هرمزگان پر استعداد است اما امکانات کمی برای فوتبال بانوان داریم


ایسنا/ هرمزگان نایب رئیس شورای فوتبال استان هرمزگان گفت: اگر باشگاه های فعال در هرمزگان مدرسه فوتبال ایجاد کنند می توانیم در فوتبال بانوان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

کلثوم دارا در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر استعدادیابی از جوانان و نوجوانان برای تیم بانوان در سراسر کشور در حال انجام است.

وی بابیان اینکه با وجود اینکه تعداد زیادی فوتبال آموز در استان داریم، باید اسامی تعداد محدودی از آنها را برای این استعدادیابی وارد می کردیم. از توان همه ورزشکاران استفاده کنید تا همه فوتبال آموزان استان برای یافتن این استعداد به این مکان بیایند تا انشاالله بتوانیم انتخابی برای تیم ملی داشته باشیم.

دارا ادامه داد: در حال حاضر حدود 90 فوتبال آموز داریم که در این استعدادیابی دو روزه در دو گروه سنی جوانان و نوجوانان شرکت خواهند کرد.

وی درباره وضعیت فوتبال بانوان استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر باشگاهی نداریم که در مسابقات فوتبال شرکت کند و این تنها کاری است که می توانیم برای علاقه مندان انجام دهیم. امکانات کمی برای فوتبال بانوان در استان هرمزگان داریم.

دارا گفت: مطمئنم می توانیم در فوتبال بانوان هرمزگان یک تیم لیگ برتری داشته باشیم و اگر باشگاه ها تلاش کنند و مدارس فوتبال ایجاد کنند، علاقه مندان زیادی پیدا می شود که می توانند به همه سطوح فوتبال و همه بروند. اگر استان بتواند تیم فوتبال را به ما معرفی کند، مفتخریم که با آنها همکاری کنیم.

نایب رئیس هیئت فوتبال هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر در فوتسال بانوان در لیگ های دسته سوم، دسته دوم، دسته اول و لیگ های بزرگ و جوانان فعال هستیم اما متاسفانه در فوتبال بانوان این فعالیت را نداریم. مطمئنم اگر باشگاه ها آکادمی فوتبال افتتاح کنند، می توانیم در فوتبال بانوان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی گفت: متأسفانه هیچ حمایتی از بانوان با پتانسیل خوب در فوتبال نداریم و اگر این حمایت را داشتیم می توانستیم تیمی مانند فوتسال داشته باشیم. نه برای فصل جاری در استان ما سرمایه زیادی وجود دارد اما این سرمایه برای زنان هزینه نمی شود.

دارا با وجود اینکه امروز در فوتبال مردان هرمزگان اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و باید بدانیم زنان هم می توانند در کنار مردان پیشرفت کنند، استعدادیابی کنند و وارد تیم ملی شوند، گفت: ما استعدادهای زیادی داریم اما چون نمی دانیم. تیم منسجمی نداریم ما نمی توانیم این افراد را به تیم ملی معرفی کنیم. اگر تیم داشته باشیم و در این زمینه کار کنیم، قطعا می توانیم در تیم ملی هم بازیکن داشته باشیم.

وی در خصوص دپارتمان مربیگری و داوری تصریح کرد: به نظر من در دپارتمان داوری از بسیاری از شهرستان ها جلوتر هستیم. در داوری کشوری و کمک داوری افراد بسیار خوبی داریم و در بازی های لیگ برتر نیز افرادی را داریم که قضاوت می کنند و امسال دو علاقه مند دیگر به داوران ما اضافه شده اند و در حال حاضر مجموعاً 6 داور در استان داریم. در بخش مربیگری هم مربیان خیلی خوبی داریم که متاسفانه باشگاه ها از آنها حمایت نمی کنند.

دارا در پایان گفت: هرمزگان در صورت حمایت می تواند در هر رشته فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال حرفی برای گفتن داشته باشد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.