مبدل حرارتی صفحه ای جوشی چیست؟

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی چیست؟
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

برای این که به میزان ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو برای استفاده در سیستم گرمایشی از کف به صورت حدودی دست یابیم، می توانیم این گونه محاسبه کنیم که به ازای هر متر از طول لوله کشی سیستم گرمایش از جنس pexallpex به مقدار 140 کیلوکالری ظرفیت حرارتی نیاز است.

​This  po st w​as done by G᠎SA Content  Generato᠎r ᠎DE MO᠎.

گرم شدن سیال سرد در اثر همجواری با سیال گرم اساس کار مبدل های حرارتی است که در ادامه این مطلب بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

این مبدل ها از صفحات نازک که کانال های جریان را تشکیل می دهد ساخته شده اند. اتصال این نرم افزار به برنامه شبیه ساز HYSYS و تبادل دوطرفه اطلاعات به صورت زنده و فعال ، از ویژگی های برجسته آن است.

روش اختصاصی HTFS در طراحی مبدلهای فرآیندی هواخنک به صورت تصویری و محاوره ای در ACOL گنجانده شده است. در این نرم افزار از روش ها اختصاصی HTFS استفاده شده است که بر مبنای بیش از ۳۰ سال تجربه و تحقیق استوار است.

این نرم افزار جامع مجموعه ای ازاستانداردها و خصوصیات عایقهای مختلف متعارف است و می تواند انواع محاسبات مانند تعیین ضخامت بهینه عایق ، محاسبه پروفیل دما ، ارزیابی خواص حرارتی و برآورد هزینه ها را انجام دهد.

نرم افزارهای مجموعه HTFS عمدتاً برای طراحی انواع تجهیزات انتقال حرارت به کار می روند. زیرا برای رسیدن به دو فاکتور «میانگین اختلاف دما» و «افت فشار» که کارفرما به آن نیاز دارد، میتوان دو لولهی این مبدل گرمایی را را با نحوه آرایش متفاوت موازی یا سری چیدمان کرد.

در مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای بافل (صفحات هدایت کننده جریان)، جریان سمت پوسته به صورت متقاطع با لوله ها در بین دو بافل مجاور جهت داده می شود و در حالیکه از فاصله ما بین دو بافل به فاصله بعدی منتقل می شود، موازی با لوله ها، جهت می یابد.

اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

اگر متوجه رسوب مایع در خارج از مبدل حرارتی صفحه شدید، لازم است سریع برای درست کردن آن اقدام کنید.

ایجاد کردن پره در داخل صفحات این نوع مبدل ها یکی از راه های افزایش انتقال حرارت می باشد. افزون بر لوله ها ، انواع اتصالات مانند زانویی ، کاهش یا افزایش ناگهانی قطر، شیرهای توپی ، پروانه ای، کروی و دروازه ای ، اریفیس و روزنه ها و هر نوع عامل نامشخص افت فشار را میتوان در نرم افزار PIPE مدلسازی کرد.

انواع مبدل های حرارتی با قیمتی مناسب در گروه بازرگانی i-9 به فروش می رسد. به طور کلی پیش از انتخاب و خرید مبدل های حرارتی باید عوامل گوناگونی توجه کرد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

نوع گذر لوله ها را می توان ساده یا پیچیده در نظر گرفت و لوله ها را نیز میتوان از نوع ساده یا پرده دار انتخاب کرد.

توانایی ارزیابی ارتعاش از دیگر توانایی های این نرم افزار است. ورودی جریان برای سیال سرد به صورت Mass Flow Inlet تعریف شده و مقدار آن برای سیال ورودی به دامنه حل برابر 0.00361 kg/s با دمای 276.5 k در نظر گرفته شده است.

از این نرم افزار می توان برای شبیه سازی مبدلهای حرارتی هواخنک ، واحدهای بازیافت حرارت ، تاسیسات و تهویه مطبوع ، سرماسازی و تبرید و خنک کننده های میان مرحله ای استفاده کرد.

