مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس تهران

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو، به عنوان وسیله ای مهم و پرکاربرد معرفی می شود، این نوع مبدل حرارتی از ویژگی ها و مزایای خاصی برخوردار است که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

قبل از پرداختن به مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو، برای این که مفهوم پیام راحت تر انتقال یابد، به مبدل حرارتی و مبدل حرارتی صفحه ای، اشاره ای خواهیم داشت.

برخی از مدل های مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو عبارتند از مبدل حرارتی صفحه ای مدل HP-40، مبدل حرارتی صفحه ای مدل HP-300، مبدل حرارتی صفحه ای مدل HP-1800 و …

پس اگر مشتاق آموختن و بالا بردن اطلاعات خود درباره ی مبدل حرارتی هپاکو هستید و می خواهید با خیالی آسوده اقدام به خرید مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو نمایید، تا انتهای مسیر ما را همراهی کنید.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

مبدل های حرارتی، سیال با دمای بالا را خنک و سیال با دمای پایین تر را گرم می کنند و به این ترتیب عملیات انتقال گرما را تسریع می بخشند.

بزرگترین مشکل افت فشار بالا و جریان مخالف است. یکی از رایج ترین مبدل های حرارتی با جریان عمود بر هم رادیاتورهای خودروها هستند.

لوله ها با استفاده از بسته نرم افزاری لوله یا “پشته لوله” درون سیلندر قرار می گیرند که می تواند دارای صفحات لوله ثابت (به طور ثابت بر روی بدنه باشد) باشد ، یا در مورد Thermx Heat Exchange یک پشته لوله شناور که امکان گسترش بسته های لوله را دارد.

انواع پلیت بریز

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو یکپارچه دارای ظرفیت های 20000 تا 750000 کیلوکالری بر ساعت است و در مدل های مختلف موجود می باشد.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل هوا خنک و مبدل حرارتی صفحه براساس نوع مبدل که مبدل ها دارای انواع متفاوتی چون : مبدل های حرارنی، مبدل های کندانسور و اواپراتورها تقسیم می گردند.

حداقل و حداکثر افت فشار مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو یکپارچه در طرف سرد و طرف گرم آن از این قرار است: حداقل افت فشار در طرف سرد معادل 9 کیلوپاسکال یعنی 1 بار است و حداکثر افت در سمت گرم آن معادل 52 کیلوپاسکال یعنی 0.5 بار است.

برای این که به میزان ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو برای استفاده در سیستم گرمایشی از کف به صورت حدودی دست یابیم، می توانیم این گونه محاسبه کنیم که به ازای هر متر از طول لوله کشی سیستم گرمایش از جنس pexallpex به مقدار 140 کیلوکالری ظرفیت حرارتی نیاز است.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

نوع یکپارچه آن از ظرفیت 20000 تا 750000 کیلوکالری بر ساعت در مدل های مختلف تولید می شوند. مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو یکپارچه می تواند از ظرفیت 400تا 15000 لیتر بر ساعت میان آب ورودی و خروجی، اختلاف دمای 50 درجه ی سانتی گراد ایجاد کند، این مقدار دبی به سمت سرد مبدل حرارتی مربوط می شود و دبی آب در سمت گرم مبدل حرارتی 2/5 برابر سمت گرم مبدل می باشد .

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای علاوه بر آبند کردن، جهت جریان سیال را نیز هدایت می کنند. مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو برای خنک کردن انواع روغن های هیدرولیک و صنعتی ، خنک کردن هوای فشرده و رطوبت گیری به کار برده می شود، علاوه بر آن می تواند نقش اواپراتور، اکونومایزر و ساب کولر در سیکل سرمایی را به عهده بگیرد.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

در این مقاله مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو، زیر ذره بین ما قرار گرفته است، با ما همراه باشید تا از ریزترین جزئیات آن سردرآوردید.

