قرارداد مجیدی را پاره کردم و او را به استقلال فرستادم!


“من به این نتیجه رسیدم که مجیدی برای گرفتن پول عجله دارد و شاید نتوانم مطالبات او را برآورده کنم. گفتم: خیالت راحت! قرارداد را به هم می زنم.” برو استقلال و دوباره برای این تیم بازی کن!”

به گزارش ایسنا، این روزنامه ورزش ایران فرهاد مجیدی و علی کریمی دو ستاره محبوب استقلال و پرسپولیس در دو سه دهه اخیر بودند اما برای هر دو اتفاقاتی با انتقال به تیم رقیب افتاد و زمانی که مجیدی یک فصل برای استقلال بازی کرد تصمیم گرفت با این تیم مذاکره کند. از سوی دیگر، صادق درودگر بارها از قرارداد علی کریمی با استقلال رونمایی کرده و عنوان کرده است که زمانی که بازیکن فتح بود، ابتدا با استقلال قرارداد بست، اما پس از چند بار تعامل، انصراف داد و راهی پرسپولیس شد.

برای رسیدن به اصل داستان این دو انتقال بزرگ، باید با جعبه سیاه آنچه حدود 25 سال پیش رخ داد صحبت کنیم. مدیری به نام امیر عابدینی که در آن زمان هدایت باشگاه پرسپولیس را بر عهده داشت. او بهتر از هرکسی می تواند در مورد مسائل روز صحبت کند.

عابدینی برای اولین بار درباره امضای قرارداد علی کریمی با استقلال می گوید: اینکه می گویند کریمی به استقلال رفته کاملا ساختگی است، شاید کارت امضا شده باشد اما در آن زمان نقل و انتقال بازیکنان به گونه ای بود که باید انجام می شد. در هیئت فوتبال ثبت نام کند.اگر بازیکن ثبت نام نمی کرد می توانست به هر باشگاه دیگری برود.در ضمن دوستان اشتباهاتی می کنند که من شاهد بودم.

دو نفر داشتم که به مسابقات باشگاهی سطح پایین می رفتند و استعدادها را کشف می کردند. فرقی نمی کرد این بازیکن در لیگ یک، لیگ دو یا حتی دسته سوم باشد. من دو مثال برای شما می زنم تا بیشتر بدانید. این دوستان یک روز به من گفتند که ما دو بازیکن را دیدیم که خوب هستند. یکی از آنها علی کریمی بود که در فتح بازی می کرد و دیگری علیرضا امامی فر که سرباز بود و در تیم نیروی زمینی و لیگ سه بازی می کرد.

من خودم به ورزشگاه رفتم و دو بازی را تماشا کردم. دیدم علی کریمی یک استثناست که هر وقت بخواهد بازیکنان حریف را از سر راه می برد. او فوتبال مدرن را در تکنیک خود غرق کرد. او آنقدر تکنیک داشت که می توانست از هر تاکتیکی استفاده کند و به بهترین تیم های دنیا برود. مدتی طول کشید تا او بعد از پرسپولیس به یک باشگاه اروپایی رفت. الان منظورم از زمان چی بود؟ یعنی برای تیم ملی بازی کرد و کمی خسته شد. در آن شرایط، ما می توانیم شما را به اروپا منتقل کنیم. وقتی بازی او را دیدم تمام این افکار به ذهنم خطور کرد. بنابراین تصمیم گرفتم با مسئولان و تکنسین های فتح صحبت کنم.

مدیرعامل سابق پرسپولیس دیدار با مسئولان فتح را اینگونه توصیف می کند: سرمربی فتح آقای حسین شمس بود که بعدها هدایت تیم ملی فوتسال را برعهده گرفت، ایشان می توانند شاهد زنده این اتفاقات باشند، قبل از صحبت با کریمی با شمس و مدیرعامل فتح صحبت کردم گفتم ما این بازیکن را می خواهیم شمس نظر داد و گفت این را در نظر داشته باشید پس قبول کرد و باید مبلغی را با رضایت به باشگاه فتح بدهیم نوشتیم. توافق؛ در حالی که هنوز با کریمی صحبت نکرده بودیم، دقیقاً یادم نیست، اما توافق ما بین 10 تا 15 میلیون تومان بود که در آن زمان مبلغ بالایی بود، چرا می گویم بزرگ، زیرا قرارداد کریمی وقتی او را جذب کردیم با پرسپولیس شش میلیون بود.