در این نرم افزار امکان بررسی و شبیه سازی با جزئیاتی مانند تعداد مناطق درون گرمکن ها، نوع قسمت خنک کن آب خروجی ، عمودی یا افقی بودن مبدل، تعداد گذر لوله ها، نوع کلگی، جزئیات قسمت خشکی زدائی (desuper heating)، الگوی چیدن لوله ها و بسیاری جزئیات دیگر فراهم آمده و بدین ترتیب نرم افزاری حرفه ای برای این کار محسوب می شود.

با استفاده از این مبدل های حرارتی در بسیاری موارد می توان هزینه های سرمایه گذاری اولیه ،هزینه های نگهداری وعملیاتی را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داد.اما عیب اصلی آنها محدودیت دما،فشار وسیال های مورد استفاده در آنها می باشد.امروزه با توجه به مزایای فراوانی که مبدل های حرارتی صفحه ای دارند،گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف می باشند.

باریک بودن مجاری در مبدل حرارتی صفحه ای باعث می شود عمدهی حجم سیال با صفحات تماس داشته باشد. صفحات که سطح تبادل حرارت را تشکیل می دهند، توسط پیچ و مهره بین دو صفحهی فولادی محکم شده اند.

مبدل حرارتی صفحه ای نوعی مبدل حرارتی فشرده است که از یک سری صفحات نازک برای انتقال حرارت بین دو سیال استفاده می کند.

هزینه ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

مبدل های صفحه ای دارای تعدادی پلیت می باشند که بهم متصل شده اند. 3. عملکرد این مبدل حرارتی به نحویست که آبگرم دیگ با دمای ورودی حدودی 80 درجه سانتیگراد به عنوان سیال گرم کننده به قسمت اولیه مبدل وارد شده و آب خروجی از قسمت ثانویه بر اساس کاربردهای مختلف و دماهای مختلف خارج می گردد.

با بهره گیری از این نرم افزار ، می توان عملکرد سیستم خطوط لوله حاوی سیالات تک فاز یا دو فازی را در حالت یکنواخت شبیه سازی کرد.

از این نرم افزار برای شبیه سازی عملکرد مبدلهای پوسته و لوله که برای گرم کردن آب تغذیه دیگ بخار به کار می روند استفاده می شود.

افزایش تلاطم: وجود این فرورفتگی و برآمدگیهای روی صفحات باعث میشود که جریان چندین بار از مسیر منحرف شده و چندین بار آمیخته شود، این عمل باعث افزایش تلاطم جریان میشود.

انعطاف پذیری در افزایش و کاهش ظرفیت: یکی از ویژگی های برجسته ی مبدل حرارتی صفحه ای این است که به سادگی می توان با افزایش تعداد صفحات یا کاهش آن، به نرخ تبادل حرارت مطلوب دست یافت. Content has  been generated wi th the help of G SA  C ontent G enerator Demoversion !

صفحات مبدل حرارتی چین دار هستند که باعث افزایش آشفتگی جریان و در نتیجه افزایش انتقال حرارت بین صفحات می شود.

در قسمت کنوکسیونی کوره ، امکان نصب ۹ دسته لوله به صورت مجزا با لوله های ساده یا پره دار یا شمع دار وجود دارد.

1. حتماَ فرآیند نصب توسط نیروهای متخصص و دوره دیده انجام شود. مشاورین بامین تهویه آماده ی پاسخ گویی به سوالات فنی شما در خصوص مشخصات فنی انواع مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو می باشند.

لوله ای است بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله ، این مبدل ها انواع مختلفی دارند و ساده ترین آنها كه دارای یك پاس پوسته و یك پاس لوله است در شكل نشان داده شده است .

دقت کنید که قیمت انواع ورق های فولاد و گالوانیزه می توانند روی قیمت انواع پلیت و مبدل حرارتی تاثیر داشته باشند.

