هشدار سگ رباتیک در مورد تاج


محققان چینی از سگ های رباتیک برای هشدار دادن به مردم ساکن در مناطق مسکونی مختلف در مورد بیماری کووید-19 استفاده کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیویورک پست، در زمان های اخیر که ویروس کرونا در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و افراد زیادی بر اثر این ویروس خطرناک جان خود را از دست داده اند، استفاده از ربات ها می تواند راه حل خوبی برای انجام کارها باشد.

تاکنون دانشمندان انواع سگ های رباتیک را ساخته اند که هر کدام دارای قابلیت های گوناگونی هستند که می توانند وظایفی مانند گشت زنی در مرز و کمک به پلیس در دستگیری گروگان ها را انجام دهند. قبلاً سگ‌های رباتیکی را دیده‌ایم که می‌دوند، می‌پرند و در حال حرکت هستند، و حالا یک سگ روباتیک بلندگوی را حمل می‌کند تا به مردم هشدار دهد که در هنگام شیوع کرونا چه کاری انجام دهند.

از زمان شیوع کووید-19 در جهان، کشورهای مختلف از روبات ها برای کارهای مختلف استفاده کرده اند. در طول این مدت، ربات‌های زیادی برای انجام کارهای مختلف ساخته شدند، مانند سگ‌های روباتیک برای مبارزه با ویروس کرونا در فروشگاه بانکوک، رباتی برای ارائه محصولات در واشنگتن، یا روباتی برای کمک به پرستار در بیمارستانی در بلژیک که تب و تب را اندازه‌گیری می‌کند. وی خاطرنشان کرد: داروها را برای مراقب بیمار ارسال می کند. در چین اکنون از آنها برای هشدار دادن به مردم استفاده می شود.

چینی ها اخیراً از بلندگوی روی یک سگ رباتیک برای اعلام اقدامات احتیاطی در صورت شیوع کووید-19 استفاده کردند. سگ رباتیک که در حال گشت زنی در یک منطقه مسکونی در شرق چین است، اعلام کرد که مردم در هنگام بیماری چه کاری باید انجام دهند.

در حین گشت زنی در یک منطقه مسکونی، ربات با صدای بلند عباراتی مانند «ماسک»، «دستان خود را اغلب بشویید»، «دمای کمربند خود را چک کنید» و برخی اقدامات احتیاطی ضروری منتشر می کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.