مجازات تهیه و تبلیغ سکه قلب


کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (مجازات و مجازات های بازدارنده) مصوب 1375/02/03 با اصلاحات و الحاقات متوالی به مواد 498 تا 729 شامل 29 فصل می باشد.

به گزارش ایسنا، فصل چهارم کتاب پنجم قانون تنبیه قوانین اسلامی (مجازات و مجازاتهای بازدارنده) مصوب 1375/03/02 با اصلاحات و الحاقات بعدی مواد 518 تا 522 به شرح زیر است:

فصل چهارم – تهیه و ترویج سکه های قلب

ماده 518 – هر کس مانند هر نوع ارز طلا یا نقره داخلی یا خارجی مانند پول بهار آزادی، مسکوکات دولت های قبلی ایران، لیر و امثال آن و سایر ارزها و پولهای مورد معامله یا با علم به آن. بین کشور یا فروش یا تبلیغ سکه قلب یک تا ده سال حبس دارد.

ماده 519- هر کس به قصد کلاهبرداری به نحوی از قبیل تراشیدن، تراشیدن و غیره از مقدار مسکوکات طلا یا نقره ایرانی یا خارجی بکاهد یا عالماً عمداً در تبلیغ یا قرار دادن آن در کشور شرکت کند، مکلف است. از یک تا سه زندانی شود سال محکوم است.

هنر ماده 520 – هر کس مسکوکات مشابه داخلی یا خارجی غیر از طلا و نقره بسازد یا عمداً به داخل کشور وارد کند یا در تبلیغ آنها شرکت کند یا بفروشد به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد.

ماده 521 – هر گاه مرتكبين جرايم مذكور در مواد 518 و 519 و 520 قبل از كشف موضوع از ارتكاب جرم مطلع شوند يا در جريان عمل به اقرار خود تعقيب ديگران را تسهيل كنند. ارائه یا کمک مؤثر به مقامات دولتی در کشف جرم. به پیشنهاد رئیس حوزه قضایی مربوط و موافقت دادگاه یا به تشخیص دادگاه تخفیف متناسب و حسب مورد معافیت از حبس تعلق می گیرد مگر اینکه ذکر شود که توبه کرده اند. قبل از دستگیری که در این صورت از کلیه مجازاتهای مذکور معاف خواهند بود.

هنر ماده 522 – علاوه بر مجازاتهای مقرر در مواد (518)، (519) و (520)، کلیه دارایی های آموزشی در موارد مذکور به عنوان تعزیر به نفع دولت ضبط می شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.