مصوبات شهرستان با پشتیبانی کارشناسان اجرا می شود


ایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: مصوبات کلیه سفرها به شهرستان با حمایت کارشناسان و تکنسین ها انجام می شود و موارد قبل از سفر بررسی می شود تا مصوبات اجرایی شود.

جواد قناعت عصر امروز پنجشنبه 19 اسفندماه در جلسه شورای اداری شهرستان درمیان که در پایان سفر یک روزه به این شهرستان مرزی در شهرستان قهستان برگزار شد، افزود:

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: مصوبات سفر شهرستان درمیان پس از نهایی شدن از طریق فرمانداری اطلاع رسانی می شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اطلاعات و مدارک لازم از جاده بیرجند – اسدیه و بازار گلورده درمیان به دبیرخانه کمیته ماده 23 سازمان برنامه و بودجه تحویل و رایزنی های لازم با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است. معاونین این سازمان و موضوع در حال پیگیری است.

وی افزود: حضور مستمری در مرکز کشور داریم تا با رایزنی با وزارتخانه ها و نهادهای انقلابی بتوانیم منابع بیشتری را برای توسعه استان جذب کنیم و از مدیران استان نیز چنین انتظاری می رود.

قناعت گفت: استقرار دولت سیزدهم و اقداماتی که در دستور کار آیت الله رییسی قرار دارد، امیدی را در دل مردم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه تحریم های نظام سلطه و بی کفایتی برخی مدیران بومی مشکلاتی را در حوزه اقتصاد و معیشت مردم ایجاد کرد، تاکید کرد: برای تسلط بر رسانه ها هیچ گاه واقعیت های موجود منعکس نمی شود.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: در عرصه جنگ اقتصادی قاطعانه دشمن را دفع خواهیم کرد.

وی سلامت، پاکیزگی، کار شبانه روزی و دلسوزی مدیران را برای رسیدن به این هدف ضروری دانست و افزود: باید بدانیم که رمز حل مشکلات کشور و استان نگاه به توانمندی های داخلی است. “

قناعت گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم فضای کار و تلاش بر کشور حاکم شد. این مردم هستند که می خواهند دغدغه رهبری را آرام کنند و مشکلات اقتصادی را حل کنند، ایشان بدون وقفه شروع به کار کردند.

وی تصریح کرد: از نظر منابع و اعتبارات با محدودیت هایی مواجه هستیم اما تلاش ما بر این است که برخی پروژه های مهم و حیاتی را روی زمین نگه داریم و در فضای همدلی، کار و تلاش می توان اقدامات موثری انجام داد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با این رویکرد دولت سیزدهم، مدیران باید در میدان حضور داشته باشند و حرفه ای بودن مردم را از نزدیک و چهره به چهره بشنوند و پیگیر مشکلات آنها باشند.

کمبود اعتبار مشکل اصلی شهرهاست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بسیاری از مسائل و مشکلات شهرستان درمیان ناشی از کمبود اعتبار است و اعتبار شهرستان جوابگوی مشکلات نیست.

حسین خسروی اسفزار اظهار داشت: باید به افزایش اعتبارات شهرستان ها از محل منابع ملی و استانی توجه ویژه شود.

وی افزود: مشکلات زیرساختی در محورهای جاده ای شهرستان درمیان منجر به حوادث رانندگی می شود و نیاز به توجه ویژه در تخصیص اعتبار دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای عدالت در توزیع منابع و تسریع در روند اجرای پروژه، ادامه داد: مجوز ساخت بیمارستان قهستان چند ماه پیش صادر شد. شهر گزیچ

وی با اشاره به راه اندازی بخشداری تازه ایجاد شده میاندشت در شهرستان درمیان، گفت: زمانی که دولت این منطقه را به عنوان بخشداری اعلام می کند، نیاز به تخصیص تسهیلات و تامین سریع نیروی انسانی دارد و روند کار باید تسریع شود.

