نشست اعضای کمیته عالی امور فلسطین با گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد


به گزارش منابع خبری، کمیته عالی پیگیری امور فلسطین و مرکز حقوقی دفاع از حقوق فلسطینیان در اسرائیل در دیدار با گزارشگران ویژه و اعضای کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل، گزارشی مبسوط از نقض این رژیم ارائه کردند. صهیونیست علیه مردم فلسطین.

به گزارش ایسنا، هیاتی از کمیته عالی پیگیری فلسطینیان و مرکز حقوقی دفاع از فلسطینیان در اسرائیل با گزارشگران ویژه و اعضای کمیسیون مستقل تحقیق و تفحص حقوق فلسطینیان سازمان ملل در اراضی اشغالی در امان دیدار کردند. اردن.

ناوی بلای از آفریقای جنوبی، میلواکی سزاری از هند و کریس سیدوتی از استرالیا، گزارشگران ویژه سازمان ملل در این نشست بودند.

هیئت فلسطینی در این دیدار گزارش مفصلی از نقض حقوق رژیم صهیونیستی در حوزه های مختلف از جمله نقض آزادی های سیاسی و مدنی، اعدام های میدانی، محدودیت زمین و مسکن، تخریب منازل و زندان های اداری، تصویب قوانین نژادپرستانه ارائه کرد. به عنوان شهروندی درست و بسیاری دیگر.

این نشست با حضور «محمد برکه» رئیس کمیته عالی پیگیری امور فلسطین، «حسن جبارین» رئیس مرکز دادگستری فلسطین، «نریمان شهاده ذابی» وکیل دادگستری حقوق اجتماعی و اقتصادی برگزار شد. “عدی منصور” وکیل دپارتمان حقوق بین الملل و سیاسی و “رینا روزنبرگ” مدیر حقوق بین الملل شدند.

محمد برکه که به عنوان نماینده رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین در فلسطین شناخته می شود، مروری تاریخی بر روابط اسرائیل با فلسطینی ها از زمان نکبت (تاسیس رژیم صهیونیستی در سال 1948) ارائه کرده است.

ما روی کار این کمیته حساب می کنیم، به ویژه اینکه این اولین بار است که کمیته سازمان ملل در داخل فلسطین با چنین تخلفاتی علیه فلسطینی ها برخورد می کند. ما امیدوار بودیم که این نشست در فلسطین برگزار شود، اما این امکان وجود نداشت. “او گفت. . واضح است که چرا ما اینجا هستیم، زیرا اسرائیل از همکاری با این کمیته امتناع می کند، ابراز می کند که از اقدامات آن می ترسد و می داند که این اقدامات ناقض تمام ارزش های بین المللی و بشردوستانه است و به خوبی از جنایات انجام شده علیه مردم ما آگاه است.

در این نشست شورای نظارت بر امور فلسطین در خصوص نقض حقوق فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی صحبت کرد و به برخی از آنها اشاره کرد.

این هیئت از قوانین ملی اسرائیل، اعدام های میدانی، شکنجه، تحریکات اسرائیل علیه فلسطینی ها، حمایت از شهرک سازی های افراطی اسرائیل علیه مردم فلسطین و دستگیری ها به دلیل عدم آزادی بیان به عنوان نمونه های بارز نقض گذشته اسرائیل نام برد. مردم فلسطین می دانستند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.