منافع آمریکا در طولانی کردن جنگ روسیه و اوکراین


یک کارشناس مسائل آمریکا اعلام کرد که فرسایش جنگ روسیه و اوکراین به نفع آمریکا و غرب است. زیرا این امر مسکو را بیشتر تضعیف خواهد کرد.

امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، درباره آثار فرسایشی جنگ روسیه و اوکراین گفت: هر چه زودتر این جنگ تمام شود به نفع روسیه و اوکراین است اما فرسایش آن به نفع آمریکاست. و غرب.»

وی گفت: «در واقع طولانی شدن این جنگ با توجه به هدف قرار دادن برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس، این امید را در میان آنها تقویت می‌کند که هرچه زودتر به هدف خود که تضعیف روسیه است دسترسی پیدا کنند.» هدف غرب این است که روسیه جایگاه خود را در عرصه بین المللی از دست بدهد.

وی گفت: در حال حاضر موانع زیادی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بین روسیه و اوکراین وجود دارد و ارسال تسلیحات غربی به اوکراین همچنان ادامه دارد. “این مسائل باعث طولانی شدن و فرسایش این جنگ خواهد شد.

ابوالفتح گفت: برخی از تحلیلگران معتقدند که اگر این روند ادامه پیدا کند، روسیه با همان سرنوشتی روبرو خواهد شد که چند سال پس از حمله به افغانستان برای اتحاد جماهیر شوروی رقم خورد.

مورخین معتقدند که یکی از دلایل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، حمله به افغانستان بود، زیرا اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان اقتصاد ضعیفی داشت، ادامه جنگ برای شوروی هزینه گزافی داشت و منابع محدود شوروی هزینه زیادی داشت. او گفت. گفت بعد از این جنگ ویران شد.

ابوالفتح افزود: برخی از دیپلمات های غربی نیز امیدوارند با تکرار این وضعیت در زمان حمله روسیه به اوکراین، این کشور به سرنوشت اتحاد جماهیر شوروی دچار شود و یا قدرت روسیه آنقدر ضعیف شود که این کشور دیگر چنین چیزی را نگیرد. اقدامات و اظهارات.”

وی گفت: این افراد معتقدند که اگر روسیه در اوکراین پیروز شود یا شکست استراتژیک نداشته باشد، می تواند پس از مدتی دوباره به اوکراین یا کشور دیگری در منطقه حمله کند. آنها می گویند که اگر غرب در سال 2014 در پرونده “کریمه” موضع جدی علیه روسیه اتخاذ می کرد، مسکو در سال 2022 دوباره به اوکراین حمله نمی کرد.

ابوالفتح افزود: غربی ها واقعاً به این نتیجه رسیده اند که باید مشکل روسیه را یک بار برای همیشه حل کنند و این بار در مقابل روسیه عقب نشینی نمی کنند و به نفع آنهاست که این جنگ باشد. فرسایش یافته است، زیرا در این روند قدرت روسیه کمتر و کمتر می شود.
وی خاطرنشان کرد: البته تحلیل ها و پیش بینی ها به احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای در صورت پایان جنگ توجه چندانی نمی کند و به نظر می رسد این فرسایش احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای را افزایش می دهد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.