همه دستگاه ها باید در تحقق هدف رشد اقتصادی آذربایجان شرقی نقش آفرینی کنند


ایسنا/ آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید نقش و مشارکت هر یک از دستگاه های استان برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی در سال جاری مشخص شود.

عابدین خرم ضمن کمک به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تحلیل تخصیص اعتبارات برای پروژه های عمرانی و زیربنایی بر لزوم توجه به خطوط کلی و الزامات نهادی، اجرایی و سیاسی استان برای دستیابی به رشد اقتصادی تاکید کرد. همه دستگاه های استان باید به وظایف خود در این زمینه آگاهی کامل داشته باشند.

وی افزود: به عنوان مثال لازم است شرکت های آب منطقه ای، شرکت های آب و فاضلاب و سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص طرح هایی که در رشد اقتصادی هشت درصدی بخش کشاورزی موثر است، قراردادهای میانی منعقد کنند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: به نظر می رسد نظام تشویقی در استان ما به شدت آسیب دیده است و عدم فعالیت مستمر دولت از یک سو و بی انگیزگی بخش خصوصی از سوی دیگر باعث انجام پروژه های بزرگ و اثربخش شده است. در استان توسعه یابد.

وی سازمان مدیریت و برنامه ریزی را محرک اصلی حرکت پیشرفت استان دانست و افزود: این سازمان باید هماهنگی و تعاملات لازم را در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری استان با معاونت اقتصادی ایجاد کند.

خرم ادامه داد: هر روز جلسات متعددی در استان با فعالان بخش خصوصی در حوزه های مختلف برگزار می شود و به نظر می رسد در مجموع امید و انگیزه ای در سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح های توسعه استان و مدیریت و برنامه ایجاد شده است. سازمان.” ریزی در این زمینه باید نقش خود را به طور جدی ایفا کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گفت: دستگاه ها باید آمادگی کامل برای این سفر داشته باشند و از این فرصت برای جذب اعتبار و تکمیل پروژه های نیمه تمام نهایت استفاده را ببرند. “

وی افزود: اولویت ها و پروژه های نیمه تمام استان که نیازمند تسهیلات در بخش های کشاورزی، آب، برق و صنعت است باید هر چه سریعتر شناسایی شود تا بتوانیم مطالبات اصلی خود را به صورت شفاف و عملیاتی به رئیس جمهور و رئیس جمهور ارائه کنیم. . کابینت.” .

خرم با اشاره به وجود تنش آبی در حدود 300 روستای استان، یادآور شد: برخی پروژه های آب و فاضلاب استان مانند تصفیه خانه آذرشهر و سهند با صرف منابع اندک 100 میلیاردی قابل حل است. تومان که باید رعایت شود. در سال 1401 مجدانه منصوب شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این نشست محمد فرشکاران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گزارشی از ارزش افزوده سرانه استان طی 20 سال گذشته، سهم استان در تولید برق ارائه کرد. بهره وری نیروی کار و برنامه های مورد نیاز برای تحقق رشد اقتصادی استان.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فائوچی: ترامپ رئیس جمهور می شود، شاید من استعفا بدهم

یک کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده می گوید در صورت انتخاب مجدد ترامپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.