این مبدل حرارتی صفحه ای 350 لیتری هپاکو مدل HP – 350 ، که راندمان بالایی دارند ؛ به منظور انتقال حرارت بین دو سیال بدون تماس مستقیم بین آن دو ، کاربرد دارد ، این نوع مبدل باعث می گردد تا دمای بین دو سیال هم اندازه شود .

از نظر فرایندی نیز جریانهای ورودی تک فاز یا دو فازی با چند بار گذر قابل قبول هستند. نرم افزاری توانمند و جامع برای محاسبات مهندسی در خصوص کاربردهای مختلف مبدلهای پوسته و لوله است از جمله در گرمایش و سرمایش بدون تغییر فاز ، میعان در کندانسورهای ساده یا همراه با خشکی زدایی (desuper heating) ، فراسرد سازی (sub cooling)، کندانسورهای چند جزئی، جوش آورها و تبخیر کننده های از نوع falling-film کاربرددارد.

از لحاظ هندسی نیز هر نوع پیچیدگی نقاط ورودی و خروجی مانند جوش آورهای ترموسیفون و مبدلهای با جریان متقاطع در آن قابل قبول است .

مبدل حرارتی صفحه ای، نوعی از مبدل حرارتی است که عموما از تعداد زیادی صفحات چیندار از جنس فولاد ضد زنگ تشکیل شده است.

از لحاظ هندسی حالت های متنوعی شامل محفظه های استوانه ای یا جعبه ای ، تکی یا دوقلو و حاوی لوله های عمودی ، افقی یا مرکزی و مجهز به سیستم باز یا گردشی گازهای حاصل از احتراق ، همگی قابل شبیه سازی است.

این نرم افزار می تواند انواع مبدلهای صفحه ای پره دار که در جداسازی اجزای هوا و صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی به کار می روند را شبیه سازی کند.

از این نرم افزار در شبیه سازی انواع عایق بندی استفاده میشود. در اکثر کاربرد ها کاهش جرم و حجم مبدل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در نزدیکی دیواره نیز از تابع Standard Wall Function استفاده شده است. در این تحلیل برای بررسی جریان سیال از مدل ویسکوزیته توربولانسی K-epsilon Standard استفاده شده است.

دانفوس در سال ۱۹۳۳ میلادی در شهر نوردبرگ دانمارک تاسیس شده است و دفتر (ستاد) مرکزی آن همچنان در آنجا قرار دارد.

از طرف دیگر ، راندمان پایین آنها همراه با فضای زیاد اشغال شده در مقیاس های بزرگ ، صنایع مدرن را بر آن داشته تا از مبدل های حرارتی کارآمدتر مانند پوسته و لوله یا صفحه استفاده کنند.

مبدل های از طریق برنامه های کامپیوتری و یا توسط طراحان سیستم معمولا مهندسان و یا توسط فروشندگان تجهیزات انتخاب می شود.

با انتخاب TASC اطمینان بیشتری در طراحی تجهیزات و عملیات وجود دارد. برای انتخاب حرارتی مناسب، طراحان سیستم یا فروشندگان تجهیزات.

مشخصات اساسی سطح برای هر طرف سیال را با j یا Nu و f نشان می دهند. ما با افتخار اعلام می نماییم که اولین کارخانه با ضمانت نامه کتبی ۳ ساله و خدمات پس از فروش ۱۲ ساله در هر نقطه کشور عزیزمان ایران می باشیم و همچنین دارنده نشان و پلاک استاندارد و پلاک طلایی بین المللی می باشیم.

این مبدلها در ۱۵ مدل مختلف ساخته میشوند که هر مدل بازه ای از ظرفیت گرمایی یا سرمایی مشخصی را پوشش میدهد.

اصلی تشکیل دهنده­­­ مبدل حرارتی صفحه ای شامل قاب، صفحات و واشرها می باشد. در این آموزش سعی شده است تا جریان انتقال حرارت داخل مبدل حرارتی صفحه ای موازی همراه با پره ، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی گردد.

