فیلتر درایر چیست؟ (7)

فیلتر درایر چیست؟
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

قیمت درایر جذبی , خشک کن جذبی – فروش انواع درایر جذبی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت خشک کن جذبی و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید. لازم به ذکر است که در خشک کن هوا ممبرانی به دلیل عدم وجود قطعات متحرک، نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی نداشته و فضای کمتری را اشغال می کند. از این رو شرکت AirTrust با در نظر گرفتن تمامی این موارد سعی در معرفی و بهره بردن از برندهای معتبر با خصوصیات فنی منحصر به خود کرده است. مواد جذب كننده رطوبت استفاده از نوع مرغوب، بادوام و ارزان و قابليت تهيه آسان در نظر گرفته شده است. درایرهای اطلس کوپکو در سه نوع جذبی، تبریدی و ممبران طراحی و تولید می شود. در درایرهای ممبران (غشایی)، هوای فشرده از مجاورت لوله های موئین عبور داده شده و بر اساس اختلاف فشار جزئی مولکول های آب، ذرات روغن و سایر آلودگی ها از هوا جدا می گردد. برای جلوگیری از ورود آلودگی ها به لوله خروجی در هنگام کار سیستم، کلاهک پلاستیکی که لبه آن به صفحه داخلی چسبیده است، در خروجی فیلتر قرار داده است. تولید رطوبت در کمپرسور امری اجتنابناپذیر است، اما اگر به شکل صحیحی آن را مدیریت کنیم میتوان از آسیب به ماشینآلات پنوماتیک، موتورهای هوا، شیرها و هر قطعهی دیگری جلوگیری نموده و همچنین خطر آلودگی محصول نهایی را نیز مرتفع ساخت. Article has  been generated by G​SA C ontent G᠎ener at or ​DEMO!

فیلتر ساکشن کشتل

با استفاده از این سیستم ما میتوانیم به نقطه شبنم اتمسفر ۱ تا ۲۰ درجه سانتی گراد به راحتی دست پیدا کنیم. اين نوع درايرها كه كاربرد فراوانی در صنعت هوای فشرده و استفاده از پمپ باد دارد با استفاده از فرآيند سرد سازی هوای داخل دستگاه باعث می شوند تا قطرات آب در هوای دستگاه به راحتی در مسير جداسازی اين دستگاه قرار گرفته و قطرات آب موجود در هوای داخل مخزن را تا حد استاندارد پايين می آورد و در حقيقت هوا را عاری از رطوبت می نمايد. درایر جذبی Sovana احیاء سریع مدل S1000 با دارا بودن توان سیستم گرمایش احیا به میزان 4000 وات و با استفاده از ماده جاذب سیلیس نوع A، رطوبت موجود در هوا را جذب و هوای خشک و بدون رطوبت را خارج می کند. اين مواد جذب كننده رطوبت، پس از طی عمر مفيد خود كه بستگی به نوع ماده جذب كننده رطوبت و مرغوبيت آن و بسيار مهم تر از آن نحوه توزيع هوا در داخل برج ها می باشد، خواص خود را از دست داده و بايستی مجددا” شارژ گردند. نوع رطوبت گیر براساس روغن کاری و مبرد مورد استفاده قرار می خرید فیلتر ساکشن کستل گیرد.

اما کمپرسورها همواره به تنهایی مورد استفاده قرار نمیگیرند و از درایر تبریدی نیز در کنار آنها استفاده میشود. در بسیاری از صنایع وجود رطوبت در هوا به یک عامل آسیب رسان و مضر برای دستگاهها بدل شده است و مشکلات بسیار زیادی را نیز ایجاد میکند. منظور میزان دبی هوای فشرده ورودی به درایر است. سپس هوا به دمای هوای ورودی به درایر می رسد و به سیستم مصرف هدایت میگردد. فرآیند فشرده سازی هوا قطرات موجود در هوا را زیاد می کند که شامل بخار آب هم می شود که آنها را به سمت لوله های پائین کمپرسور هدایت می کند. خشک کن های هوای فشرده وسیله ای است که قطرات آب را از هوای فشرده داخل مخزن حذف می کنند . اين سری محصولات شامل دو قسمت جدا هستند كه هركدام حاوی مواد جذب كننده قطرات آب می باشند و هوای توليد شده توسط شيرهای سولنوئيدی و يك كنترلر ديجيتالی جهت جذب و جداسازی رطوبت به تناوب به هر يك از اين دو برج وارد شده و پس از رسيدن به نقطه شبنم مورد طراحی، آماده مصرف خط هوای فشرده می شود. مواد جذب كننده رطوبت در اين دستگاه ها دارای سطوح متخلخل بسياری می باشند كه اين خلل و فرج ها باعث جذب رطوبت هوای عبوری از كنار آنها شده و پس از رسيدن به نقطه اشباع اين مواد توسط مقدار كمی از هوای كاملا” خشك توليد شده در برج بعدی، دوباره احياء شده و آماده فرآيند جذب رطوبت در مرحله بعدی می شود.  Th​is  data w​as ᠎do​ne by GSA Con tent Gen᠎erator Demov​er​sion.

رطوبت: چنانچه که در محیط مد نظر پارامترهای رطوبت سنج مقدار خطر را نشان دهند در صورت نبود عیب دیگری باید فیلتر درایر تعویض شود. نقطه شبنم ۳ درجه به این معناست که تا سرد شدن و رسیدن دمای هوایی فشرده به زیر ۳ درجه هیچ گونه شبنم تشکیل نمی شود، که این مقدار مناسب برای هوای مورد نیاز در جک های پنوماتیک می باشد. در واقع در هوای گرم نوعی بخار وجود دارد که طبق این فرآیند تبدیل به آب می شود. آب بیش از اندازه در کمپرسورهای هوا به شکل مایع و یا بخار می ماند و مشکلات زیادی را برای کار با کمپرسور ایجاد کند که شامل یخ زدن خطوط خروجی، از بین بردن تدریجی لوله ها و تجهیزات، از کار افتادن ابزار کنترل پروسه ی پنوماتیک، گرفتگی فرآیندها و محصولات و غیره و عدم کارای مناسب می شود. کار بسیار ساده ای برای صباتک می باشد اما با توجه به متریال موجود در بازار اطمینان کافی به تصفیه و بازگشت دوباره هوا به محیط وجود نداشته و نصب آن ریسک بالایی دارد. پاسخ: هندلینگ سری سوم صباتک بسیار راحت تر از مدل های قبلی بوده و دقت تنظیم بالاتری دارد. در واقع سری سوم مکنده های دندانپزشکی ( ساکشن خارج دهانی صباتک ) یک مکنده لوکس سفارشی ساز جهت کلینیک ها و مطب های مدرنیست که نیاز به کمترین درگیری یونیت با بازو های مکنده را دارند.چرا که در مدل های قبلی نیاز به اتصال کانال هوا به یونیت ها وجود داشت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.