نماز جمعه در 18 نقطه لرستان برگزار می شود


ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نماز جمعه در 18 نقطه استان اقامه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم زیارت و معارفه امام جمعه اشترینان که امروز 12 اسفندماه در سالن اجتماعات هنرستان قلم چی برگزار شد، گفت: خداوند به عنوان خالق عالمیان از پیامبران دستور فرستاده اند و نیکی دوری از منکر است که نشانه انسان پرهیزگار است ولی خداوند در قرآن نماز جمعه را مقرر داشته است و نماز جمعه بسیار مهم است.

وی افزود: نماز جمعه یک عمل سیاسی، دینی و اجتماعی است که حضور مردم و مسئولان در این آیین باید پررنگ باشد و هر چیزی که مانع شرکت در نماز جمعه می شود کنار گذاشته شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ترویج دینی و فرهنگی که بارزترین جلوه آن اقامه نماز جمعه است باید باشکوه انجام شود، خاطرنشان کرد: نماز جمعه در 18 نقطه استان اقامه می شود.

شاهرخی با بیان اینکه نماز جمعه ثواب عمره دارد و باید به این مهم توجه کرد، افزود: لرستان خاستگاه علما، بزرگان و بزرگان است.

وی تصریح کرد: در بروجرد آیان این مهم است که 6 هزار و 544 شهید استان در جمعیت یک میلیونی آن زمان شهرت داشتند و رهبری از لرستان به عنوان قطب تقوا و تقوا یاد کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: اشترینان در دشت سیلاخور قرار دارد که قدمتی کهن دارد و در کتب تاریخی به عنوان منطقه ای تاریخی و کهن از آن یاد شده است و مردم این دیار شایسته خدمات بیشتر هستند.

شاهرخی گفت: برای رونق تولید و اشتغال در منطقه اشترینان باید به کشاورزی و صنایع دستی اهمیت ویژه ای داده شود و برنامه ریزان استانی برای تولید و اشتغال در این منطقه اقدام جهادی کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان و مسئولان باید با اقدامات جهادی برای ایجاد اشتغال از مهاجرت جوانان به این کشور جلوگیری کنند، گفت: فرصت آزمون و خطا نداریم.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز جبهه انقلاب فرصت خدمت به مردم را دارد و مسئولان باید از فرصت مسئولیت خود برای خدمت به مردم استفاده کنند زیرا لرستان نیاز به خدمت به مردم دارد اما مدیریت زمان مسئولیت پذیر نیست و مردم. باید اثرات خدمات را آشکارا ببیند.” .

شاهرخی خاطرنشان کرد: لرستان امروز نیازمند توسعه فرهنگی و اقتصادی است و فرصت اختلاف نداریم و باید یکپارچه به سمت توسعه فرهنگی، دینی و اقتصادی حرکت کنیم.

وی افزود: امروز صدای مردم لرستان بلند است و باید با اتحاد این مسیر را طی کنیم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.