نحوه توزیع «غذای گرم» بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان


سرپرست تیم اطعام مهدوی و حسینی با اشاره به پویش غذای مهدوی به عنوان یکی از برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان، نحوه شناسایی نیازمندان و توزیع غذای گرم در منازل آنان را تشریح کرد.

حبیب الله آسوده در گفت وگو با ایسنا، وی در تشریح برنامه های این موسسه در ماه مبارک رمضان گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی که تاکنون وجود داشته، کمک های مردمی در جشن نیکوکاری با رشد 40 درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد سه برنامه موثر را در ماه مبارک رمضان در دستور کار دارد، افزود: یکی از برنامه ها به نام غذای مهدوی است که باید اقشار مختلف برای نیت امام زمان(عج) تلاش کنند و فرهنگ غذای مهدوی در کشور شکل بگیرد.

رئیس تیم اطعام مهدوی و حسینی با اشاره به اطعام مهدوی و نحوه توزیع غذای گرم بین نیازمندان گفت: مراکز خیریه، گروه های جهادی و …. نیازمندان به ویژه در مناطق محروم و حاشیه ای را شناسایی و کمک می کنند و غذا در آشپزخانه های عمومی طبق پروتکل های بهداشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع می شود.

آسوده با بیان اینکه غذای گرم در منازل توزیع می شود، گفت: نیازمندان از طریق مراکز خیریه کمیته امداد، موسسات خیریه، مساجد و پایگاه های بسیج شناسایی می شوند.

رئیس تیم غذای مهدوی و حسینی گفت: تعداد آشپزخانه های فعال برای اسکن غذای مهدوی نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

آسوده همچنین تاکید کرد: خیرین نیز می توانند با شماره گیری کد دستوری #12* و یا شماره کارت 6277607777777777 به نیازمندان کمک کنند.

وی با اشاره به یکی دیگر از برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان گفت: هفته یتیم در نیمه ماه مبارک رمضان است و همکاران ما پیگیر بحث یتیم در این ماه هستند.

به گزارش آسوده، در حال حاضر بیش از یک میلیون و 150 هزار حامی به حدود 400 هزار کودک یتیم و نیکوکار زیر 18 سال کمک می کنند.

آسوده گفت: هر ایرانی می تواند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir و ماهانه 10 هزار تومان از یک کودک یتیم و محسنین زیر 18 سال حمایت کند.

آسوده با اشاره به یکی دیگر از برنامه های این نهاد گفت: به همکاران توصیه شد یک هفته قبل از شروع ماه مبارک رمضان با کمک خیران و مراکز خیریه بین خانواده های نیازمند با اولویت در مناطق محروم و حاشیه شهرها بسته های معیشتی توزیع کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.