مشکل تحویل بیماران به بیمارستان شرق تهران / تفاهم نامه اورژانس با بیمارستان خانواده


رئیس مرکز اورژانس تهران از فکر چاره ای برای کوتاه کردن زمان تحویل مجروحان و بیماران به بیمارستان های تهران خبر داد و گفت: در محدوده شرق پردیس تا میدان امام حسین(ع) نداریم. بیمارستانی برای رفتن داریم. می توانیم بیماران را بفرستیم.”

دکتر در گفت وگو با ایسنا، یحیی صالح طبری وی در خصوص اینکه آمبولانس‌های اورژانس تهران چه مدت در تحویل بیماران به بیمارستان‌ها تاخیر دارند، گفت: باید بیمارستان‌های دیگری در تهران به‌ویژه شرق کشور داشته باشیم. از پردیس تا میدان امام حسین، بیمارستانی نداریم که این بیمار را بفرستیم. پس بیماران و مجروحان آن منطقه را به شهدای تجریش یا به بیمارستان امام حسین و … منتقل کنند. یعنی در شرق تهران که وسعت زیادی دارد بیمارستان کم داریم.

تفاهم نامه اورژانس با بیمارستان خانواده

رئیس مرکز اورژانس تهران تصریح کرد: برای حل این موضوع با بیمارستان خانواده تفاهم نامه همکاری منعقد کردیم تا بتوانیم بیمار را به آنها تحویل دهیم و با قیمت بیمه محاسبه کنیم و این اقدام در حال وارد شدن به چرخه کاری است.

صالح طبری اظهار داشت: اینها تسکین موقتی است و باید چاره دیگری اندیشید. انتظار ما تعامل بیشتر با بیمارستان ها و ساده سازی چرخه تحویل بیمار است. در برخی موارد اورژانس بیمارستان ها واقعا پر است، اما باید طوری برنامه ریزی کنیم که مردم کمترین آسیب را ببینند.

آمبولانس حدود سه ساعت در بیمارستان می ماند تا بیمار را تحویل دهد.

وی گفت: وقتی آمبولانسی حدود سه ساعت در بیمارستان برای تحویل بیمار معطل می شود، به این معناست که یک پایگاه سه ساعت بدون آمبولانس است و آمبولانس مجاور باید عملیات آن پایگاه را پوشش دهد و به همین ترتیب آمبولانس های دیگر باید بقیه را پوشش دهند. عملیات تهران به دلیل شرایط ترافیکی شهری نیست که بتوانیم به سرعت آمبولانس پنج کیلومتری بفرستیم. گاهی به دلیل ترافیک زیاد، پنج کیلومتر در تهران معادل 40 کیلومتر در شهرهای دیگر است. از این حیث به نظر می رسد باید از طریق تعامل دو سویه بیمارستان و اورژانس پیش بیمارستانی اقدامات موثرتری انجام دهیم.

بررسی علل تاخیر آمبولانس های اورژانس در بیمارستان

صالح طبری تصریح کرد: قطعا تاخیر آمبولانس های اورژانس در تریاژ بیمارستان ها مشکلی است که باید برطرف شود، گاهی بیمارستان مقصر نیست و شلوغی بیمارستان باعث دیر تحویل بیمار می شود. موارد باید با دقت بررسی و رسیدگی شود. آمار مدت اقامت در بیمارستان باید در دسترس باشد تا مشخص شود چرا بیمار به بیمارستان دیر می آید. پس از آن باید با بیمارستان ها برای حل مشکل کار کنیم و راه حلی ارائه کنیم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.