نهج البلاغه آموزه های ماندگاری فراتر از زمان و مکان دارد


ایسنا/ لرستان رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه نهج البلاغه دارای جنبه ها و ابعاد آموزنده در فردی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و… است، گفت: بررسی محتوای نهج البلاغه در همه ابعاد زندگی ماندگاری دارد. آموزه هایی فراتر از زمان و مکان».

علی نظری در مراسم روز نهج البلاغه که با حضور علمای دانشگاه لرستان در اتاق شهید شکوهی دانشگاه لرستان برگزار شد، تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) را تشریح کرد. در ابعاد مختلف کتاب نهج البلاغه آمده است: مطالب کتاب نهج البلاغه آموزه های ماندگاری در همه ابعاد زندگی فراتر از زمان و مکان دارد.

وی با بیان اینکه نهج البلاغه در همه عرصه های فردی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و… جنبه و ابعاد یادگیری دارد، افزود: همه ما در عمل، رفتار و گفتار باید تلاش کنیم تا به معارف مبارک عمل کنیم. نهج البلاغه.

نظری در بخشی دیگر از سخنان خود هنگام تبیین مفهوم جهاد، گفت: جهاد فقط در بعد نظامی نیست، بلکه در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و… باید جهادی برای حل مشکلات و چالش ها باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان ادامه داد: با توجه به مفاهیم نهج البلاغه در معاونت مدیریت باید برنامه ریز بود و قبل از بروز مشکلات بر اساس تحقیقات آتی پیش بینی کرد.

نظری در خاتمه گفت: تقوا در همه ابعاد زندگی و توجه به نظم در همه امور از مفاهیم مهم سبک زندگی امام علی (ع) است.

حجت الاسلام حبیب حاتمی کنکبود، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان در سخنانی امام علی (ع) را الگوی کامل ایمان، معنویت، خداپرستی و عدالت خواهی دانست و گفت: امام علی (ع) عدالت حضرت (ع) چنان بوده است که به فرزندان خود نیز دستور می دهد که قاتل خود را به سزای اعمالشان برسانند تا مجازات بر اساس عدالت باشد و اینها همه برای ما درس است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی امام علی (ع) مکتب انسان سازی برای همه ماست و مفاهیم این سبک زندگی هیچ گاه کهنه نشده و همیشه برای انسان تازگی دارد، افزود: شخصیت امام علی (ع) نه فقط در میان شیعیان جهان، بلکه «در میان همه اهل مکاتب دیگر نیز رواج دارد».

نماینده ولی فقیه در پیامی شهادت امام علی (ع) را به علمای دانشگاه لرستان تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم از معنویت خاص این شب ها در مسیر خودسازی دینی و معنوی بهره مند شویم. بهبود

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.