خرید مبدل حرارتی

این نمودار که با استفاده از رابطة (1) رسم شده است، نشان میدهد که شکل تغییرات دمای هر عمق از زمین در طول سال به صورت سینوسی است و شدت این تغییرات با افزایش عمق کاهش مییابد تا جایی که در عمق 30 فوتی نمودار به خط راستی تیدیل میشود.

لوله ممکن است به صورت راست ( دو سر باز ) یا به شکل U روی صفحه ای به نام Tube Sheet پرس یا جوش داده شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو از طراحی منحصر به فردی برخوردار است، علاوه بر طراحی، به کیفیت عالی و درجه یک آن می توان اشاره نمود که به صورت یکپارچه ومطابق آخرین استانداردهای معتبر جهانی تولید می شود.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

از آنجا که کانالهای جریان کاملاً کوچک هستند جریان قوی گردابهای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها میگردد؛ به علاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب میشود.

قیمت مبدل حرارتی استیل

صفحات نوع L دارای شیارهایی با زاویه تند می باشند که نتیجه آن کاهش افت فشار، کاهش توربولنسی جریان و کاهش انتقال حرارت می باشد.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

راه راه با آهنگری سرد ورق فلزی با ضخامت 0.3 میلی متر تا 1 میلی متر به دست می آید.

موج دار شدن روی صفحات، سیال را در مسیری پرپیچ و خم وارد می کند و بین دو صفحه مجاور b از 1 تا 5 میلی متر فاصله ایجاد می کند.

اکثر مبدلهای حرارتی صفحه ای، از مدل تکگذر استفاده میکنند. مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار WideGap آلفالاوال برای مایعات الیافی و مایعات حاوی ذرات درشت مناسب هستند.

در ساختمان هایی که شرایط برای جا به جایی منابع با حجم بالا فراهم نیست، یا مکان هایی که امکان ساختن منبع ذخیره آب گرم مصرفی در محل وجود ندارد، استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو، راه حل بسیار مناسبی است.

این نوع مبدل حرارتی، از ضریب انتقال حرارت بسیار بالایی برخوردار است، در کنار این ضریب انتقال حرارت بالا، در مقایسه با مبدل های حرارتی پوسته و لوله مانند منبع کویلی و دوجداره، ابعادکوچک تر و راندمان تبادل حرارت بالاتری را داراست.

9. قابلیت کم و زیاد کردن صفحات، کامپکت بودن و راندمان بالای این مبدل مونتاژ و دمونتاژها از مزایای مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس بشمار می روند.

مبدل های حرارتی صفحه ای به صورت ویژهای فشرده هستند و در نرخ انتقال حرارت مشابه فضای محدود تری در مقایسه با مبدل های لوله ای دارد ضمن اینکه حجم کم و وزن کمتر و به طبع آن هزینه های کمتر در ساخت و بهره برداری و نگهداری را به همراه دارد.

رژنراتور به معنای احیا کردن یا بازیابی مجدد است که در این جا به معنای بهره برداری مجدد از گرمای تخلیه یک سیستم است.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

بنابراین برای اینکه بتوانید از بیشترین توان آن بهره ببرید، بهتر است در آب و هوای معتدل از آن استفاده کنید.

از دیگر مزایای این نوع مبدل حرارتی صفحه ای این است که بدون تغییر دما و افت کیفیت، آب گرم مورد نیاز را به صورت پیوسته و مداوم در اختیار قرار می دهد اما در صورتی که در انتخاب ظرفیتمنبع کویل دار یا دو جداره اشتباهی رخ دهد، دمای آب گرم خروجی کم کم افت می کند و کیفیت لازم را نخواهد داشت.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو در دو نوع زیر تولید و عرضه می شود. برای محاسبه ی ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو برای سیستم های صنعتی، توجه به موارد زیر الزامیست.

یکی از این تقسیم بندی ها که بر اساس ساختمان مکانیکی و ساختار مبدل حرارتی شکل گرفته، سه مورد زیر را در بر می گیرد.