خسروی اسفزار با گلایه از نبود برخی دفاتر از جمله ثبت اسناد و املاک در شهرستان درمیان، افزود: 6 سال است که مردم درخواست راه اندازی این اداره در شهرستان را دارند و مردم تردد نکنند. 100 کیلومتر تا بیرجند برای ثبت سند.»

وی با قدردانی از خدمات بنیاد علوی در نوسازی زیرساخت های شهرستان درمیان گفت: تداوم طرح های خدماتی و زیربنایی این نهاد برای رفع غبار محرومیت این شهرستان ضروری است.

نماینده مردم سه شهرستان خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از مصادیق مکتب شهید سلیمانی که بارها از سوی مقام معظم رهبری توصیه شده مدیریت میدانی است و این مدیریت میدانی در دولت سیزدهم و رئیس جمهور و رئیس جمهور وجود دارد. مقامات حکومتی انقلابی

وی افزود: مدیریت میدانی توسط زیرمجموعه دولت به ویژه فرمانداران در حال گسترش است و امیدواریم برای رفع مشکلات مردم این حضور در میدان توسط مسئولان تداوم یابد.

سرپرست استان درمیان نیز گفت: جاده اسدیه – بیرجند از امنیت لازم برخوردار نیست و بهسازی آن نیازمند توجه ویژه اعتبارات ملی است.

مهدی فرجامی فرد افزود: با حجم کم اعتبارات شهرستان نمی توانیم در زمینه اجرای پروژه دوگانه سازی در این محور اقدام کنیم.

وی فرسودگی شبکه آب و فاضلاب روستایی و شهری را مهمترین مشکل این شهرستان دانست و گفت: ساماندهی رودخانه های مرزی نیز ضروری است.

سرپرست فرمانداری درمیان تصریح کرد: بیش از 99 درصد روستاهای درمیان گاز طبیعی دارند اما جایگاه CNG در این شهرستان نداریم.

وی ادامه داد: کتابخانه ای در شهرستان قهستان با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که برای تکمیل آن نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

فرجامی فرد با اشاره به قابلیت های معدنی شهرستان درمیان به ویژه خاک های صنعتی گفت: این شهرستان با توجه به معادن غنی ظرفیت نصب کارخانه کاشی و سرامیک را دارد.

وی با بیان اینکه 90 درصد معیشت مردم درمیان از طریق کشاورزی و دامداری تامین می شود، اضافه کرد: شهرستان درمیان با 8 هزار و 500 کشاورز دومین تولید کننده زرشک و مرغ در خراسان جنوبی است.

سرپرست استان درمیان با اشاره به ثبت جهانی قالیچه های صنایع دستی در منطقه قهستان، گفت: با توجه به تعداد زیادی که در این زمینه مشغول به کار هستند، باید مشکلات فرش دستباف مرتفع شود.

وی ادامه داد: امسال کل اعتبارات شهرستان بین 72 میلیارد تومان است که میانگین تخصیص آن تاکنون 49 درصد بوده است و این اعتبارات به 131 پروژه عمرانی و خدماتی در دست اجرا رفته است.

فرجامی فرد گفت: همچنین امسال 120 میلیارد تومان اعتبارات ملی از طریق دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی به شهرستان درمیان اختصاص یافت که نسبت به اعتبارات استانی دو برابر شد.

وی بیان کرد: بنیاد علوی به عنوان معاونت رفع مشقت بین سال گذشته 60 میلیارد تومان اعتبار و 30 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای عمران و آبادانی شهرستان هزینه کرد و امسال نیز این نهاد متعهد شده است بیش از 23 میلیارد تومان اجرای زیرساخت های شهر.

سرپرست استان درمیان از ایجاد شورای هماهنگی بنیاد علوی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این شورا تمامی اعتباراتی که به شهرستان واگذار می شود بررسی و صرف کارهای تخصصی می شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.