هر شهر گیلان نیازمند یک سند فرهنگی است


ایسنا/ گیلان نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آگاهی از اهداف، سیاست ها، راهبردها و راهبردها در حوزه فرهنگی مهم است، افزود: باید به دنبال سند فرهنگی برای گیلان و هر یک از شهرهای استان باشیم.

آیت الله رضا رمضانی در دیدار با نخبگان، روحانیون و فعالان فرهنگی شهرستان خمام که در سالن اجتماعات کتابخانه شهید بهشتی آن شهر برگزار شد، با اشاره به ظرفیت ارزشمند نخبگان جوان در جامعه اسلامی، گفت: : برای مدیریت نخبگان باید دانش لازم را داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با قدردانی از تلاش های حجت الاسلام اسدالله زاده امام جمعه خمام در راستای فعالیت های فرهنگی شهرستان، تصریح کرد: خوشبختانه فضای فرهنگی خمام به نحو شایسته ای در حال انجام است. طراحی شده.

وی با بیان اینکه آگاهی از اهداف، سیاست ها، راهبردها و راهبردها در حوزه فرهنگی مهم است، افزود: باید به دنبال سند فرهنگی برای گیلان و هر یک از شهرهای استان باشیم.

آیت الله رمضانی به توانمندی های شهرستان خمام اشاره کرد و گفت: این شهرستان روز به روز در حال رشد است و ظرفیت ترانزیت، ارتباط با مرکز استان و منطقه آزاد از جمله آن قابلیت هاست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب بر مستندسازی در حوزه های فرهنگی، دینی، سیاسی، اقتصادی، آسیب های اجتماعی و خانواده تاکید دارند، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی بسیار با تاخیر انجام می شود. اما در عین حال نیاز به مهندسی دارد و اگر جدی گرفته نشود، دشمنان با ناتو و تهاجم فرهنگی نفوذ خواهند کرد.

وی به اختصاص بودجه های کلان دشمنان در حوزه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: برخی سفرای خارجی تنها برای کار فرهنگی به ایران می آیند.

آیت الله رمضانی گفت: امروز دشمن می داند که با تظاهرات خیابانی نمی تواند نظام اسلامی را ساقط کند، لذا تمام تلاش خود را در تهاجم فرهنگی گذاشته و به دنبال تغییر سبک زندگی و تغییر حجاب زنان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد غول های رسانه های سایبری در دست صهیونیست ها هستند، افزود: جوانان امروز از طریق تلفن های همراه خود تحت تاثیر فعالیت های فرهنگی دشمن قرار گرفته اند. “

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در جمع وزرا و مسئولان اسباب بازی را از مصادیق آسیب های فرهنگی دانستند، افزودند: دشمن با شخصیت های کارتونی، بازی های رایانه ای، ساخت عروسک و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان به دنبال تغییر فرهنگ است. “

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه اسباب بازی و بازی های رایانه ای باید متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی ساخته شود، خاطرنشان کرد: مجموعه نیازها باید شناسایی و بررسی شود و نوع ارتباط و برخورد با نوجوانان و جوانان بررسی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه مقام معظم رهبری آفریننده ادبیات و بیان است، افزود: رهبری در همه مقولاتی که دشمن در آن کار می کند از جمله حقوق بشر و مردم سالاری مفهوم سازی می شود.

وی با انتقاد از برخی فرصت های سوزان از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون، افزود: امروز باید نوع ادبیات نسل جوان را در برداشت مضامین و محتوا بشناسیم و به آن توجه کنیم.

آیت الله رمضانی با تاکید بر بحث پیشرفت علمی مورد تاکید مقام معظم رهبری در مرحله دوم انقلاب، گفت: زمانی مسلمانان مرکز ثقل علم در دنیا بودند، اما دشمنان نگذاشتند مسلمانان رشد کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به معنویت مسئولانه و معنویت غیرمسئولانه اشاره کرد و افزود: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس معنویت مسئولانه ای داشتند.

وی با اشاره به اینکه شوراهای مذهبی نقش اساسی در ترویج اخلاق مبتنی بر جامعه و توسعه سبک زندگی داشته اند، خاطرنشان کرد: بریتانیا در طول تاریخ به دنبال پایان دادن به مراسم مذهبی و حذف سخنرانان از هیئت ها بوده است.

استاد برجسته اخلاق با ادعای اینکه سفیر انگلیس در سال 1320 برای دفع غم و اندوه 15 هزار قطعه را به هیئت های مذهبی اهدا کرد، گفت: امروز انگلیس همچنان اختلافات پیروان یک دین را دنبال می کند.

آیت الله رمضانی با اشاره به انتصابات در دولت جدید گفت: کسانی که با گفتمان انقلاب اسلامی آشنایی ندارند، حق ندارند در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بپذیرند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه مدیر در نظام اسلامی باید با گفتمان و ادبیات نظام که همان مقاومت و عدالت است آشنایی کامل داشته باشد، افزود: و نه سهمیه ای، منصوب شود. .

وی وضعیت گیلان را از نظر طلاق، بارداری و… بیان کرد. به هیچ وجه کفایت نمی کند، گفت: استان گیلان با وجود توانایی منحصر به فرد، اما در هنجارهای اجتماعی وضعیت خوبی ندارد.

آیت الله رمضانی همچنین به موضوع انتظار و اضطرار اشاره کرد و گفت: در دوره انتظار بحث خودسازی، جامعه سازی و کار مردمی مهم است و امروز مسلمانان نباید منزوی باشند، بلکه مسلمانان باید در میدان باشند. .

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه باید بتوانیم در میادین در پیچ تاریخی حضور و مدیریت کافی داشته باشیم، افزود: این حضور کافی نیازمند مدیریت دینی است و این مدیریت نیازمند دانش است. مدیریت دینی».

وی با تاکید بر اینکه سخنرانی ما باید فراتر از فضای سنتی باشد، خاطرنشان کرد: البته در حوزه تبلیغ منبر جایگزینی وجود ندارد و مخاطبان خاص خود را دارد.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه امروز با کار فرهنگی غرب، مفهوم خانواده و معنای آن تغییر کرده است، افزود: ما با قدرت معنوی و تمایل نسل جوان به سمت معنویت با دشمن روبرو هستیم در حالی که امروز جوانان در غرب گری. و تنبلی خسته هستند

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.