حالت های مختلفی مانند جریان اجباری ، القایی و آزاد ( بدون پنکه ) جریان هوا یا هر نوع گاز در حالت گرمایش یا سرمایش در قسمت متقاطع با لوله ها و حالت های مختلفی مانند تک فاز ، جوشش یا میعان در طرف لوله ها قابل بررسی است.

در مرحله بعد ، نوع انتقال حرارت مورد نظر (گرمایش / سرمایش / برابری) را مشخص کرده و جهت گیری ورودی ها / دهانه ها را تعیین کنید .

حال این انتقال حرارت می تواند شامل گرمایش یا سرمایش قسمتی یا تمامی فرایند صنعتی باشد. MUSE می تواند تا ۱۵ جریان فرایندی تک فاز و در حال جوشش یا میعان را بررسی کند.

اعوجاج صفحات منجر به آشفتگی جریان حتی در سرعت های بسیار پایین می گردد. کاربرد دارند و بطور کلی از یک فریم با تعدادی صفحه های نازک تشکیل شده اند این صفحات با سطح های موج دار یا چین داری که دارند جریان سیال گرم را از سیال سرد جدا می کنند.

در این مبدل ها تعداد زوجی از گذرهای لوله به كار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد.

شرکت ناب زیست با تولید و فروش هر دو محصول، تجهیزات موردنیاز استخر ها را فراهم می نماید. واسط گرم، وارد فضای بین دو جفت صفحه میشود، اما وارد فضای جفت بعدی صفحات نمیشود چرا که واشر مانع آن میشود.

مورد استفاده قرار می گیرند، که به جز مورد آبگرم مصرفی باید در بقیه موارد بصورت موردی دقیقا محاسبه گردد.

در حالت، بررسی،سطح حرارتی مورد نیاز به ازای شرایط مشخص در هر قسمت مبدل محاسبه می شود. ابتدا محدودیت طراحی برای هر نوع حرارتی را در نظر می گیرند.

نرم افزاری توانا برای شبیه سازی انتقال حرارت و افت فشار در کوره هایی است که با سوخت مایع یا گاز کار میکنند.

محاسبات دستی امکان پذیر است اما تکرار چندباره آن معمولا نیاز است. طراحی و واشربندی بهینه این امکان را فراهم میکند که مجموعهای از صفحات در کنار یگدیگر تشکیل یک مبدل صفحهای مناسب را بدهند.

همچنین سختی آب شهری، امکان گیر کردن ذراتی بزرگتر از ۰.۵ میلی متر وجود دارد. از جمله این عوامل می توان به متریال به کار رفته در ساختار این تجهیزات، نوع مبدل، بازدهی مبدل و …

نوع شبکه بندی مورد استفاده در این تحلیل از نوع بی سازمان بوده و تعداد کل سلول های تولید شده برای این هندسه برابر 3999056 سلول میباشد.

شبکه بندی مورد نیاز نیز برای این تحلیل توسط نرم افزار Ansys Meshing تولید شده است. خروجی FIHR در قالب استاندارد API و همراه با نقشه کوره ها است.

این دستگاه ها که پیشرفته ترین نسل مبدل های حرارتی می باشند کاربرد های متفاوتی در صنایع غذایی ، صنایع داروسازی ، شیشه سازی ، کاغذ سازی ، تهویه مطبوع و حتی صنایع پتروشیمی دارند .

قابلیت بکارگیری گسترده در صنایع غذایی و لبنی (قند و شکر، مواد غذایی، محصولات پاستوریزه و … به دلیل دست یافتن به این کاهش حجم و وزن ، مبدل های حرارتیفشرده همچنین به صورت وسیع در تبرید با دمای خیلی کم ( کرایوژنیک ) ، بازیابی انرژی ، صنایع فرآیندی ، تبرید وسیستم های تهویه استفاده می گردند.

خروجی برگه های اطلاعاتی نوع API را ارائه می کند. حتماً شما هم با این کاربرد پیشازاین آشنا بودهاید. در ادامه این ملاحظات گسترده با جزئیات بیشتری شرح داده خواهد شد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.