مدیرعامل فردوس قم و ناگفته هایش درباره فوتسال و قم


ایسنا/ قم مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم گفت: استان قم ظرفیت های زیادی دارد و لیگ فوتسال کشور یک قهرمانی را مدیون استان قم است. اما این در صورتی امکان پذیر است که همه دست به دست هم بدهیم و اسپانسر خوبی جذب کنیم و بازیکنان قمی را که برای شهرهای دیگر بازی می کنند را برگردانیم و همه در یک مسیر موافق باشیم و تیم را قهرمان کنیم.

ورزش قم در دهه های اخیر همواره شاهد فراز و نشیب های بسیاری در عرصه های مختلف بوده است. از اوج گیری بسکتبال و درخشش رزمندگان قمی در مسابقات جهانی تا سقوط تیم هندبال پویان هدف، تیم فوتبال صبا و… و پستی ها، امیدها و آرزوها در جوانی یا در خاکستر نشستن جوانه زد.

سال هاست که نام قم با فوتسال گره خورده است و قمی ها در همه رده های سنی به خوبی درخشیده اند و ستاره های زیادی از دل این شهر بیرون آمده اند. اما امروز وضعیت فعلی این ورزش در قم مساعد نیست.

رسول قلی زاده مدیرعامل و مالک باشگاه فوتسال فردوس قم در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: باشگاه فوتسال فردوس قم در تمامی رده های سنی و بانوان فعالیت می کند و تنها رده نونهالان آن به تیم آب درمانی معصومی واگذار شده است.

وی درباره نحوه ورود به فوتسال گفت: در لیگ استانی تیم داشتم و به مرور زمان به این رشته علاقه مند شدم و از فدراسیون یکی از دو تیم لیگ یکی را خریدم و موفق شدیم قهرمان شویم. و به لیگ اول صعود کردیم و بعد از دو سال در لیگ اول هم نایب قهرمان شدیم و به لیگ برتر رسیدیم.

وی بیان کرد: زمانی که به لیگ برتر فوتسال آمدیم، استان قم یک نماینده دیگر به عنوان تیم فوتبال داشت که پس از مدتی که مصادف با ناپدید شدن تیم صبا بود، افت کرد و تنها نماینده استان قم شدیم.

وی تصریح کرد: سال اولی که تیم لیگ برتری داشتم از کمک های استانی خبر نداشتم و تمام هزینه ها اعم از اتاق تمرین، اورژانس، نیروی انتظامی، نماینده شورای فوتبال و … را پرداخت کردم و وقتی فشار هزینه ها زیاد شد اعلام کردم که من نتوانستم تیم داشته باشم.

قلی زاده افزود: گروه سوهان محمد سیما کمک های مالی و نیمی از هزینه ها را تامین کرد، بنابراین اگر در آن سال حمایت دیگری می شد می توانستیم قهرمان لیگ برتر شویم.

وی ادامه داد: سوهان محمد سیما پس از دو سال اعلام کرد که دیگر نمی تواند حمایت مالی داشته باشد و در آن زمان مجتمع فردوس به مدت دو سال اسپانسر شد.

مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم بابیان اینکه در حال حاضر هیچ اسپانسر نداریم و هیچکس حمایت خود را اعلام نکرده است، بیان کرد: مردم تمایلی به اسپانسر شدن در فوتسال ندارند.

وی گفت: کارمندان و هواداران فکر می کنند اسپانسر تمام هزینه ها را تقبل می کند، در حالی که اگر تیم دو میلیارد خرج کند، اسپانسر و سایر کمک ها کمتر از یک میلیارد را پوشش می دهد.

وی با اشاره به اینکه فعلاً نمی توانم برای تیم هزینه کنم و تصمیم گرفتم تیم را به شهر دیگری منتقل کنم، افزود: اسپانسر باید تمام هزینه های تیم را تقبل کند. چون نمی توانم برای تیم هزینه کنم. تا الان به استثنای یک آپارتمان و یک ماشین که الان بیش از سه میلیارد ارزش دارند، بیش از 700 میلیون برای این تیم هزینه کرده ام تا تیم را سرپا نگه دارم.

وی تصریح کرد: برای تمدید بازیکنان باید حداقل 10 برابر قراردادشان را افزایش دهم. چون بازیکنی که سال گذشته 40 میلیون قرارداد امضا کرده، برای امسال 500 میلیون تومان پیشنهاد دارد و بازیکنی که برای تیم ملی انتخاب شده است، باید حداقل 15 برابر قراردادش را افزایش دهم. چون تیم هایی مثل سپاهان، زرند کرمان و… که شرایط مالی خوبی دارند پیشنهادات نجومی می دهند.

