است، گفت: این شورا باید برنامه محور باشد و هر گونه بودجه فرهنگی باید به تصویب این شورا برسد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.