معرفی کمپرسور اسکرال کوپلند از سری کمپرسورهای سردخانه (2)

معرفی کمپرسور اسکرال کوپلند از سری کمپرسورهای سردخانه
کمپرسور اسکرال

اگر چه کمپرسورهای اسکرال با نبود ولو تخلیه دینامیک، تلفات کمتری از سرمایش دارند، اما زمانی که قرار باشد تحت فشار بالا کار کنند، بازدهی آنها پایینتر از چیزی است که در سایر کمپرسورها میبینیم. همچنین این موضوع موجب افزایش تعداد قطعات برودتی و الکتریکی خواهد شد، ولی چون سایر قطعات اندازه های کوچک تری دارند، در قیمت نهایی تاثیر چندانی ندارد. امروزه کمپرسور های اسکرول و روتاری در طرح ها و اندازه های متفاوت و متنوعی تولید می شوند؛ که این موضوع خودش روی قیمت نهایی کمپرسور تأثیر می گذارد. در ساخت این نوع چیلرهای تراکمی، سازندگان از کمپرسورهای بیشتری به لحاظ تعداد استفاده می کنند تا بدین وسیله بتوانند کنترل بهتری روی ظرفیت داشته باشند. کمپرسورهای اسکرال تراکم گاز به کمک دو مارپیچ متحرک و ثابت انجام می شود، که این امکان را به وجود می آورد تا جریان گاز منقطع نبوده و به صورت پیوسته عملیات تراکم انجام شود. این کمپرسورها دارای صدای کمتری هستند و جریان گاز عبوری در آن ها، برخلاف کمپرسورهای پیستونی به صور پیوسته است.

حال این عامل را باید در کنار عامل مصرف انرژی قرار دهیم.

در این بخش قصد داریم بیشتر به معرفی کمپرسور های کوپلند و ویژگی های آن ها بپردازیم. داشتن قطعات متحرک کمتر، لرزش های کمتر و اصطکاک کمتر نیز به معنای این است که این کمپرسورها دوام بیشتری دارند. همچنین اسکرال از نظر ساختمانی و تعداد قطعات متحرک نسبت به اسکرو سادهتر بوده و در آن تنها از یک رزوه دورانی استفاده میشود. یکی از ویژگیهای بارز این دستگاه، قابلیت اطمینان بالا و ساختار ساده آن در کنار قطعات کمتر است. حال این عامل را باید در کنار عامل مصرف انرژی قرار دهیم. طراحی چیلرهای اسکرال معمولاً به این صورت است که از چند کمپرسور در کنار هم استفاده می شود. امیدواریم مقاله تفاوت کمپرسور اسکرال و اسکرو برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم در این چند خط شما را با این پمپ باد آشنا کرده باشیم. یکی از وسایل ابداع شده بسیار مفید که توانسته جایگاه خوبی در زندگی بشر برای خود پیدا کند و در صنعت از اهمیت ویژهای برخوردار است، و با هوای فشرده سر وکار دارد کمپرسور اسکرو است. هر کدام از این قطعات، عملکرد مخصوص به خود را دارند؛ اما مارپیچ حلزونی در میان آنها اهمیت ویژهای دارد. نمی دانید کدام از برند های موجود اصلی می باشد؟

بطور کلی طراحی کمپرسورهای برند کوپلند برای سطوح پایین صدا، ماندگاری بالا و قابلیت اعتمادپذیری فوقالعاده و جهت بازدهیهای بالا صورت گرفته است. همان طور که در مطالب بالا گفته شد تفاوت های کمپرسور اسکرال و اسکرو می تواند در انتخاب بهتر به ما کمک کند. با این حال اگر مسئلۀ آلودگی صوتی برایتان اهمیت زیادی دارد، بهتر است به سراغ دستگاه های تهویه مطبوع اسکرال بروید. اما با این حال تنها مسئلۀ قیمت نیست که در این میان مطرح می شود. این کمپرسورها همچنین به طور نسبی قیمت مناسب تری دارند ولی در ابعاد کوچک تولید می گردند. سومین مورد از مجموعه تفاوت های کمپرسور روتاری با اسکرول ؛ مسئله قیمت است. همواره توصیه می شود خرید های خود را از شرکت های مهندسی معتبر صورت دهید که ضمن دریافت مشاوره مفید به شما ضمانت در مورد اصل بودن کالا ارائه بدهد . این سری از کمپرسور های ساخته شده توسط شرکت کوپلند قابل استفاده در سیستم چیلر هوا خنک تا ظرفیت 900 کیلووات و همچنین سیستم های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی سبک می باشد.

کمپرسور اسکرال

یک دیگر از محصولات کمپانی دانفوس، کمپرسور اسکرال Danfoss می باشد که سازگار با گاز مبرد R22 می باشد و به طور کلی به دو سری S و H تقسیم می شود که برای کاربری های مختلف تهویه مطبوع و مصارف صنعتی مناسب می باشد. کمپرسور اسکرال Copeland سری ZR سازگار با گازهای R407c ،R513a ،R450a ،R22 و R134a می باشد و برای سیستم های سرمایشی، تهویه مطبوع خانگی و صنعتی و همچنین انواع چیلر آب خنک و هوا خنک مورد استفاده قرار می گیرد و بهترین بازده فصلی را نیز دارار هستند. سومین مورد تفاوت کمپرسور روتاری با اسکرول مبحث سروصداست. در اوایل قرن بیست ایده کمپرسور اسکرول شکل گرفت و ساخته شد و تقریبا تا اواخر قرن بیست تغییری در آن صورت نگرفت . همین مهم سبب شده تا اغلب شركتها و صنايع معتبر كشور از مشتريان دامون باشند. در سیستمها و دستگاههای سرمایشی، چرخه تبرید ایجاد شده در کمپرسور سبب فعالیت آنها میشود. Post w as g᠎en erated  by GSA Content Generator Demov᠎er sion!

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مشخصات فنی کمپرسور اسکرال کوپلند ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.