مسکن ها منبع سطوح بالای سدیم هستند


مسکن های رایج بدون نسخه می توانند منبع غیرمنتظره ای از سدیم بالا باشند.

به گزارش ایسنا، مسکن ها می توانند به سرعت درد را تسکین دهند، اما متخصصان هشدار می دهند که بسیاری از آنها حاوی مقداری نمک هستند. به ازای هر نیم گرم استامینوفن یا استامینوفن در یک قرص، حدود 0.4 گرم سدیم، جزء اصلی نمک، می تواند وارد بدن شود.

سدیم اغلب به داروها اضافه می شود تا به تجزیه آنها در آب کمک کند. این به بدن اجازه می دهد دارو را سریعتر از بلعیدن یک قرص جذب کند. با این حال، اگر حداکثر دوز روزانه استامینوفن محلول مصرف شود، فرد می تواند به راحتی از دو گرم نمک توصیه شده در رژیم غذایی در طول روز تجاوز کند.

حتی برای افرادی که فشار خون بالا ندارند، یک مطالعه در بریتانیا نشان می دهد که سدیم اضافی می تواند بر بدن، به ویژه سیستم قلبی عروقی تأثیر بگذارد.

این مطالعه به دنبال شبیه‌سازی یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده بود که داده‌های سلامتی را از نزدیک به 300000 بزرگسال بالای 60 سال مقایسه می‌کرد، برخی مبتلا به فشار خون بالا و برخی دیگر بدون این بیماری، اما پزشکان اخیراً برای همه آنها استامینوفن تجویز کرده بودند.

در مقایسه با بیمارانی که مسکن‌های بدون سدیم مصرف می‌کردند، متخصصان دریافتند افرادی که روزانه استامینوفن مصرف می‌کردند خطر حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی و مرگ تا یک سال بعد بیشتر بود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.