مبدل حرارتی پوسته و لوله جوشی فلکسینوکس همانند مدل فلنجی دارای دو مدار گردش سیال می باشد یک سیال آب گرم گرمایش از طریق سیستم مرکزی موتور خانه وارد مبدل شده و سیال دوم آب تبادل شونده مانند آب استخر یا آب سرد جهت تبادل آب گرم بهداشتی می باشد.

فروش مبدل حرارتی

بنابراین این دستگاه ها دارای کاربردهای فراوانی هستند. بیشترین استفاده برای ساخت مبدل حرارتی از مواد برای صفحات فولاد ضد زنگ AISI 304، 316، تیتانیوم و آلومینیوم است، مبدل حرارتی هاپکو دارای جنس استیل است.

مقدمه ی این مقاله را با ذکر توضیحاتی پیرامون مبدل حرارتی و مبدل حرارتی صفحه ای آغاز می نماییم و پس از آن، مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو را تشریح خواهیم کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

کندانسورهای مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس جوشی به دلیل ضریب عملکرد رسوب پذیری کمتر، راندمان بالاتر، شارژ مبرد کمتر و کوچک تر بودن ایده آل ترین گزینه جهت استفاده در چیلر می باشند.

این محصول از راندمان بالای نود درصد برخوردار است. این محصول برخلاف منابع ذخیره آب گرم کویلی و منابع دوجداره که پس از مدتی مشکل پوسیدگی و نشتی آب به هم می زنند، در برابر اکسید شدن، از مقاومت بالایی برخوردار است و با این مشکل روبرو نخواهد شد.

هنگامی که بین نرخ جریان (یا بین حداکثر افت فشار مجاز) دو سیال تفاوت زیادی وجود دارد، مبدل می تواند دو بار در کنار سیال با جریان کمتر کار کند تا مقادیر افت فشار یا خاص را متعادل کند.

پیکربندی سریالی زمانی استفاده میشود که نرخ جریان کمی برای هر سیال وجود داشته باشد اما پرش حرارتی بالا باشد.

پیکربندی موازی با کانال های جریان مخالف برای دبی های بالا با افت دما متوسط استفاده می شود و بیشترین استفاده را دارد.

۱-شکل جریان سیال در این مبدل ها به گونه ای است که می توان با یک سرعت کم، اغتشاش زیادی در جریان به وجود آورد وهمین موضوع باعث تبادل حرارت بالاتری می شود.

تابع هدف ضمن در نظر گرفتن کلیۀ محدودیتها و عدم قطعیتهای شبکه، هزینههای بهرهبرداری مورد انتظار را به حداقل رسانده است و سناریوهای مرتبط با متغیرهای تصادفی مانند تولید تجدیدپذیر و بارهای الکتریکی و حرارتی با استفاده از توابع توزیع احتمال مربوطه تولید شدهاند و با استفاده از تکنیک کاهش سناریو تعداد سناریوها کاهش یافته است.

میزان این ظرفیت حرارتی برای شرایط کاری آب به آب با موارد دیگر متفاوت است. جهت کاربری با مبردهای هالوکربنی نظیر R-22 و R-134a و R-407C و R-404A از مبدل هایی با جوش مس و جهت اواپراتور آمونیاکی از نوع جوش نیکل استفاده می گردد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از عقد قرارداد پژوهشی با موضوعیت باز طراحی مبدلهای حرارتی پمپ آب تغذیه بویلر با دانشگاه هرمزگان خبر داد.

مبدل های حرارتی صفحه ای دانفوس در راستای تولیدات قبلی، با توجه به کاربری بسیار وسیع آن در حیطه حرارتی و برودتی مشکل گشای صنایع مختلف در سراسر دنیا گردیده است.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو از نوع یکپارچه (brazed) است. از آزمایشهای رایج برای کنترل کیفیت مبدل های حرارتی پوسته و لوله برای طراحی، ساخت و بازرسی میتوان به رادیوگرافی، مایع نافذ، هیدرولیک و نشت هوا اشاره کرد.