آقای. کریمی که نمی دانست ما به دنبال او هستیم، در این بین با استقلال هم قرارداد بسته بود. پس چه اشکالی دارد؟ آیا این قرارداد در جایی ثبت شده است؟ نه. ما هم از این قراردادها زیاد داشتیم. مثلا فرهاد مجیدی و احمد مومن زاده که با پرسپولیس قرارداد بستند اما به استقلال رفتند و برای این تیم بازی کردند. مثلاً با مؤمن زاده قرارداد بستیم، به او گفتم: دوست داری کجا بروی؟ استقلال گفت. گفتم: برو! با فتح الله زاده تماس گرفتم. گفت: حاجی، احمد مرا دوست دارد. گفتم: او عاشق استقلال است نه تو. دو نفری که جزو هواداران ما هم بودند، کریمی را به عنوان کارگر به تمرینات ما آوردند. با او صحبت کردم، توافق کردیم، دست دادیم و قرارداد رسمی امضا شد. فردای آن روز کریمی با پرسپولیس تمرین کرد و رسما بازیکن ما شد. متأسفانه در این میان عده ای قصه و حرفه می گویند تا همه چیز را زیر و رو کنند».

عابدینی همچنین درباره قرارداد مجیدی با پرسپولیس صحبت کرد. از او خواستیم توضیح بیشتری بدهد: “وقتی فرهاد مجیدی پیش من آمد، مثل الان شخصیت خوب و دلنشینی داشت، وجدان دقیقاً همان چیزی است که گفتم، رفتارش را خیلی دوست داشتم و البته از نظر فنی مورد تایید ما بود. با هیچکس نیامد فقط اومد پرسپولیس قرارداد 40 میلیونی بستیم قرارداد قطعی شد هر دو امضا کردیم ولی حرفی زد که مانع همکاری شد من نتیجه گرفتم مجیدی برای گرفتن پول عجله داشت. و اینکه شاید نتونستم به خواسته هاش برسم گفتم: خیالت راحت!قرارداد رو به هم میزنم.برو استقلال دوباره برای این تیم بازی کن!یه کوچولو زد ولی شکایت نکرد.فقط گفت من ما چیزی نگفتیم ما قرارداد را فسخ کردیم و او به استقلال برگشت، البته من همه این اتفاقات را طبیعی و بخشی از فوتبال می دانم، چون خیلی از این اتفاقات در معاملات فوتبال رخ می دهد. “البته من علاقه ای ندارم در صحبت در مورد این جستجوها و من دوست دارم بیشتر در مورد مسائل اصلی ورزش صحبت کنم، اما چون شما پرسیدید پاسخ دادم.”

رئیس سابق فدراسیون فوتبال صحبت های خود را با ذکر مثالی از روند جذب علی دایی به پایان می رساند: «آقای علی دایی در بانک تجارت بازی می کرد و کم و بیش معروف شد، یک روز به مصطفوی که رئیس فدراسیون فوتبال بود، گفتم: داریوش!علی دایی سال بعد برای تیمش انتخاب کرد؟گفت نه.گفتم یا شماره تلفنش را بده یا شماره من را بده!این کار را کرد و با علی دایی نشستیم، صحبت کردیم و به توافق رسیدیم. ما هم به او قول هایی دادیم که متأسفانه شرایط ما را مجبور به انجام برخی از آن ها نکرد، اما او هیچ وقت سراغ ما نیامد و حرفی نزد، دایی ماده داشت و استثنا بود. در همه زمینه ها رشد کند.”

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.