مدیرعامل فوتسال باشگاه فردوس قم گفت: هر ساله تیم های ضعیف مالی سقوط می کنند و تیم هایی مانند شهرداری ساوه، ستاره درخشان مشهد و … که از نظر مالی در شرایط خوبی هستند به رده بالاتری صعود می کنند.

وی افزود: هزینه‌های ما نسبت به سایر تیم‌ها نصف است؛ زیرا تیم‌های اول تا پنجم حدود هفت تا هشت میلیارد تومان و حتی برخی تیم‌ها بیش از 15 میلیارد تومان هزینه می‌کنند، اما قم با چهار میلیارد ممکن است در نیمه اول جدول باشد. .

قلی زاده با اشاره به اینکه این تیم مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرد، گفت: ما هم مثل پسرمان این تیم را دوست داشتیم و هر کاری برای آن انجام دادیم، اما اکنون به دلیل رفتار برخی از بچه ها و کم توجهی کادرفنی، این تیم را دوست داشتیم. علاقه مند به حفظ آن تیم هستند و تصمیم به ترک تیم گرفتند.

وی گفت: برخی می گویند این تیم خصوصی است، چرا انتظار حمایت دولت دارید، بنابراین اگر این تیم خصوصی است، می خواهم آن را تحویل بدهم. موقع فروش همه تصور می کنند که این تیم نماینده قم و محبت مردم است، درست است اما با توجه به شرایط نمی توانم آن را نگه دارم.

وی افزود: استان قم ظرفیت های زیادی دارد و لیگ فوتسال کشور یک قهرمانی را مدیون استان قم است. اما این در صورتی امکان پذیر است که همه دست به دست هم بدهیم و اسپانسر خوبی جذب کنیم و بازیکنان قمی را که برای شهرهای دیگر بازی می کنند را برگردانیم و همه در یک مسیر موافق باشیم و تیم را قهرمان کنیم.

مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس ادامه داد: در این شرایط بهترین کار این است که تیم را به شهر دیگری منتقل کنیم تا سقوط نکند و بلایی که با سقوط تیم صبا و نماینده قم پیش آمد گرفتار نشود. ما.”

وی در خصوص منابع مالی این باشگاه تصریح کرد: کمک نسبی به دبیرخانه ورزش و جوانان می کند. فروش تبلیغات روی پیراهن ها یا در اطراف زمین منبع دیگری است که به دلیل مشکلات قدرت همیشه در آن موفق نبوده ایم.

قلی زاده در خصوص حمایت های استان افزود: سالن شهید حیدریان را که در هر شهر مرسوم است در اختیار ما گذاشتند که در آن اتاق تمرین رایگان برای تیم ها ارائه می کنند همچنین در قسمت اول فصل یک مقدار حمایت می کنند. ;” اما در نهایت می توانیم بخشی از آن مبلغ را با التماس دریافت کنیم.

وی یکی از دلایل عدم توجه به این تیم را کم توجهی مدیران قمی به این تیم دانست و گفت: مدیران تیم را به شرکت های بزرگ نمی فرستند. در شهرهای دیگر شهرداری تیم دارد اما در قم نه. مثلا تیم مشهد و چیپس مشهد بودجه های یک و نیم میلیاردی شهرداری دارند.

مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس درباره اقدامات زیرساختی انجام شده گفت: هر ساله دو بازیکن از تیم ما به تیم ملی دعوت می شوند همچنین به دلیل اینکه در رده های جوانان کار می کنیم از نظر بازیکن نیازی به شهرهای دیگر نداریم. “

وی با تاکید بر اینکه استان قم از نظر بازیکن پتانسیل خوبی برای تیمداری دارد، گفت: تیم های اول تا پنجم به ویژه دو تیم اول همیشه دو یا سه بازیکن قمی دارند و اگر مسئولان کارگروه مالی برای جذب تشکیل دهند. حامیان مالی استان قم قطعا می تواند برای قهرمانی رقابت کند. چون پتانسیل خوبی دارد اما همیشه به خاطر شرایط مالی بازیکنانش را از دست می دهد.

جامعه ورزش قم و مردم قم امیدوارند مسئولان قم اعم از استاندار، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان و… در قم از این وضعیت خارج شوند. چون ورزشکاران ما نشان داده اند که با حداقل حمایت و توجه می توانند درخشش بی نظیری در مسابقات داشته باشند، نباید فراموش کنیم که توجه به ورزش در امور فرهنگی نیز برای مسئولان بسیار مفید خواهد بود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.