الگوهای ایجاد شده در صفحات (پلیت) و موج های موجود در آن به وسیله پرس های هیدرولیکی بزرگ ایجاد می شود از این رو می توان از تمام موادی که استحکام کافی دارند و قابلیت پرسکاری دارند در صفحات مبدل استفاده کرد.

صفحه های فولادی به وسیله واشری که به آن واشر پلیمری می گویند از هم جدا می شوند این صفحه ها در داخل یک قاب که از جنس فولاد است قرار می گیرند.

از این گذشته میتوان از جمله مهم ترین عناصر موجود در سیستم های گرمایشی مانند موتورخانه و پکیج ها است که در تاسیسات گرمایشی ساختمان به طور پیوسته وظیفه تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان را بر عهده دارد.

صفحات از موادی با رسانای بالای حرارتی تولید شده اند که میزان انتقال گرما را افزایش میدهند. این هزینهها با عمق چاه مبدل زمینی رابطۀ مستقیم دارند.

سرویس تعمیر و نگهداری راحت ، شستشوی آسان و قابلیت افزایش ظرفیت از این مزایا این مبدل حرارتی می باشد.

این نوع مبدلحرارتی در ظرفیتی معادل ظرفیت منابع دوجداره و منابع کوئل دار یافت می شود، از ویژگی های آن ها حجم و وزن بسیار کم، عدم اشغال فضای موتورخانه، حمل سریع و آسان آن ها ، لوله کشی و نصب آسان، سرویس و نگه داری بدون دردسر، عدم نیاز به عایق کاری و مواردی از این قبیل می باشد.

پکیج های شوفاژ دیواری ایران رادیاتور در انواع و کاربردهای مختلفی تولید می شوند که می توان به مدل های فن دار،بدون فن ، تک مبدل،دو مبدل ، سه مبدل ، آنالوگ و دیجیتال در ظرفیت های 22000 تا 36000 اشاره نمود.

همچنین سفارش خرید لوازم جانبی جهت نصب آسان انواع پکیج ایران رادیاتور شامل شیرآلات و اتصالات مربوط به نصب در زمان سفارش خرید پکیج شوفاژ دیواری در سایت رادیاتور پکیج امکان پذیر است.

گاهی آزمایشگاهها اقدام به خرید پلیتها در اندارههای مختلف چهت کشت سلول میکنند. مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو در انواع مختلف آب به آب ، بخار به آب، روغن به آب و…

محصولات این شرکت در حوزه صنایع برودتی و تهویه مطبوع شامل انواع شیرآلات، کمپرسور، لوازم کنترل و اندازهگیری و اواپراتور و کندانسور و مبدل صفحه ای است.

​Art᠎ic​le w as g enerated  wi th t he help of G SA Con te᠎nt G ener ator Demover​sion.

شرکت مرکز دما توانایی تامین و فروش انواع اواپراتور دانفوس را دارد. مبدل حرارتی جوشی عمدتا برای تامین آب گرم مصرفی در ساختمانها،گرمایش آب استخرها،سیستمهای گرمایش از کف ،خنک کاری روغن ، بعنوان اواپراتور و کندانسور در چیلرها و…

این ویژگی ها سبب شده این نوع مبدل حرارتی بتواند همان لحظه و خیلی سریع و به صورت کاملا بهداشتی، آب گرم مصرفی مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد و مانند منابع کویلی و دو جداره به ذخیره سازی احتیاج نداشته باشد.

مدل دیگری از مبدل های حرارتی به صورت صفحه و فین است. مبدل های حرارتی به دسته های گوناگون و متنوعی تقسیم می شوند و این دسته بندی، از جنبه های مختلفی صورت می گیرد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.